Права на децата ни с ТЕЛК - 3

  • 47 653
  • 789
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 6 132
Доколкото знам заплащането през общината е отделно, не за сметка на сумата от ТЕЛКа

# 391
  • Мнения: 2 352
Ако ТЕЛКА с над 90% ,вземат заплата за асистена от парите по чл. 8А, но мисля ,че имаше ограничение да не е повече от 380 лв., останалотот видимо от е от Общината, зависи на колко часа сте.

# 392
  • Мнения: 13
Мисля, че във вашия случай срока им е до края на този месец.



Здравейте , аз искам да попитам нещо. Колко време се чака за да излезе решението за асистент ? Пуснала съм документите началото на март, края на март служител ми се обади , за да ни разпита подробности, защото заради пандемията, няма домашни посещения. Но нищо не каза кога да очаквам решение. Те ли се сеързват с мен, в пощата ли да очаквам?

# 393
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Благодаря , ще чакам до края на месеца и ще звъня , ако няма.

# 394
  • Мнения: 6
Здравейте,
Моля препоръчайте ми добър детски невролог в София без Литвиненко.
Благодаря!

# 395
  • софия
  • Мнения: 376
Ами то няма много - проф. Божинова от Свети Наум. За мен е много добър диагностик.

# 396
  • София
  • Мнения: 38 552
Да не забравите да си подадете Декларация по чл.50!!! Последните дни текат. Или да питате работодателя дали е подал.

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Да не забравите да си подадете Декларация по чл.50!!! Последните дни текат. Или да питате работодателя дали е подал.
Защо трябва да я подаваме? До сега не съм подавала.

# 398
  • Мнения: 6 132
За да приспаднат 200 лв. от данъка на работещия родител или ако и двамата работите на единия от вас.

# 399
  • Пловдив
  • Мнения: 458
За да приспаднат 200 лв. от данъка на работещия родител или ако и двамата работите на единия от вас.
Аха, благодаря. Сетих се, повечето от нас го правим чрез работодателя.

# 400
  • Мнения: 13
Здравейте,възможно ли е да стана личен асистент на детето ми с договор към общината ако съм по майчинство ?
Ще ми спрат ли майчинството и на колко часа мога да съм на договор ?
От социалните са ни определили 118ч месечно

# 401
  • Мнения: 4 737
Момичета,извинявам се за тъпия въпрос предварително.От болниците нали издават по две епикризи.Толкива вече се зарих в документи, че една от последния чифт ми липсва.Подавах в касата за нов протокол, там ли съм я дала? Вече всичко ми идва в повече и ума.ми блокира,та не помня искаха ли оригинал или не.

# 402
  • Мнения: 5 682
Всъщност, така като се замисля, винаги са ми издавали една епикриза оригинал...

# 403
  • Мнения: 4 737
На нас винаги ни дават по две...Взимат ли в НЗОК оригинала при подаване за нов протокол?

# 404
  • Мнения: 2 195
Винаги давам копие. Оригинал не са искали.

Общи условия

Активация на акаунт