Споделят ли децата ви ?

  • 3 967
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Моята не иска да споделя. Много е тежка на приказки. Категорично отказва да ми разказва каквото и да било от деня в градината. Много рядко, обикновено няколко дни след случая смотулевя нещо за някого, но трябва да задам една камара насочващи въпроси за да разбера поне отчасти какво е станало.
От първия ден в градината правя опити да я науча да ми разказва как е минал денят и, но за сега не успявам. Sad

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И моят син е от децата,на които не можеш да им затвориш устата.От малък го уча, че трябва да ни казва всичко и ефекта е на лице. Понякога нямам нерви да го изслушам за всичко, което иска да ми каже/ а трябва/. Но определено си е до дете, въпреки че има значение и навика.

# 17
  • Мнения: 15 619
Дали може да се възпита това - нуждата да споделяш?
Да, определено смятам, че това е наше задължение като родители. Да ги приучим /дали е подходящата дума/ да споделят или по-скоро да им покажем, че какъвто и да е проблемът им /евентуално/, те могат да ни се доверят, могат спокойно да ни кажат и заедно ще търсим решение.  Всяко дете има различен характер и съответно подходът е различен. Дано да успеем!

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
... по-скоро да им покажем, че какъвто и да е проблемът им /евентуално/, те могат да ни се доверят, могат спокойно да ни кажат и заедно ще търсим решение.  

Това ми се иска да постигна, но те са все още много малки, проблемите им се заключават в подръпването на косите в градинката - нещо, което госпожите разрешават и се забравя.
От друга страна, когато дойдат сериозните проблеми, дали пък няма да съм закъсняла? Опитваме се с баща им да създадем навици - вечеря, разговори, гушкане и шушукане в леглото преди лягане...За мен това бяха най-емоционалните моменти в детството - мама ме води да спя и остава 2 минутки с мен, за да си кажем нещо Heart Eyes.
Искам и децата ми да имат тези минутки, ако зависи от мен - ще се постарая.

# 19
  • Мнения: 1 134
Учим се взаимно. Аз никога не съм споделяла охотно с когото и да е. Но, сега сядаме вечер на масата тримата и всеки разказва по нещо за деня си.
Правя, обаче разлика между "споделяне" и "докладване". Наясно съм, че колкото и да искам, няма как да знам за абсолютно всичко, случило се през деня с дъщеря ми. Ще съм щастлива, ако й вдъхна вярата, че и най - страшно - изглеждащите й неща може винаги спокойно да ми ги каже.

# 20
  • Мнения: 15 619
Ще съм щастлива, ако й вдъхна вярата, че и най - страшно - изглеждащите й неща може винаги спокойно да ми ги каже.
Ей това искам да постигна аз със моя син.

# 21
  • Мнения: 1 278
Споделянето и говоренето е начин за изразяване и за зареждане на батерии. Ако детето е краен интроверт по природа, да се скъсаме не можем да го научим да се изразява и зарежда екстравертно, какъвто начин например е  говоренето. Просто няма да му е свойско и ще е против природата му. По-добре е да се концентрираме в това да насочваме детето да към подходящи за природата му начини.

Додо, за детето, което ходи в Елхица ли става въпрос?

# 22
  • Мнения: 3 271
Споделянето и говоренето е начин за изразяване и за зареждане на батерии. Ако детето е краен интроверт по природа, да се скъсаме не можем да го научим да се изразява и зарежда екстравертно, какъвто начин например е  говоренето.

За пореден път се убеждавам, че четем едни и същи книги (за справка - виж моят отговор)  Heart Eyes

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За колко годишни деца става въпрос в темата, зашото моето е на 2.5г и не мога да му затворя устата, сигурно това се случва при по-големите дечица?

# 24
  • Мнения: 1 278
Миленче   bouquet

За колко годишни деца става въпрос в темата, зашото моето е на 2.5г и не мога да му затворя устата, сигурно това се случва при по-големите дечица?


Ами зависи за какво точно ти говори твоето двегодишно детенце. Става въпрос за това да говори за себе си  Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Споделянето и говоренето е начин за изразяване и за зареждане на батерии. Ако детето е краен интроверт по природа, да се скъсаме не можем да го научим да се изразява и зарежда екстравертно, какъвто начин например е  говоренето. Просто няма да му е свойско и ще е против природата му. По-добре е да се концентрираме в това да насочваме детето да към подходящи за природата му начини.

Додо, за детето, което ходи в Елхица ли става въпрос?

За него Sad
От септември тръгва в друга градина. Прави ми впечатление, че това категорично "Не ми се говори" започна от как съобщих там, че го местя в друга градина. Дано си внушавам и греша.
Иначе Дени е всичко друго, но не и интроверт. Той е едно шумно, емоционално и любвеобвилно дете...

# 26
  • Мнения: 1 278
Додо, тогава знаеш мнението ми по въпроса - преместването отдавна трябваше да се случи Confused Знаеш също и защо е "млъкнал". Не си внушаваш.
Съжалявам наистина  Sad  Пожелавам ви следващият избор да е по-добър   bouquet

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Додо, тогава знаеш мнението ми по въпроса - преместването отдавна трябваше да се случи Confused Знаеш също и защо е "млъкнал". Не си внушаваш.
Съжалявам наистина  Sad  Пожелавам ви следващият избор да е по-добър   bouquet

Да, зная мнението ти. Работата е там, че той от доста време ходеше с огромно желание, след разговорите ни. Мислех, че всичко вече е наред и временно отложих решението.
Добре, да приемем, че причина има някаква. Дали е това или нещо друго...какво да сторя, за да отпусна детето? Да го предразположа ? Не искам да настоявам прекалено с въпроси, за да не го травмирам и аз. Но и така не мога да го оставя и да безучаствам. Какво да направя ?

# 28
  • Мнения: 2 116
Ще съм щастлива, ако й вдъхна вярата, че и най - страшно - изглеждащите й неща може винаги спокойно да ми ги каже.
Ей това искам да постигна аз със моя син.
  newsm10

# 29
  • Мнения: 934
Моят не ще. Ама хич! Отвреме-навреме по нещо казва, примерно за някоя игра, оттам нататък следват разни измислици и въпроси за това как работи, онова как се движи, и пр. Не знам дали е екстроверт или интроверт. На нещата реагира винаги бурно, но не с думи. Много е общителен, но просто не може да разказва подробно и последователно какво му се е случило. И не иска, това го отегчава. Понякога споделя нещо дни след като се е случило.
Как ли не съм се мъчила да го предразположа, не става.
Направо не знам! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт