Права на децата ни с ТЕЛК - 3

  • 47 705
  • 789
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 683
Щом е от психиатър си имате набора от документи. Споко. Правите си копие на всичко, което ви искат и го представяте.

# 241
  • asgr
  • Мнения: 56
Благодаря Ви за отговора!!Наистина съвсем съм се омотала Simple Smile

# 242
  • Мнения: 40
Здравейте отново,никой не ми отговори,явно съм единствения такъв случай.Днес ми дойде писмо,трябва да се явим наново на комисия.А защо са дали преди това пожизнен и аз не разбрах.
[/b]
Здравейте!За първи път ще се явяваме пред ТЕЛК.Вчера получихме първото писмо с подчертаните документи,които трябва да изпратя.Въпроса ми е - абсолютно всичко ли трябва да имаме като документи/? Синът ми е с поставена диагноза детски аутизъм и имаме епикриза и психологично изследване,но нямаме отделна етапна епикриза от детски психиатър,която е подчертана в писмото от ТЕЛК като отделен документ.Съвсем се обърках,затова се обръщам към Вас
Здравейте,трябва да минете на преглед ,през лекарите които са подчертани в писмото и да ви издадат етапна епикриза .С тези документи ,ще се явите на определената дата.

# 243
  • Мнения: 2 614
Епикризата ни е от Детски център за психично здраве Пловдив.Към нея имаме психологичното изследване и логопедична оценка.
Ако е ит Спекрър, което имате, го признават. Той си е детски психиатър. Понв ние миналата година след всички подчертавания в писмото, бяхме при тях, минахюе преглед и в Телк го признаха. Важното било да е детски психиатър.

# 244
  • Радомир
  • Мнения: 128
Здравейте
Нова съм тук
 За пръв път се явяваме със синъми пред ТЕЛК.
Той е на 9 год. с умствено изоставане е имаме проблеми и с речта с вниманието. Всичко това беше описано от специалистите в епикризата както и потвърдено от психятъра.
Подала съм всички видове документи които имам. От специалисти даже и от класния ръководител имам педагогическата оценка.
Абе абсолютно всичко. Което мисля че може да им потрябва та хората от ТЕЛК.
Защото никой. Не ми обясни какви документи ми трябват ( бяха много любезни).
Днес взех вече готовото решение от ТЕЛК и са му дали 20% като в Обективно са написали задоволително общо състояние.
Въпроса ми е мога ли да обжалвам в друг град а не в града в който е правен ТЕЛК.

# 245
  • София
  • Мнения: 38 595
Толкова дават. Аз се чудех дали да вадя логопедична оценка, но явно няма смисъл. Ще си карам с кожнитепроблеми за телк.

# 246
  • София
  • Мнения: 5 964
Обжалва се пред НЕЛК (национална комисия). Трябва да отидете там, където сте подали документи за ТЕЛК във Вашия град с решението и подавате възражение срещу решението. Може сама да си го напишете, има примерни в нета или да Ви дадат бланка на място. Прави се в 14 дневен срок от датата, на която сте получили решението. После чакате. Цялата процедура отнема ок. 3 месеца ( разглеждането на документите, решението на НЕЛК и получаването).

# 247
  • Радомир
  • Мнения: 128
При първо подаване за ТЕЛК
кое от всички изброени долу в снимката се отбелязва.

# 248
  • Мнения: 12 211
Какво им става на тези доктори, че режат така децата?
Моето е с 50% ТЕЛК до края на тази година. Смесено специфично разстройство на психологическото развитие в контекста на нарушената привързаност е диагнозата й. Това от психиатъра. За шума на сърцето (2-3 степен) детската лекарка не й даде нищо. За да стигнем до положителните оценки на тестове и контролни три години плащам на специалист по дислексия, уроци по рисуване и от една година на ментална аритметика. Все още има много работа, за да почне детето да се справя само. Ако не е ТЕЛКът не бих могла да си позволя да плащам за уроците и подкрепата.
Ако искаме тези деца да имат образование, професия и шанс за работа като всички се налага да се плаща на специалисти години наред.
20% са подигравка направо и забиване на детето обратно в блатото.
Какви са шансовете при обжалване в НЕЛК? Да съм подготвена от сега за януари 2022г.?
При първо подаване за ТЕЛК
кое от всички изброени долу в снимката се отбелязва.

Не е ли второто - трайно намалена работоспособност, вид и степен на увреждане?

# 249
  • София
  • Мнения: 38 595
Моят син е с 3 и 2 на междинните тестове. Аз си знаех, че ДО ще се отрази ужасно. От две седмици тръгнахме на логопед.
В голяма чуденка съм дали да кандидатствам за ресурсно подпомагане.

# 250
  • Радомир
  • Мнения: 128
Какво им става на тези доктори, че режат така децата?
Моето е с 50% ТЕЛК до края на тази година. Смесено специфично разстройство на психологическото развитие в контекста на нарушената привързаност е диагнозата й. Това от психиатъра. За шума на сърцето (2-3 степен) детската лекарка не й даде нищо. За да стигнем до положителните оценки на тестове и контролни три години плащам на специалист по дислексия, уроци по рисуване и от една година на ментална аритметика. Все още има много работа, за да почне детето да се справя само. Ако не е ТЕЛКът не бих могла да си позволя да плащам за уроците и подкрепата.
Ако искаме тези деца да имат образование, професия и шанс за работа като всички се налага да се плаща на специалисти години наред.
20% са подигравка направо и забиване на детето обратно в блатото.
Какви са шансовете при обжалване в НЕЛК? Да съм подготвена от сега за януари 2022г.?
При първо подаване за ТЕЛК
кое от всички изброени долу в снимката се отбелязва.

Не е ли второто - трайно намалена работоспособност, вид и степен на увреждане?

Ми то аз съм отбелязала 1-то може би затова ми е толкова нисък процента  ТЕЛК
Ми на мен ми е за първи път не съм запозната а онези жени не искаха да ми помогнат въобще питах ги и какви документи трябват те казват каквито имаш давай.

# 251
  • Мнения: 12 211
Аз преди пет години подавах да първи ТЕЛК на детето и не помня точно, но при нас на гишето жената помогна. Може и да е има кисела, ама даде информация... И после ми помогна. От ТЕЛК психиатърът поиска епикриза от София, мина почти година. Отидох да подам наново и тя ми каза да не подавам отново документи, а само да се явя в деня за комисия и да дам на доктора новия документ, защото така ще върнат датата на инвалидизация от датата на подаване преди година, а ако подам за нова дата ще  загубя тази година. Така и направих.
Сега гледам, че за дислексия по експертиза е 20%, обаче за умствена изостаналост и другото? Едно мога да кажа, ако не сте изпуснали срока, обжалвайте. Няма какво да изгубите.

# 252
  • софия
  • Мнения: 2 543
Като датата на решението е 12.01.след 20  работни дни   или календарни се ходеше за печат?????

# 253
  • Мнения: 2 829
След 15 календарни дни за печат.

# 254
  • Мнения: 40
Здравейте,
да попитам ,че не помня ,като се явим на комисия, кога се издаваха решениета,веднага или се чакаше някакъв период?

Общи условия

Активация на акаунт