Страх

  • 2 004
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 104
Подобни притеснения са ме нападнали и мен. Все си мисля за това, особено вечер като си легна. Но всички ми казват, че е нормално и отминава в момента, в който гушнеш малкото същество и започнеш да се грижиш за него... ЩЕ СЕ СПРАВИМ! това си повтарям аз.

# 31
  • Мнения: 1 701
Самото притеснение дали ще се справиш означава, че ще си най-добрата майка на света! Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 840
Ами и мен ме е страх - от самото раждане, от това после как ще се оправям, най-вече ме е страх от неизвестното - уж знаеш какво ще е, ама не съвсем! Но се надявам, че като дойде Бебко всичко ще си дойде на мястото!

# 33
  • Мнения: 1 058
Мен ме беше много страх от всичко и сега се притеснявам, дали няма да се разболее, падне и т.н. Май притесненията са вечни.

# 34
  • Мнения: 858
Не съм изпитвала подобен страх,нито от раждането ,нито от това как и дали ще се справя сама със задачките около бебечето.Но сега изпитвам страх да не му се случи нещо на моето тигърче,което да не мога да предотвратя или да ме няма ако нещо се удари или нарани.Все за нещо има да се тревожи човек!

# 35
  • Мнения: 590
Страх ме беше единствено за бебето, дали ще бъде живо и здраво.НИщо друго нямаше значение.Не се притеснявай, ще се справиш. Ние вече сме на 1 месец и половина и се справям чудесно със всичко.Пожелавам ти леко раждане.

# 36
Разбира се, че се страхувам. На първо място дали всичко ще бъде наред с бебето, страхувам се и от  раждането, ще ми бъде за първи път, страхувам се дали ще се справя като майка и изобщо съм станала едно кълбо от страхове

И аз така! Искам вси4ко да е перфектно и това малко менатоварва. Опитвам се да не мисля, но се прокрадват разни мисли и страхове. Мисля, 4е са нормални, нали тези страхове ни карат да се подготвим, да се настроим, да проверяваме, да 4етем, да се информираме:)

# 37
  • Мнения: 2 015
И аз си мисля, че страховете са повече от неизвестното, но се надявам, че с появата на бебчо всичко ще си дойде на мястото.Например много ми се иска сама още от самото начало да къпя бебчо сама, но повечето майки май търсят чужда помощ.Това дали пак е от страх, че е малко човече и да не му направиш нещо?Много ми се иска да не се изплаша и сама да си изкъпя маймунката.

# 38
  • Мнения: 768
Аз имах жесток страх от раждането, струваше ми се, 4е ако успея да родя ще съм най-гордият 4овек на света. Имах отвратително раждане, не мисля втори път да си при4инявам това. Което не пре4и да съм горда, 4е успях поне веднъж  Sunglasses

Правилно!
И аз имах две тежки раждания и болезнена операция след това и все си казвам че толкова ми стига и не искам повече да раждам нормално Grinning Grinning

# 39
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
И аз се страхувам понякога, като ме налегнат едни мисли, как ли ще е раждането (за първи път ми е), но най-вече да не стане нещо с бебчо, а пък за справянето после ...  Thinking какво да ви кажа, тревожа се. То като чета тук всяка бъдеща мама се тревожи, особено като е за първи път и си изправена пред неизвестност и се чудиш ще оправдаеш ли доверието което това мъничко същество ще има в теб. От друга страна обаче, като знам колко е желано това детенце и колко го обичаме,  Blush мисля че ще дам най-доброто от себе си за него, че и още отгоре, така че май ще се справя а?  Wink
Смелост  Hug

Общи условия

Активация на акаунт