COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 266 986
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 9 075
  • София
  • Мнения: 9 901
Уточнява, че за мен маска под носа или на врата е без маска.

# 9 076
  • Мнения: 806
Не знам, но във фейсбук е пълно с всякакви статиики, че затягат мерките и ще седим в къщи за две седмици.

# 9 077
  • Мнения: 3 865
Кратък и слаб имунитет притеснява учените

https://www.cbc.ca/news/health/asymptomatic-covid-19-1.5629172?f … rw1YAjNtgUPMcIuok

# 9 078
  • Мнения: 2 420
Не знам, но във фейсбук е пълно с всякакви статиики, че затягат мерките и ще седим в къщи за две седмици.

Това ще е супер тъпо, ако го направят, вместо да оставят мачовете без публика и да затворят дискотеките. И да се следи за маски на закрито.
Да прецакаш всички, само да не пищят запалянковци и собственици на дискотеки е малоумно.

# 9 079
  • Мнения: 2 321
Не знам за морето, но в дълбоката провинция никакви мерки не се спазват. Бях на вилата в едно малко селце, като влязох в магазина с маска продавачката (знаем се отдавна) ме гледаше като извънземен. Grinning Което ми говори че сигурно съм първият който влиза с маска там. Пита ме "какво става, добре ли си, да не си болен от новият вирус". Което ми говори че в дълбоката провинция и в малките села понеже хората масово се познават всички въобще не взимат никакви мерки, защото не вярват че вируса може да стигне до тях, въпреки многото села които изгърмяха и имаше масови заразявания в тях.

Колко са много села? 5-6?

# 9 080
  • София
  • Мнения: 966
На морето сме, точно хотел с изхранване. Още няколко дни ще сме тук, и ако и след седмица две продължавам да се вясвам тук-добре, ако ли не....
Да разбирам ли, че от хотела са почитатели на теорията на Мангъров по-скоро.....Шегата настрана, пожелавам приятно изкарване на почивката.
Благодаря:))
Мисля, че не са почитатели на Мангъров:))), ние със сигурност не сме.
Ronald като се върнете от морето ще се самокарантинирате ли? Че тук бая се писа как за единия кеф, можеш да се сдобиеш с бонус подарък и после да заразиш роднини, приятели и тн. ... Това не те ли възпря от почивката по време на пандемия? Питам, защото ме изненадва, как най - притеснените от вируса предприемате тези рискове. И да уточня, че не се заяждам, просто ми е интересно. Приятна почивка.

# 9 081
  • Мнения: 15 329
На морето сме, точно хотел с изхранване. Още няколко дни ще сме тук, и ако и след седмица две продължавам да се вясвам тук-добре, ако ли не....
Да разбирам ли, че от хотела са почитатели на теорията на Мангъров по-скоро.....Шегата настрана, пожелавам приятно изкарване на почивката.
Аз си помислих, че Роналд проверява теорията, но то на морето няма толкова хора. Simple Smile

"повече мерки няма, но ви чакаме в реанимацията"
То добре, но ние нямаме толкова персонал. Какво значение има, че болниците увеличават легловата база, аз легло си имам и у дома.

# 9 082
  • Мнения: 545
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/zatyagat-merkite-otnovo-pri-nad … s-covid-19-na-den
Това дали се помни или е било само за деня.

# 9 083
  • Мнения: 5 662
Не знам, но във фейсбук е пълно с всякакви статиики, че затягат мерките и ще седим в къщи за две седмици.

Това ще е супер тъпо, ако го направят, вместо да оставят мачовете без публика и да затворят дискотеките. И да се следи за маски на закрито.
Да прецакаш всички, само да не пищят запалянковци и собственици на дискотеки е малоумно.

Нямате представа как разсъждава масово нашенецът, за него това е изконна цел на правителството, той да седи заключен, но за същите тези ВИРУСЪТ Е ИЗМИСЛИЦА. Та освата въпросът защо трябва да седим заключени ?!?! И за малтретирания българин ,статистиката е изкуствено завишена...

Спокойно, лятото няма да затворят нищо.

# 9 084
  • Мнения: 230
Статията в "Капитал" е страхотна. Не мисля, че бих могла по-добре да изразя какво мисля за поведението на щаба и ББ.

# 9 085
  • Мнения: 1 028
"повече мерки няма, но ви чакаме в реанимацията"
То добре, но ние нямаме толкова персонал. Какво значение има, че болниците увеличават легловата база, аз легло си имам и у дома.
Ще обучават доброволци (!!!)
Още съм в шок от прочетеното и степента на интелектуално развитие на част от хората споменати в статията...

# 9 086
  • Мнения: 545
Не знам, но във фейсбук е пълно с всякакви статиики, че затягат мерките и ще седим в къщи за две седмици.

Това ще е супер тъпо, ако го направят, вместо да оставят мачовете без публика и да затворят дискотеките. И да се следи за маски на закрито.
Да прецакаш всички, само да не пищят запалянковци и собственици на дискотеки е малоумно.

