Керамична преса за коса! - 8

  • 54 780
  • 765
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 246
Тук говорим за различни преси. Елипсис е професионална, както знаеш. Simple Smile

# 436
  • Мнения: 4 022
Знам разбира се, но професионалните също могат да горят. Това ми беше въпроса.

# 437
  • Мнения: 9 776
Извинете, че се намесвам, но защо си горите косите с тази максимална температура?
Ползвам преса от повече от 10 години, изрусявам се, косъмът ми е по-скоро дебел, косата вече не толкова гъста, но прилично. Преса включвам на макс 170 градуса, и то зимата, иначе на 160. А от известно време въобще спрях да ползвам. Купих си някаква течна коприна, и успявам да загладя косъма доволно.
Вярно, като е изпечен по-добре косъмът, косата изглежда по-друг начин до едно време, но като стане суха и изгоряла, мерси.
Иначе почнах да следя темата отскоро, защото планирах да си купя нова преса, някаква подобрена, защото моята е Remington -  първата, която имам и ползвам отдавна. Впоследствие се отказах, като ви чета.

# 438
  • Мнения: 4 246
Лале, нямам идея защо така ти се е получило, както съм споделяла дори и изгорените участъци в краищата елипсиса ми ги изглаждаше преди да ги подстрижа
Полина, моето мнение е, че с правилната термозащита изправянето може и да не е мор за косата. Аз на 170 градуса не получавам резултата, който искам и за това на високи градуси.
Ето снимка на косата ми преди да реша да я изсветлявам и съответно съсипя - здрава и с изправяне на всяко миене през ден

# 439
  • Мнения: 4 022
И аз не постигам ефект с по ниски градуси, пробвала съм Sad Най-ниското което успява въобще да направи нещо с косата ми е 220 и говоря само за къдрене. За изправяне не мога дори да си мечтая да получа резултат.

# 440
  • Мнения: 5 832
Косата ми е права, но обемна, затова понякога ползвам преса, за да я слегна и да ѝ придам онзи огледален ефект. Изправям на 220 градуса, държи до следващо измиване. Говорила съм с фризьорката ми и ми беше казала, че на ниски градуси няма смисъл, защото се налага повторно минаване на кичура, понякога и трети път и реално така я горя повече. Не знам права ли е, но на ниски градуси не ми изправя добре и минавам кичура по няколко пъти.

# 441
  • Мнения: 9 776
Ами не е права. На споменатите градуси минавам по веднъж. За изправяне и къдрици. Никога не повтарям.

# 442
  • Мнения: 5 832
Ами не е права. На споменатите градуси минавам по веднъж. За изправяне и къдрици. Никога не повтарям.
Не забравяй, че зависи и от косъма. Моят е  дебел, косата ми трудно се поддава на каквато и да е обработка. Дори къдриците ми падат в рамките на половин час ако нямам половин флакон лак на косата.

# 443
  • Мнения: 9 776
Не забравям, но пишех през телефона и гледах да е по-кратко. Иначе щях да го добавя.
Ако става въпрос за прическа, която да си направи човек в къщи, за повод, разбира се, че трябва да се постарае повече. Но за ежедневното заглаждане наистина не намирам за нужно да си го причинявам. Аз за себе си така реших, но всеки си има разбирания. Ако може нещо такова да се спести, защо не.
Засега приключих с пресата и съм щастлива.
Между другото точно в тази тема съм чела преди доста време едно момиче беше писало, как загрява пресата, изключва, и чак тогава си минава косата. Не знам чак така дали е възможно.

# 444
  • Мнения: 9 664
Моля пишете каква е тази течна коприна. Аз не искам да си горя косата, ама без прееса е като орлово гнездо в ремонт.

# 445
  • Мнения: 9 776
Аз си купих на Биосилк, но има и други. От една тема пак тук почерпих информация. Като напишете в Гугъл Течна коприна за коса и излизат доста резултати. Моята я поръчах от makeup.bg, но сега видях, че е изчерпана. В Златна рибка има някаква, моята е в подобно шише, но е малко по-различна. Около 38 лв. ми излезе.

# 446
  • Мнения: 4 246
При мен просто косъмът не е така прав, много зависи кой какъв ефект търси и съответно го удовлетворява.
Много е права тази фризьорка, защото ако тръгна на 170гр да изправям сигурно ще трябва 5 пъти да мина кичура и пак не е сигурно какво ще се получи. Simple Smile
moonriver, ето една коприна, която в момента е на промоция
https://www.zlatnaribka.com/30-produkta-s--30-otstapka/originaln … -tahitian-vanilla

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 17:29 от krystall

# 447
  • Мнения: 9 664
Благодаря момичета Simple Smile

# 448
  • Мнения: 9 776
Аз още една видях в Златна рибка за 30 лева, но моята е ето такава:

Скрит текст:

Само нещо последно да се изкажа. Според мен много зависи дали косъмът е податлив на обработка. Има коси, които къдрици не могат да задържат чудо да стане. Моята не е права, не е и къдрава. Такава е, че като изсъхне след баня, не я сресвам, защото става като кошница. В същото време докато е още влажна, ако я намачкам с ръце, става на много приятни чупки. С коприната си позволявам да я реша колкото си искам докато е мокра. Изглежда супер жива. Като изсъхне е права. Е, не е като да е мината с преса, или сешоар след фризьор. Но резултатът ме удовлетворява щом не се налага да ползвам пресата. Това е. След едно преспиване е прилично загладена. Това за третираната ми с години коса много ме радва.

# 449
  • Мнения: 12
Здравейте. Искам да си купя нова хубава преса и не знам на какво да се спра. Видях, че diva Genesis и GHD Platinum са топа.
И искам да попитам за мнение и за тази.
Някъде мисля, че имаше, но не успях да го намеря. https://www.arlen.bg/product/16453/profesionalna-presa-s-keramic … gital-styler.html

Косата ми е изрусена, чуплива и средна по плътност, не е прекалено тънка или плътна.

И ако може да кажете кой модел би бил най - добре да си купя?

Общи условия

Активация на акаунт