Екопътеки и всякакви приятни разходки- тема 2

  • 74 653
  • 885
  •   1
Отговори
# 825
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Нищо 😀 няма, Гери. Може да отидете от Сливодовското падало до Марциганица  има пътека, и ще е приятна разходка за 1 ден. Може да идете на Бачковския водопад и Кувията, пещерата с иконата. А може и нашата разходка до връх Кутра от Асеновград, ако я помниш. 😀

# 826
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Нищо 😀 няма, Гери. Може да отидете от Сливодовското падало до Марциганица  има пътека, и ще е приятна разходка за 1 ден. Може да идете на Бачковския водопад и Кувията, пещерата с иконата. А може и нашата разходка до връх Кутра от Асеновград, ако я помниш. 😀
Ох, от твоите разходки не мога да взимам идеи, че съм с човек, който хич не е ходил до сега. Joy

# 827
  • Мнения: X
Може да се разходите и до пещерата Добростански бисер( тя е  близо до хижа Марциганица, до която можете да идете с кола и от хижата- пеш)- самата пътека е лека и приятна, а пещерата е  много красива. Вече е отворена( че зимния сезон не работи). Над с. Добростан има панорамна площадка, от която се открива невероятна гледка към долината ( използват я за полети с парапланери). За нея се тръгва от центъра на селото. Също е лека и не изисква усилие.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 09:04 от Анонимен

# 828
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
Нищо 😀 няма, Гери. Може да отидете от Сливодовското падало до Марциганица  има пътека, и ще е приятна разходка за 1 ден. Може да идете на Бачковския водопад и Кувията, пещерата с иконата. А може и нашата разходка до връх Кутра от Асеновград, ако я помниш. 😀
Ох, от твоите разходки не мога да взимам идеи, че съм с човек, който хич не е ходил до сега. Joy

Наистина няма нищо на язовир Марково.
За Кръстова гора - не препоръчвам, разбиват скали да разширяват пътя и не знам в кои участъци и кога е затворен.
Не знам дали имате време за Белинташ - там ходенето не е много.
Ако отидете до Червената църква, може да съчетаете с Устински водопад /30 мин за посока/, както и с бирарията на Хилс Smiley

# 829
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Записвам Червената църква и Устински водопад. Simple Smile
Кръстова гора, Караджов камък, Белинташ, Марциганица сме посещавали. Мисля, че и на площадката над Добростан сме били. Simple Smile

# 830
  • Мнения: 209
Някой тези дни да е ходил до водопад Боров камък? Много ли е кално все още? Хлъзгаво ли е? След водопада мисля да се качим и до хижа Пършевица. Дали работи? Колко време отнема средно, не много бърз ход? Исками се повечко мнения, за да знам дали да включим и пещера Леденика, ако работи и тя.

# 831
  • Мнения: 7 856
Някой тези дни да е ходил до водопад Боров камък? Много ли е кално все още? Хлъзгаво ли е? След водопада мисля да се качим и до хижа Пършевица. Дали работи? Колко време отнема средно, не много бърз ход? Исками се повечко мнения, за да знам дали да включим и пещера Леденика, ако работи и тя.
До х. Пършевица има асфалтиран път. Може с колата да стигнете до нея и след това да се разходите до Бегличка могила и Кобилините скали. В хубаво време се разкрива панорама към Искърското дефиле.

# 832
  • Мнения: 397
На Устинския водопад преди една седмица почти нямаше вода. Бяхме много разочаровани. Мисля, че сега не си струва.

# 833
  • Мнения: 209
По-скоро ме интересуваше пеша. Кола използваме само до начална точка на пътеките. Мисля си след като стигнем до водопад Боров камък да продължим към хижа Пършевица, в нета пише че има директна пътека, но нещо не се ориентирах. Та за това питам тук.

# 834
  • Мнения: 7 856
По-скоро ме интересуваше пеша. Кола използваме само до начална точка на пътеките. Мисля си след като стигнем до водопад Боров камък да продължим към хижа Пършевица, в нета пише че има директна пътека, но нещо не се ориентирах. Та за това питам тук.
Имало пътека с маркировка. Вижте на този сайт:
kade.si

# 835
  • Мнения: 2 822
Страхотен уикенд в Родопите - екопътека "Каньонът на водопадите", Дяволския мост и Орлови скали.















# 836
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 167
До Дяволския мост стига ли се с кола? миналата година много искахме да го видим, но се отказахме защото ни казаха че само с джип можело.

# 837
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 609
До Дяволския мост, ардинско, се стига преспокойно с кола, даже преасфалтираха преди няколко години. Въпросът е, че пътят е донякъде и после има едно 20-30 мин пеша, които са си съвсем нормални, стига да не е кално, обаче има доволно комари. Последно обаче съм ходила преди 5-6 години.

# 838
  • Мнения: 2 822
Ние бяхме с джип и стигнахме до моста. Другите хора, които бяха с коли, спираха около 700 метра преди моста и вървяха около 15 минути. Дефакто тези 700 метра са проблемни и не са за лека кола.

# 839
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 240
Стига се, бавно и полека. Щом местните минават, а пазача/продаващ билет беше с колата си. Миналата есен ние бяхме с малък кемпер-бус и спахме на паркинга точно до моста.

Общи условия

Активация на акаунт