Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 2 897
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 381
Не, не бях. Мислех си, че кърменето е нещо естествено случващо се - раждаш = кърмиш. Истината научих в болницата, когато повече отседмица се опитвах да накарам момата да засуче от мен. След това започнах да чета повече по форумите относно кърменето.

# 16
  • Мнения: 1 353
Бях подготвена до толкова, че бях сигурна в едно. Стига да имам кърма детето ще ме учи

# 17
  • Мнения: 3 760
Не!
Препоръчвам още един възможен отговор: смятах, но се оказа, че не съм. (често се срещаше в миналогодишната анкетка)

# 18
  • Мнения: 2 614
Не, аз съм представител на течението "Интуитивни кърмачки", затуй гласувах с "друго" Mr. Green
И аз като Дона (а и както съм казвала и преди) през цялата бременост съм знаела, че ще кърмя, но сигурно нямаше да мога да си отговоря на възникналите въпроси без форума, и надали кърменето щеше да е песен...а и при първото, по-малко по нормите на педиатрите, наддаване можеше да посегна към добавката. Разбира се само в името на доброто здраве на детето.

# 19
  • Мнения: 535
Аз не бях никак подготвена, наистина... Просто всичките изпити, учителската работа и всички други проблеми ми идваха в повече и изобщо не отделях време за " образоване" по тази така важна тема. Чак след като излязох в болнични 45 дни преди раждането, седнах пред РС-то за да разуча нещичко за бебетата, но то се отнасяше най- вече до това как да си предизвикам раждане и да родя по- лесно  Confused Е, нито едно от двете не стана. Когато бях в болницата бях абсолютно неподготвена, даже не знаех,ч е зърната ми не са добре оформени и затова бебо не искаше да засуче добре. На 1вие месец още пък лекарката каза да даваме сокче и аз забързано реших, че това е задължително и купихме и лъжичка. Е, да, ама когато бебо се разстрои до толкова, че сменяхме по 10 памперса на ден, реших, че трябва най- сетне да прочета нещо повечко за бебето. И така стана... махнах сокове, води и други глупости, давах му да суче на поискване и всичко си дойде на мястото. И съм много доволна от резултата Peace Вие сте СТРАХОТНИ Hug

# 20
  • Мнения: 619
Определено бях подготвена.Посещавах един курс за бременни и там имат нещо като библиотека.Имаше материали и за кърменето,така,че като ми дадоха бебето,знаех точно как да я поставя,че не трябва да давам подсладената вода и други работи...Друг е въпроса,че имах нет преди да родя,но четях в 'майки-бъдещи и настоящи'.Едва след като се прибрах вкъщи с Авигея,започнах да чета кърмаческия и библиотеката.Форумът ми помогна много,защото имах и доста неприятни моменти в началото.

# 21
  • Мнения: 1 146
Бях подготвена, защото през цялата ми бременност гледах как сестра ми кърмеше детенцето си. Затова бях решила да карам като нея - кърмене до дупка. А и с цялото инфо във форума нещата станах още по-лесни Peace

# 22
  • Мнения: 8 242
Определено да! .. бях изяла форума с кориците  Mr. Green .. че си и бях разпечатала за в болницата един топ материали и си четях и експериментирах с дребното  Crazy И винаги внимателно следях да спазвам всички съвети и препоръки.. Мисля, че се справих добре първите дни  Blush ..
а и задобрявам  Joy

# 23
  • Мнения: 695
изобщо не бях подготвена ,а освен това и в родилния дом не се намари някой да обясни.просто ми дадоха бебка и до там #Cussing out

# 24
  • София
  • Мнения: 2 671
Мислех си аз, че бебчо се ражда и като потекат едни реки кърма... само сучене му дай! Ама - не!
Всичката ми подготовка доста се конфронтира с реалността, сума глупости направих, та два месеца влачих рагади, гъбички и т.н.
Хиляди благодарности за подкрепата на вас от форума - много специално на Цвети и Мъни, които ми изтърпяха всичките панически атаки. Без вас още в първия бум на растежа 6 седмица да съм се отказала!  bouquet

# 25
  • Мнения: 35 973
първият път изобщо не го броя  Embarassed
за втория - недостатъчно, но все пак "теорията" я знаех  Party

# 26
  • София
  • Мнения: 2 671
изобщо не бях подготвена ,а освен това и в родилния дом не се намари някой да обясни.просто ми дадоха бебка и до там #Cussing out

За родилния дом какво да коментирам - в МД отделението за раждали секцио педиатърката дойде за първи път на 5-я!!! ден да ми каже да спра добавката. Междувременно акушерките ни гониха по коридорите с шишетата и ни заплашваха да даваме шишето, че няма 1 месец да ни изпишат! Да не ви разправям как до физическа саморазправа стигна съседката по легло с една акушерка, която хич не я интересуваше, че бебчето е започнало да суче в 13:56 - тя затваряше портите в 14:00 и нямала никой да чака! И като хвана количката да я дърпа - майката от другата страна!!! Цирк!!!

# 27
  • Мнения: 2 897
Колкото повече четях,толкова повече се притеснявах,че не съм добре подготвена EmbarassedНо човек не може да  знае всичко,нали GrinningОпределено имаше не малко неща,които научих доста след като родих и то от неволя.Благодарение най-вече на вас станах по-спокойна и уверена,че правя най-доброто за детето си,щастлива съм,че мога да споделям опита си и да давам съвети на други мами,които са имали моите проблеми...Благодаря,че ви има newsm51

# 28
  • Мнения: 631
''''''''''''''  абсолютно не ..............
започнах да чета форума когато малкия беше на седмици и когато видях голям зор....
преди години големия си син го кърмих по режим по севети на лекарите .... сори така беше нямаше от къде да знам как се прави
около мен приятелки нито една не е кърмила и се изказваха за кърменето с такова пренебрежение  и бях чувала такива изцепки за кърмата че направо бях сигурна че и аз както останалите кърма няма да имам .....
освен това пак от приятелки зная че млеката били толкова хубави че някаква си кърма едва ли е в състояние да се сравнява с тях ........
това е в резюме предварителната ми настройка и подготовка за кърменето
добре че ви има да се образоваме , благодарение на форума успешно се кърмим до сега дай боже и още много време
ежедневно слушам от околните врели некипели по повод кърмата кърменето и направо не знам на моменти да се смея ли да споря ли или просто да  не обръщам внимание ......

# 29
  • Мнения: 748
не.
и аз като повечето докато бях бременна четях предимно за бременността и раждането, и съвсем малко за кърменето.. всъщност изобщо не мислех по този въпрос.
иначе прилежно си събирах в bookmarks линкове към интересни теми от този форум, с идеята да ги прочета по някое време преди да родя, но бебка ме изненада малко по-рано.
като родих знаех само 3 неща: 1. всяка жена може да кърми; нехранителна кърма, рядка, фанта лимон и т.н. чудеса на природата няма. 2. нощното кърмене е важно. и 3. не трябва да се дава вода.
това като че ли в началото ми беше достатъчно до толкова, че да знам, че начин има и само трябва да го намеря. Peace

Общи условия

Активация на акаунт