Права на децата ни с ТЕЛК - 3

  • 47 653
  • 789
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 271
Благодаря, а за детето помоща си остава , не отдържат оттам.
Удържат се ако телка е над 90% Simple Smile

# 361
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Ясно, много благодаря още веднъж. За съжаление много нечестно е за тези деца .

# 362
  • Мнения: 4 161
Здравейте,

Получила съм допълнително 125 лв. Знаете ли каква е тази сума - предполагам, че е свързана с извънредното положение или е грешка. Детето е с 85%.

# 363
  • Мнения: 6 132
Детето е със 100% и няма доп. плащане. Нещо персонално са ви превели. Някакво изравняване спрямо датата на решението може би.

# 364
  • Мнения: 16
Здравейте,

Получила съм допълнително 125 лв. Знаете ли каква е тази сума - предполагам, че е свързана с извънредното положение или е грешка. Детето е с 85%.
Този месец с телка и детските надбавки преведоха и помощите за 1 и 8 клас. Ако сте подавали са те.

# 365
  • Мнения: 271
Здравейте! Началото на месец март получих заповедта от социалните за изплащане на ТЕЛК. Някой има ли представа дали този месец ще има превод или отт април ще започне? (телкът е върнат със задна дата, юли 2020)

# 366
  • Мнения: 4 161

Този месец с телка и детските надбавки преведоха и помощите за 1 и 8 клас. Ако сте подавали са те.

Точно те са. Много благодаря

# 367
  • asgr
  • Мнения: 56
Здравейте!Колко време чакахте ЕР? При явяване за първи път става въпрос.

# 368
  • Мнения: 271
Здравейте!Колко време чакахте ЕР? При явяване за първи път става въпрос.
Почти месец и половина

# 369
  • Мнения: 5 682
Не мисля, че тук ще има еднозначен отговор. Аз чаках писмото с решението няколко дни /малко/, но и първото явяване е било преди 13-14 години. Сега живеем в различно време и региони. Един го взема същия ден, друг на следващия, трети след седмица, четвърти повече от месец...

# 370
  • Мнения: 2 318
Миналата година, покрай тази корона криза, го чаках около 20 дни след насрочената дата, която пък сменяха поне 2 пъти. Нсй-добре да звъннете в ТЕЛК и да питате дали са гледани документите, ако не сте ходили на място в определения ден.

# 371
  • asgr
  • Мнения: 56
Благодаря ви!Не сме ходили на място,изпратих документите по пощата.От датата на първото писмо е минал 1 мес. Ще изчакам и другата седмица и ще звънна тогава.

# 372
  • Мнения: 218
Здравейте,
В началото на м. април изтича ТЕЛКа на детето ми. Следва преосвидетелстване, но се обърках какъв е редът за подаване на заявления. Първо трябва да подам молба за преосведетелстване на Иларион Макариополски и оттам да изпратят необходими документи, които да подготвим или..?
Нещо се обърках, моля за малко помощ?

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 15:29 от mitrushana

# 373
  • Мнения: 2 352
Вече не е на Иларион Макариополски картотеката , а зад театър София в една зеленикава сграда.Да ,подавате и чакате. Не мога да кажа кака е в момента. Миналото лято ми поискаха ако имам направо готови документи да ги подам там, на място. Нямах и си действах с чакане на дата и комисия. Не е ходило детето - беше освидетелстване по документи.

# 374
  • София
  • Мнения: 38 552
Бясна съм! От два месеца имало ново правило - за преосвидетелстване също се носи направление от ЛЛ. А уж казаха, че ще направят облекчена процедура заради Ковид!

Общи условия

Активация на акаунт