Нямате представа как разсъждава масово нашенецът, за него това е изконна цел на правителството, той да седи заключен, но за същите тези ВИРУСЪТ Е ИЗМИСЛИЦА. Та освата въпросът защо трябва да седим заключени ?!?! И за малтретирания българин ,статистиката е изкуствено завишена...

Спокойно, лятото няма да затворят нищо.
Какво му е на лятото, че да не затворят всичко.Зимата как затвориха Банско, Боровец, Пампорово, Добринище и ред други.

# 9 087
  • Мнения: 5 979
Спокойно, лятото няма да затворят нищо.
Аз лично не съм убеден, до края на лятото има много време а все още нямаме яснота как точно ще се държи вирусът при неспазване на мерките. Единственото което ни спасява в момента е ниската заболеваемост и може би някакъв клетъчен имунитет в населението + може би по-скоро заразен отколкото опасен щам върлуващ у нас. Това Кантарджиев ще го изясни, не разбрах кога обаче ще има яснота. Каза още, че има предположение, че който е изкарал някакъв коронавирус преди време може би има известен имунитет или кара по-леко заболяването и са се заели да нищят този главен въпрос с имунитета. Да успокоя и някои, че лично д-р Фаучи каза, че е почти убеден, че като излезе ваксината имунитетът ще трае минимум година ... цитирам го защото не се сещам нещо да не е познал или предположил грешно за разлика от една камара "специалисти и експерти" по темата ковид.

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 16:14 от pehoko

# 9 088
  • Мнения: 15 329
Е, нали Кунчев каза, че всичко е под контрол и не са нужни мерки. Върнаха маските и готово.
На мен ми е странно къде изчезна онзи Бойко, който се хвалеше постоянно колко сме добри, какви чудеса сме сътворили и как сме отличниците на Европа.

Скрит текст:
"повече мерки няма, но ви чакаме в реанимацията"
То добре, но ние нямаме толкова персонал. Какво значение има, че болниците увеличават легловата база, аз легло си имам и у дома.
Ще обучават доброволци (!!!)
Още съм в шок от прочетеното и степента на интелектуално развитие на част от хората споменати в статията...
Не се шашкай още, рано е. Wink
Хората са различни, но всички са склонни да вървят по течението, че е по лесно.

# 9 089
  • Мнения: X
Цитат
Въпреки че признават, че голяма част от хората не спазват мерките за дистанция, управляващите все още не са признали, че сбъркаха с бързото и рязко освобождаване на ограниченията. Някои от тях по мнението на експерти не е трябвало да бъдат премахвани въобще - например забраните за посещения на спортни събития и нощните заведения.

Отмяната на мерките (а и решенията кои от тях да бъдат налагани изначално) обаче бе процес, движен не само от от здравните експерти, но и от от управляващите и лично от Борисов, а често политическите и популистки мотиви взимаха превес. Особено показателен е казусът със садионите: въпреки множеството критики и предупреждения, че те са най-рисковите за зараза места, цял месец мачове се играеха при пълни трибуни и без да бъдат спазвани мерки. Едва след резкия скок на заболеваемостта преди седмица бе решено да бъдат допускани само по 1000 души в сектор, но и това ограничение не изтрая - след негодуване на феновете и "заради важността на срещата" управляващите преди три дни решиха да допуснат 12 хил. вместо 4 хил. души на финала за Купата на България между "Локомотив" (Пловдив) и ЦСКА.

Специално за мачовете, е възможно да го отиграят по такъв начин, че хем да угодят на феновете, хем да затворят стадионите. Ще се използва мача ЦСКА - Локомотив П като оправдание за затварянето ако на него отново не се спазва дистанция. Оправданието ще е, ето удовлеторихме исканията ви, пуснахме повече хора, дистанцията обаче отново не бе спазена, повече така не можем да продължаваме, затова затваряме стадионите. Шансът ви бе даден да покажете че може да има публика и да се спазва дистанцията, вие обаче не я спазихте.
Тезата я изказа спортният журналист Т. Русев в неговото предаване. Той така ги вижда нещата. Така че ако феновете искат да има публика по стадионите поведението им в мача ЦСКА - Локомотив П може да е решаващо.

А освен всичко от УЕФА възнемаряват да наложат забрана на всички страни членки от есента (когато се очаква захлаждането да улесни още повече разпространението на вируса) да играят футбол пред публика. УЕФА няма интерес от нов бум на заразата в Европа подобен на миналият, той обърна футбола с краката нагоре и доведе до нещо нечувано, отлагане на Европейското и провеждането му в година различна от високосна, (подобни неща в света на спорта като отлагане на световно, европейско, или пък олимпиада са се случвали само по време на световни войни) и ще гледа каквото зависи от нея да го направи по ограничаване на заразата, и възнамеряват да въведат общи правила за всички страни членки по отношение на публиката, които да не зависят от решенията на местните власти. Т.е. ако вземат това решение което се обсъжда в момента новият сезон във футбола да започне на празни трибуни от есента навсякъде в Европа с общо решение на УЕФА, решенията за публиката вече няма да са в ръцете на шефа, и слава богу че доста глупости сътвори в тази сфера.
https://www.mediapool.bg/uefa-vatreshnite-parvenstva-shte-ostana … a-news309207.html

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 16:15 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт