Как кърмихте през първите седмици?

  • 1 892
  • 55
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Втора анкета. Четете внимателно, преди да отговорите. Ако някой се обърка - има опция за промяна на глас, за да гласува наново (не се отразява на крайния резултат).

Ако това са неща, които сте правили в началото, но вече не правите - гласувайте за началото.

6 въпроса, всеки с по 2 отговора 'да' и 'не'.

Изреждам ги тук за яснота, но отговаряйте чрез гласуването в анкетата:
- Кърмихте ли под час
- Давахте ли подсладена вода
- Цедяхте ли се редовно след кърмене
- Кърмехте ли през нощта
- Кърмехте ли определено време
- Дохранвахте ли

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Гласувах за тези опции, които се отнасят за малкия ми син.
Иначе 6 опции няма да ми стигнат и отговорите ще се противоположни Wink

# 2
  • Мнения: 3 932
Отчетох се, но въпросът със захранването при мен предполага два отговора (не & да), т.е.
-не, не се наложи дохранване веднага
-да, дохранвах, но след 3-я месец

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 569
Както е зададена анкетата мога да отговоря само за кърменето на едно от децата, защото при голямата и при малкия съм процедирала по различен начин.
Така че давам отговори само за малкия, който е форумско бебе и е кърмен по правилата във форума.

# 4
  • Мнения: 1 033
Готово  - гласувах за малкото ми дете - също "форумско" както се е изразила Деспина Simple Smile:
- Кърмихте ли под час - Не
- Давахте ли подсладена вода - Не
- Цедяхте ли се редовно след кърмене -Не, цедене само в "краен случай", ако трябва да излезна.
- Кърмехте ли през нощта - Да , и цицоманът още си похапва през нощта
- Кърмехте ли определено време - Не
- Дохранвахте ли - Не (Но 4-5 пъти за 3 седмици се е налагало да е на АМ, защото бях на очни и не можех да нацедя достатъчно)
За каката - кърменето може да се каже, че не беше от най-успешните ми начинания, тъй като послушах експертни свекърви, че не й стига и кърмих само 4 месеца:(

# 5
  • Мнения: 1 547
Отговорих. Само за цеденето не съм, защото отговорът е между да и не. Цедях в началото след кърмене, но не всеки път. Пропусках. А и помпата се скапа и съвсем престанах. Така че по-скоро бих отговорила с НЕ.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Оф, че съм шматка...не помислих за майките с 2 и повече деца.
Да дам ли 12 опции?

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Отчетох се, но въпросът със захранването при мен предполага два отговора (не & да), т.е.
-не, не се наложи дохранване веднага
-да, дохранвах, но след 3-я месец
Тогава гласувай 'беше само на кърма' - става дума за първите седмици.
И аз не знам как точно да гласувам в собствената си анкета... Дохранвах, но с изцедена кърма... Някой да ми помогне Laughing

Както се досещате, анкетата е с цел да се определи какво всъщност знае дефакто жената в началото, т.е. как се справя. Не е съвсем акуратна, т.к. се провежда тук и една голяма част от жените имат достъп до информацията на форума, но е по-добре от нищо.

# 8
  • Мнения: 4 428
- Кърмих горе-долу под час - +/- 30-40 мин до час в зависимост от това дали Маги се е събудила или не.

- Вода съм давала, но рядко. Имаше малко захар.

- Пробвах да се цедя, но незнайно защо нищо не направих с помпата /Авент/:roll: Цедях се на ръка и изцеждах повече. Но не беше след всяко кърмене. При 7 кърмения се цедих някъде 3-4 пъти. Имаше дни, когато се цедих всеки път.

- Не съм кърмила през ноща, защото Маги си спеше още от началото от 12 до 6

- Не съм ограничавала времето за кърмене. Един път 10мин, друг път 40. Рекорда ни беше час и половина не искаше да пусне зърното

- В крайна сметка се наложи да дохранвам

В крайна сметка кърменето за мен беше доста голямо психическо натоварване и определено не беше особено удовоствие. Правех го само заради Маги. Постоянното напрежение дали се е нахранила беше ужасно. Освен това всяко кърмене беше невероятна борба с бебето. Маги заспиваше буквално на секундата, както я сложих на гърдата и нямаше събуждане. Какво ли не пробвах да я събуждам. Лошото е, че тя не сучеше заспала Sad Оставя я в леглото и тя ревне след 15мин. Взимам я пак да се кърмим, тя пак заспи и така се мъчим поне 4-5 пъти, докато се събере все пак някакво количество кърма в коремчето й. Не знам защо така спеше това дете при положение, че упорито не й давах добавка и се мъчехме така цяла седмица /най-дългата седмица в живота ми/. После започнах да я дохранвам. Горе-долу кърма/АМ беше 50/50. Като Маги продължаваше да си заспива дори с шишето Sad Като стана на 3 мес започна да изкарва яденето без да заспива и започвахме да намаляваме времето за яденето от 1 час на по 15-20мин. Скоро пак ми се случи да заспи посредата на яденето. И то беше в стола за хранене, докато й давах пюрето ooooh! Просто ме разбива това дете как може да заспива просто навсякъде, във всякакви пози. И заспи ли веднъж, докато не реше да се събуди, просто не става. Като заспа на стола дори й измих лицето с вода и пак не помогна. Дори не си отвори очите ooooh!  #Crazy

# 9
  • Мнения: 515
Йоана се роди 2.500, 49см. (ако това има значение)

Кърмих И през нощта, без огр. на времето (в смисъл не съм била драконовски стриктна -по еди-колко си мин. на гърда и толкоз), цедях се винаги, след всяко кърмене, и давах посладена вода. ( не съм знаела, че не е било необходимо)

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
- Кърмихте ли под час - да, както ме бяха научили в болницата, на 3 часа
- Давахте ли подсладена вода - давах, но почти не се пиеше
- Цедяхте ли се редовно след кърмене - кърмене и цедене, в това преминаваха дните ми. и все се чудех, като не се цедя нощем, как оцелява кърмата ми
- Кърмехте ли през нощта - кърмех си след втората нощ вкъщи. през първата пробвах да следвам съвета на педито за почиващото коремче. 6 часа ревах с ревящото си дете, но бях убедена, че това са колики, а не че е гладно
- Кърмехте ли определено време - кърмех докато бебето заспи, а после правех опити да я оставя в креватчето, но тогава тя се разбуждаше и аз пак я кърмех, по час откарвах, за да я приспя както трябва и после тя се събуждаше на 20тата минута, ама аз продължавах да вярвам, че това са колики и си чаках да минат 3те часа, за да започна да я храня отново, а тя пак заспиваше от изтощение на гърдата ми...
- Дохранвахте ли - към2ра-3та седмица започнах да дохранвам и към 4та се върнах само на кърменето.

Според мен, майките на повече от 1 дете, могат да минат през анкетата по 1 път за всяко дете...

# 11
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Кърмих под час - в началото пробвах на поискване, но тя непрекъснато искаше и повръщаше.
Давах подсладена вода - просто не можах да се справя с бабите Laughing
Цедях се когато преценявах, че трябва, но с времето установявам, че съм го правила повече, от колкото трябва Grinning И имам около 10 дни цедене и даване с шише, защото не бях убедена, че имам достатъчно кърма - голяма грешка....
Не съм кърмила определено време, дори в болницата след кърмене 20 мин, ми се навикаха и ме върнаха да се дохранваме (бях секцио и бебето не беше при мен), та от тогава сме без време
Не съм дохранвала, не броя 2-3 пъти, които Вики дори повърна
До края на 5 месец беше само на кърма и малко вода

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гласувах само за дребната, защото ако е за баткото, трябва да дам точно противоположните отговори Laughing
Ако се цели някакъв по-достоверен резултат, не трябва ли анкетата да е в Майките, защото тук повечето гледат доста стриктно по `форумските` правила newsm78

# 13
  • Мнения: 422
- Кърмихте ли под час - опитах се (така ми беше казано и все още вярвах на педиатрите) , но не се получи и така след известно време давах когато поиска.
- Давахте ли подсладена вода - отначало , с по-малко от определеното количество накрая на 1-я месец спрях захарта..грешка беше ама кой да ми каже  ooooh!
- Цедяхте ли се редовно след кърмене - цедях почти след всяко кърмене ..та след това два месеца главно със шише хранех ..докато започне пак изцяло от гърда да се храни.
- Кърмехте ли през нощта - да и сега пак си се кърмим нощем от време на време.
- Кърмехте ли определено време - не.
- Дохранвахте ли - случи се няколко пъти от начало и в родилното са го хранили с АМ.
 
 
 

# 14
  • sofia
  • Мнения: 562
-аз съм кърмила по час, като това го разбирам както ни го обясни педиатърката, не да чакам да стане точно часа и да цепя минутката, ами ако бебето се събуди час час и половина преди часа за хранене си я храня, не хранех ако се разплаче примерно 15 минути след като е хапнала.
-давах подсладена вода
-не съм се цедяла след кърмене
-кърмех през нощта първия месец после махнах нощното хранене
-за определеното време за кърмене не мога точно да отговоря, случвало ми се е на вечерното кърмене да стои дълго време на гърдата и като минат повече от 45 минути я махах, в последствие приех че това е било грешка, но пък на другите хранения колко иска толкова е седяла на гърдата
-не съм дохранвала никога.

# 15
  • Мнения: 2 897
-кърмих под час само 10-те дена,в които бях в болницата,в къщи-на поискване;
-купихме глюкоза вместо да давам подсладена вода,но така си и седеше,Боби изобщо не пиеше;
-цедях се само първите 3 седмици и то не редовно;
-кърмех нощно време,до ден днешен,когато детето пожелае го кърмя(обикновено м/у 2и4 през нощта);
-определено време на кърмене не е имало-понякога се е засищал за по-кратко време,друг път-за по-продължително,зависи колко енергично е сукал;
-не съм дохранвала;

# 16
  • Мнения: 1 353
 Една от опциите беше не кърмих под час. Аз така отговорих, но се стараех да има някакъв нормален интервал между храненията, защото много ни бяха силни коликите и исках да й почива стомахчето. Също така смятах, че не трябва да се прекалява с капките против колики, а и тях трябваше да давам педи всяко хранене.
 Иначе вода не е пила и продължава все още така и се кърмим през нощта дори и сега. В началото е имало случаи да стои на гърдата и по час и половина, а сега прави така само ако и се спи. Иначе цокне и пусне. А за цеденето, правила съм го 2-3 пъти когато ми бяха запушени каналите и за това и на този въпрос отговора ми беше отрицателен.

# 17
# 18
  • Мнения: 3 447
- Кърмихте ли под час Още в болницата стана ясно, че тая няма да я бъде Simple Smile Човекът си се будеше когато си поиска, съответно и аз му давах тогава да суче и отказвах да го будя в часовете за хранене, за огромно неудоволствие на акушерките Twisted Evil Като се прибрахме в къщи, окончателно зарязах опитите за режим и почнах да кърмя както дойде.
- Давахте ли подсладена вода Предлагах му неподсладена, той отказваше категорично. Аз си предлагах за успокоение на съвестта, той си отказваше и така.
- Цедяхте ли се редовно след кърмене Не, мързеше ме Embarassed Цедях се само в периода, в който ми намаля кърмата.
- Кърмехте ли през нощта Все още го правя Grinning
- Кърмехте ли определено време Като пиявичка - докато се пусне сам Laughing
- Дохранвахте ли Бях на косъм и слава богу, че не го направих - лактацията ми се възстанови и не се се наложи. В интерес на истината, купих кутия АМ и пробвах да му дам една вечер - той се потресе (буквално) и го изплю Laughing
Така като гледам, добре, че ми е било мъдро детето и е вземало правилни решения вместо мен  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 614
Кърмих под час - не точно, просто Калина се събуждаше през 3 и повече часа, затова така се получаваше, катокърмене под час, но впоследствие реши, че е по-добре да разнообрози режима
Давах подсладена вода - не давах, но по съвети на помагачи винаги имаше на разположение (но неподсладена)
Не се цедях след кърмене, само ако имах голямо напрежение в гърдите, а имах доста често (страхувах се да не ми намалее кърмата и пиех чай на Хипп, голям късмет, че се разминах с хиперлактацията)
Кърмех през нощта - така е и до ден днешен
Кърмех без ограничение във времето - ами не можех да и се нарадвам и ми харесваше да си стоим гушнати
Бебето беше само на кърма - до 6-ия месец! Hug

Май наистина е по-добре Голямата Мъдра Щука да премести анкетата в Майки!  bouquet

# 20
  • Мнения: 56
2,4,7,10,12.
За цеденето не съм отговорила защото го правих само понякога,когато мислех,че имам нужда.

# 21
  • Мнения: 36 053
Не кърмих под час
Не давах подсладена вода/глюкоза
Не се цедях след кърмене
Кърмех през нощта
Кърмех без ограничение на времето
Бебето беше само на кърма

# 22
  • София
  • Мнения: 2 671
Кърмих под час
Не давах подсладена вода/глюкоза    
Не се цедях след кърмене    -
Кърмех през нощта    
Кърмех без ограничение на времето ама той човекът си сучеше твърдо 50 мин.
Бебето беше само на кърма

# 23
  • Мнения: 5 391
Кърмех под час
Давах глюкоза/това все наследени навици от болницата Confused/
Цедях се след кърмене само първите дни
Не съм дохранвала, само кърма.

# 24
  • Мнения: 1 097
Не кърмих под час  От форума разбрах защо така ще правя
Давах подсладена вода/глюкоза  Еми давах 1 седмица(уж нямаше...), после той се отказа от всякаква вода
Не се цедях след кърмене  Не виждам смисъл при кърмене на поискване...
Кърмех през нощта  По неограничен брой пъти  Mr. Green
Кърмех без ограничение на времето  Колкото иска бебето, толкова трябва
Бебето беше само на кърма (за очудване на всички)

# 25
  • Мнения: 590
Не кърмех  под час
Не давах подсладена вода/глюкоза   
Цедях 3-4 пъти на ден до към 5тия месец, с цел резерви. Отговорих, че съм цедяла след всяко кърмене, но те далеч надвишаваха 3-4.
Кърмех през нощта   
Ограничавах времето за кърмене до 45-50 мин., освен когато не заспивах Grinning
Бебето беше само на кърма

# 26
  • София
  • Мнения: 630
Като основни грешки в първите седмици отчитам това, че държах бебка  определено време на гърдата, а не я оставях да пусне сама (до голяма степен това се дължеше и на болящите ме зърна), както и чувството за вина, че правя нещата по мой начин и "така ще я разглезиш и после няма отърване" Mr. Green. Чувството, че не правя нещата добре, отмина блатгодарение на форума, а и постепенното ми "надобряване" също  Heart Eyes.

# 27
  • Мнения: 4 242
Не кърмих под час  
Не давах подсладена вода/глюкоза 
Винаги се цедях след кърмене  = първия месец, правих си запаси за фризера
Кърмех през нощта   
Кърмех без ограничение на времето 
Бебето беше само на кърма

всичко това важи само за щерката
сина е гледан с другата песен

# 28
  • София
  • Мнения: 4 381
Кърмих под час
Давах подсладена вода/глюкоза   
Винаги се цедях след кърмене   
Кърмех през нощта
Кърмех без ограничение на времето 
Бебето беше само на кърма

# 29
  • Мнения: 790
Не кърмих под час.
Давах подсладена вода - макар и за кратко.
Винаги се цедях - поне през първия месец.
Без ограничение на времето.
Бебето беше само на кърма.

# 30
  • Мнения: 1 873
Не кърмих под час, Не се цедях след кърмене, Не давах подсладена вода/глюкоза, Кърмех през нощта, Кърмех без ограничение на времето и Бебето беше само на кърма!

# 31
  • Мнения: 619
2 4 6 7 10 12
това са моите отговори

# 32
  • Мнения: 742
През първите седмици - кърмих на поискване, но много скоро се получи по час - на три часа.
Кърмя през ноща и не се е налагало да следя минутите, тъй като малката е много лакома и се нахранва за 5-7 мин.
Що се касае до дохранване - наложи се на 15-тия ден да дам АМ, но за една седмица /явно бяхме в криза/ сега сме отново само на кърма!

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

- Кърмихте ли под час - Да.
- Давахте ли подсладена вода - да(в болницата ни дадоха и глюкоза, а водата им беше подсладена)
- Цедяхте ли се редовно след кърмене - Да
- Кърмехте ли през нощта - да
- Кърмехте ли определено време - не
- Дохранвахте ли - не

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Кърмехте ли под час-ами никога не съм го събуждала на 3-тия час, но не съм му давала да яде всеки път, когато плаче. Горе-долу гледах да има интервал поне 2 часа и половина, но винаги, когато съм имала съмнение, че плаче от глад, съм го кърмила. Понякога е правил интервал от 5 часа през деня и не съм го събуждала да яде.
Вода давах, по-скоро чай против колики, но той не го пиеше. Повече от 20гр. на ден не изпиваше, докато не се отби.
Не съм се цедила, това упражнение не е за мен. Добре, че кърмата ми се регулира бързо.
Кърмих през нощта, докато сам се отказа към края на 2-рия месец.
Кърмех определено време, около 15-20 мин. Много ме заболяваше кръста, а и в началото кърменето не ми беше от любимите занимания. После свикнах.
Не съм дохранвала до 5-тия месец.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Кърмих почти непрекъснато, без никакви режими, колкото и когатто поиска Шефа! Laughing
И сега сме така, де... Embarassed

# 36
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
кърмих под час
не давах подсладена вода
винаги се цедях след кърмене
кърмех през ноща
кърмех без ограничение на времето
бебето беше само на кърма

# 37
  • Варна
  • Мнения: 737
- Кърмихте ли под час - не
- Давахте ли подсладена вода - не
- Цедяхте ли се редовно след кърмене - да
- Кърмехте ли през нощта - да и още хапваме през нощта
- Кърмехте ли определено време - да, но само защото имах рагади, сега вече не го ограничавам
- Дохранвахте ли - не

# 38
  • Мнения: 559


- Кърмихте ли под час НЕ
- Давахте ли подсладена вода НЕ
- Цедяхте ли се редовно след кърмене НЕ
- Кърмехте ли през нощта ДА
- Кърмехте ли определено време НЕ
- Дохранвахте ли НЕ

# 39
  • Мнения: 8 505
Само за водата не съм отговорила-давах я неподсладена.

# 40
  • Мнения: 2 000
И двамата не са кърмени под час, кърмени са през нощта, без определено време. Никога не съм се цедила. Разликата между двамата ми сина, е че на големият давах подсладена вода и го дохранвах, а малкият не съм му давала вода и е само на кърма.

# 41
  • Мнения: 1 448
Кърмих на поискване, през деня и нощта и му давах вода, колкото да си изплакне устата  Hug

# 42
  • Мнения: 416
Кърмих по всяко време, само на кърма, изцеждах само в краен случай.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 828
Като се има предвид, че е било преди 11 години, ето моите отговори:

Кърмих под час
Давах подсладена вода
Не се цедях след кърмене
Не кърмех през нощта
Кърмех без ограничение на времето
Наложи се дохранване

Сега, след като изчетох доста материали във форума, отчитам че съм направила много грешки и заради това цялата работа продължи само един месец, после минахме изцяло на АМ.

# 44
  • Мнения: 2 237
Аз кърмих под час,давах и подсладена вода.Кърмих през нощта първия месец,после не.След втория месец минах изцяло на АМ.Мой това са в общи линии отговорите ми .
За второто със сигурност няма да е така 

# 45
  • Мнения: 1 425
При първото ми дете това са отговорите:

Кърмих под час
   
Давах подсладена вода/глюкоза   

Не се цедях след кърмене   

Не кърмех през нощта   

Кърмех определено време (примерно 20 минути)   

Бебето беше само на кърма (до четвъртия месец, тогава започнах да дохранвам, защото беше наддал само 400гр. за месеца)


За второто са тези:


Не кърмих под час

Не давах подсладена вода/глюкоза   

Не се цедях след кърмене   

Кърмех през нощта   

Кърмех без ограничение на времето

Бебето беше само на кърма   

   


# 46
  • Мнения: 748
"Кърмих под час" - първите 2-3 седмици имаше нещо като кърмене под час - татито беше взел много присърце съвета на педито за почиващото стомахче и не ми даваше да я кърмя по-често от около 2-2.5 часа...  ooooh! в смисъл просто си я държеше, тя му ревеше в ръцете, а той ми се обясняваше какво била казала педиатърката и всеки път се почваше едно пазарене айде сега да ми я даде да я нахраня, пък после ще почива стомахчето и т.н. простотии...
  smile3537 

"Не давах подсладена вода/глюкоза" - въпреки, че отначало чинно забърквах вода с малко захар или чайче, само за да покажа на настоятелните "помагачи", че детето не иска да пие вода. всъщност предлагах водата след кърмене, защото ми беше ясно, че като е гладна каквото и да и дам ще изпие. а след ядене отказваше. Twisted Evil

"Не се цедях след кърмене" - не само, че ме мързи, а и бях прочела някъде из форума, че не е нужно. Peace цедях само когато на 10 дни ми направи стачка и не искаше да суче, но за 3 дни се справихме с проблема. Peace по-късно на 2-3 пъти съм цедила за по няколко дни с цел увеличаване на кърмата и събиране на запаси във фризера.

"Кърмех през нощта" - освен първите 3 дни в болницата, защото такава беше практиката там, и първата нощ вкъщи, когато ставах през половин час да видя дали не се е събудила да яде, а тя си спеше блажено. накрая към 5 часа вече реших, че трябва да яде и я събудих. от тогава до сега си яде през нощта.

"Кърмех без ограничение на времето" - така и не видях смисъл в това да се ограничава времето. друг е въпроса, че първите 2-3 седмици ако ревнеше 15 мин. след хранене не й давах пак да яде Cry

"Бебето беше само на кърма" - до 6.5 м. Peace

# 47
  • Мнения: 949
В началото се кърмех ме на 2-3часа,по 5 мин на гърда.Кърмих през нощта докато стана на 1 месеци оттогава до сега не се храним вечер!

# 48
  • Мнения: 605
За уточнение - кърмих под час, просто защото и двете първите три месеца спяха почти през цялото време и се будеха за ядене на 3-4 часови интервали като по часовник. През нощта кърмих при събуждане, което ставаше обикновено само веднъж на нощ. На голямата давах вода, защото пиеше, на малката - не, защото не искаше. Цедях се след всяко кърмене /беше ми доста досадно занимание  Simple Smile/.

# 49
  • Мнения: 2 567
От възрастта на детето ми става ясно, че моите отговори са от "лошите" според правилата на форума  Simple Smile
Ако имам второ, мисля че доста неща ще променя относно кърменето, но съм и сигурна че чак фанатична кърмачка няма да съм  Simple Smile

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Изреждам ги тук за яснота, но отговаряйте чрез гласуването в анкетата:
- Кърмихте ли под час -Да
- Давахте ли подсладена вода-Понякога да
- Цедяхте ли се редовно след кърмене-Да
- Кърмехте ли през нощта-Да
- Кърмехте ли определено време-Не
- Дохранвахте ли-да, наложи се към 3-ти месец

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Опции : 2, 4, 5, 7, 10, 12   bouquet

# 52
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
- Давахте ли подсладена вода - Не
- Цедяхте ли се редовно след кърмене - Не
- Кърмехте ли през нощта - Да
- Кърмехте ли определено време - Не
- Дохранвахте ли - Не

# 53
  • Мнения: 23 162
Гласувах


1.Кърмихте ли под час-НЕ
2.Давахте ли подсладена вода-НЕ
3.Цедяхте ли се редовно след кърмене-НЕ
4.Кърмехте ли през нощта-ДА
5.Кърмехте ли определено време-НЕ
6.Дохранвахте ли- НЕ


Кърмата ми дойде на 7-мия ден след раждането и дотогава кърмех определено време,после дохранвах и цедях за увеличение на лактацията.През нощта кърмех през 2 часа,през деня и на по-малки интервали.Около 40 ден спрях цеденето,дохранването и редуването на гърдите,допрочетох още малко в нета и оттам кърменето ми стана песен.Кърмих изключителн до 6м,без вода и сокове.Захраних късно по испанските схеми.Бебо се отби сам на почти 12 м,като последните 3м го кърмех само от едната гърда.Единствено ми тежеше това често ставане нощем.

# 54
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не съм кърмила под час;
кърмих и през нощта
беше само на кърма
след кърмене рядко се цедях
кърмех неограничено време - имало е случи и по 50 минути е висял на цицата ми, а може и повече, че се унасях и заспивах, а той какво суче, хич и не знаех

# 55
  • Мнения: 176
Ето и моят вот:

Не кърмих под час /и до момента не сме на режим, а на хранене при поискване/
Не давах подсладена вода/глюкоза    /и сега не давам, т.е. давам, но бебка не иска да пие, а само си чеше венците с биберона/
Винаги се цедях след кърмене /поне в началото, за да стимулирам кърмата, а и защото гърдите ми щяха да се пръснат.../
Кърмех през нощта /и все още го правя, но докога  newsm78/
Кърмех без ограничение на времето    
Бебето беше само на кърма /и все още е, дай Боже по-дълго да изкараме така/

 

Общи условия

Активация на акаунт