Турски филми и сериали - обща тема за общи приказки

  • 61 278
  • 745
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Лучи - разбрах.
Ох, с това триене .. ..
Нормално е да се коментира като се пусне някоя новина.
Добре ,че слагате инфо , че няма време за всичко да се следи.

# 451
  • Мнения: 3 137
Ами да включим тогава думата "коментари" в заглавието на темата за новините, че да сме по темата ... Примерно "Новини и коментари за .." или "Новини и обсъждане на ..." Wink

Не мога да го разбера това  церберско отношение на модераторите. И двете теми вървят доста стегнато и приятно - няма постове, които не са на мястото си, няма снимки с кафета, букети или пожелания "Добро утро", спазва се бон тонът, няма размяна на реплики или излишни приказки. Такъв тип активност в темите е само от полза за форума, откъдето и да го погледнеш.

Същевременно в специализираните теми никакъв ред не се въвежда и вече какофонията е пълна. В темите са се насъбрали по 5-6 стари филма, които не фигурират в заглавията и ако започнеш да търсиш информация за някой от тях, е много трудно да се ориентираш. Ако се прави тема за всеки филм и се приключва със завършването му, ще бъде много по-подредена информацията.

# 452
  • Мнения: 1 373
Сериалчето на Елчинката изглежда лятно и глупаво. Идва есен, а те ще пускат това. Rolling Eyes Няма шанс.
И каста на сериала с Фара Зейнеп не ми хареса.
Джансуто и Джанерко стоят добре един до друг. Там може да стане интересно.

# 453
  • Мнения: 9 530
Сериалчето на Елчинката изглежда лятно и глупаво. Идва есен, а те ще пускат това. Rolling Eyes Няма шанс.
И каста на сериала с Фара Зейнеп не ми хареса.
Джансуто и Джанерко стоят добре един до друг. Там може да стане интересно.
И аз си помислих същото ,че това май ще е комедия . Дано имат успех .Много харесвам Озан и Ясемин . Но тя не е ли малко височка за него ?  Не ги разбирам аз тези кастинг директори . На високи момичета избират партньори средни на ръст .На ниски - партньори по 2 метра Grinning НО честно казано никога не се зане дали ще ''захимичат " - както казват рускините . Това се отнася и за успеха на един или друг сериал . Толкова много нови сериали тази есен , кои ли ще останат и кои ще ''изгорят '' - само Бог знае ...а  ние можем само да гадаем ..

# 454
  • Мнения: 1 373
Драмите ще останат, другите ще окапят един по един.

# 455
  • Мнения: 7 875
Според мен нещо сватбата ще се провали и Озан ще се захимичи с Елка след това. 😀
Аз Джансу и Джиндоруков мисля да пропусна, а Фара З. и Биркан са ми любимци и ще хвърля едно око.
И още доста 1 еп. ще тествам само да започне сезонът.
А вие, ако горещо заобсъждате нещо може да си променя мисленето. 😀

# 456
  • София
  • Мнения: 5 334
На Джансу и Джанер може и да им се получи - както сте казали по-нагоре, може и да има някаква химия между ГГ. Нея не я харесвам кой знае колко, но него - да.


Впрочем, и "Мистър Грешен", че дори и "Чардакът" започнаха да ми допадат. Завързаха се някакви истории, стана интересно. Обаче пак второстепенните са ми фаворити. В "Мистър Грешен" са ми сладки адвокатката и готвачът, симпатична двойка. А братовчедката на Езги е страшно красива мацка, чак ме е яд, че е с този мазен "доктор". А в "Чардака" ми допадат повече Ясемин и Демир, както и антикварят и лелята, отколкото линията Айшен-Атеш. Впрочем, в последния епизод на "Чардака" се замислих колко много си приличат антикварят и Демир - къдрави, къдрави... Ама май Айшен не беше родната дъщеря. Да не говорим, че имаше от страна на антикваря към Атеш - "ако ми беше син, щях да се гордея с теб", тъй че... вече е ясно.


Чакам си аз новата серия на "Вратата" - спря на най-интересното последният епизод.


Сериалът на Елчин може и да сполучи, макар че не съм много фен на Озан, честно казано. Обаче пък може и да им се получи.

# 457
  • Мнения: 28 073
Тине, в предната серия на Чердака бащата на Атеш каза на леля му "тези бедняци превърнаха твоето синче в идиот " - когато Атеш ги посети след сватбата, измете всичко от масата на Асаф и си тръгна /след 1:24:00/. Преди това, когато Гюлриз слушаше песента и плачеше, брат ѝ я заплаши "или пак искаш да отидеш в клиника". И по - рано писах, а сега съм сигурна, че Гюлриз е родила Атеш от Емин, а брат ѝ го е осиновил. Само не е ясно Асаф имал ли е жена и къде е тя сега.
За семейството на Айшен друго не са казали и произходът ѝ може да остане неразкрит. И на мен повече ми харесва играта на актрисата в ролята на Ясемин. Турците също харесаха двойката и сценаристите се оказаха в тежка ситуация Joy

# 458
  • София
  • Мнения: 5 334
Лу, отзад-напред - на мен Ясемин и Атеш не ми допадат за романтична двойка, честно казано. Страхотно седят като най-добри приятели, но нищо повече. Ясемин и Демир са готини по своему, Атеш и Айшен... ми не знам, друга актриса трябваше за Фуркан, и това си е.

Аууу, благодаря, че отбеляза! Kiss Сега ще се върна да прегледам моментите, че понякога пропускам. Grinning


Иначе много се смях със "сватосването" (въпреки очаквания тъжен край) - особено на физиономиите на Ясемин... Grinning Един път!

А лелята (Гюлиз), впрочем, е една от най-добрите (поне според мен) по-"възрастни" турски актриси. И много, много красива жена. Добър подбор откъм каст, като цяло, може би, без Айшен. Сладка е актрисата, пасва на ролята, ама с Фуркан нещо някак... Sad


П.П. Лу, изгледах го. Не е "твоят син", а "твоичкият" - може да е и просто "твоят любимец", "твоят човек", не е задължително да е "твоят син". Но пак може да е лек намек, де. Stuck Out Tongue

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 20:18 от *Tincheto*

# 459
  • София
  • Мнения: 5 334
Получава се пореден мой пост, ама... Sad


В Нетфликс са качили филм с участието на Буура Гюлсой - "Güzel Günler Göreceğiz" (преводът трябва да е "Красиви дни ще видим", но в Нетфликс е "To Better Days"). Типична тежка турска драма. Но Буура Гюлсой отново прави силна роля, с рязък завой от досегашните му. (Което още веднъж ми напомня, че е многопластов актьор.)


А ето и фрагманът към епизод 15 на "Хекимоулу" - за новия сезон:

# 460
  • Мнения: 229
Има и трейлъри на сериалите Yeni Hayat, Manejaremi Ara, Yasak elma. Също така има новина, че Илкер Kaleli и Biran Damla
Yilmiz са двойка.

# 461
  • Мнения: 1 373
Нещо не ми допадна Тимучин като Хаус и каста не ми хареса. Белчим май ще е някоя стара любов.

# 462
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Имаме втори тийзер на Червената стая:


https://www.vbox7.com/play:db484a0aee

# 463
  • Мнения: 28 073
От Star Tv - описание на героите на "Обади се на моя мениджър"



Цитат
Кырач (Барыш Фалай) 🔹 Кырач начинает паниковать, когда Диджле, его дочь, которую он от всех скрывал, приезжает из Антальи в Стамбул и начинает здесь работать. Когда Диджле устраивается работать ассистентом в агентство Ego Ajans, где работает Кырач, повышается вероятность раскрытия его тайны.

Ферис (Джанан Эргюдер) 🔹 Суровая женщина, для которой важна независимость. Самоуверенная. В жизни для неё карьера превыше всего. В то же время мечтает создать семью и родить ребёнка.

Чинар (Фатих Артман) 🔹 Самый богемный менеджер агентства. Очень эмоционален и чувствителен. С этой чертой характера ему придётся часто принимать очень трудные решения в отношении актёров.

Периде (Айшениль Шамлыоглу) 🔹 Самый опытный менеджер агентства, обладает изворотливым умом и богатым жизненным опытом. Сделает всё возможное, чтобы в трудное время сохранить агентство.

Във всеки епизод на „Обади се на моя мениджър“, където Йелда Ероолу и Йешим Чътак са сценаристи, а режисьор - Али Билгин, много известни имена ще бъдат гости на сериала със собствена идентичност.

# 464
  • Мнения: 5 789
Абе как не направиха един филм за някоя тъкачна,/шивашка/килимарска фабрика или производство на коли, а все агентства и меринджеи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт