Как кърмихте през първите седмици?

  • 1 881
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 897
-кърмих под час само 10-те дена,в които бях в болницата,в къщи-на поискване;
-купихме глюкоза вместо да давам подсладена вода,но така си и седеше,Боби изобщо не пиеше;
-цедях се само първите 3 седмици и то не редовно;
-кърмех нощно време,до ден днешен,когато детето пожелае го кърмя(обикновено м/у 2и4 през нощта);
-определено време на кърмене не е имало-понякога се е засищал за по-кратко време,друг път-за по-продължително,зависи колко енергично е сукал;
-не съм дохранвала;

# 16
  • Мнения: 1 353
 Една от опциите беше не кърмих под час. Аз така отговорих, но се стараех да има някакъв нормален интервал между храненията, защото много ни бяха силни коликите и исках да й почива стомахчето. Също така смятах, че не трябва да се прекалява с капките против колики, а и тях трябваше да давам педи всяко хранене.
 Иначе вода не е пила и продължава все още така и се кърмим през нощта дори и сега. В началото е имало случаи да стои на гърдата и по час и половина, а сега прави така само ако и се спи. Иначе цокне и пусне. А за цеденето, правила съм го 2-3 пъти когато ми бяха запушени каналите и за това и на този въпрос отговора ми беше отрицателен.

# 17
# 18
  • Мнения: 3 447
- Кърмихте ли под час Още в болницата стана ясно, че тая няма да я бъде Simple Smile Човекът си се будеше когато си поиска, съответно и аз му давах тогава да суче и отказвах да го будя в часовете за хранене, за огромно неудоволствие на акушерките Twisted Evil Като се прибрахме в къщи, окончателно зарязах опитите за режим и почнах да кърмя както дойде.
- Давахте ли подсладена вода Предлагах му неподсладена, той отказваше категорично. Аз си предлагах за успокоение на съвестта, той си отказваше и така.
- Цедяхте ли се редовно след кърмене Не, мързеше ме Embarassed Цедях се само в периода, в който ми намаля кърмата.
- Кърмехте ли през нощта Все още го правя Grinning
- Кърмехте ли определено време Като пиявичка - докато се пусне сам Laughing
- Дохранвахте ли Бях на косъм и слава богу, че не го направих - лактацията ми се възстанови и не се се наложи. В интерес на истината, купих кутия АМ и пробвах да му дам една вечер - той се потресе (буквално) и го изплю Laughing
Така като гледам, добре, че ми е било мъдро детето и е вземало правилни решения вместо мен  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 614
Кърмих под час - не точно, просто Калина се събуждаше през 3 и повече часа, затова така се получаваше, катокърмене под час, но впоследствие реши, че е по-добре да разнообрози режима
Давах подсладена вода - не давах, но по съвети на помагачи винаги имаше на разположение (но неподсладена)
Не се цедях след кърмене, само ако имах голямо напрежение в гърдите, а имах доста често (страхувах се да не ми намалее кърмата и пиех чай на Хипп, голям късмет, че се разминах с хиперлактацията)
Кърмех през нощта - така е и до ден днешен
Кърмех без ограничение във времето - ами не можех да и се нарадвам и ми харесваше да си стоим гушнати
Бебето беше само на кърма - до 6-ия месец! Hug

Май наистина е по-добре Голямата Мъдра Щука да премести анкетата в Майки!  bouquet

# 20
  • Мнения: 56
2,4,7,10,12.
За цеденето не съм отговорила защото го правих само понякога,когато мислех,че имам нужда.

# 21
  • Мнения: 35 973
Не кърмих под час
Не давах подсладена вода/глюкоза
Не се цедях след кърмене
Кърмех през нощта
Кърмех без ограничение на времето
Бебето беше само на кърма

# 22
  • София
  • Мнения: 2 671
Кърмих под час
Не давах подсладена вода/глюкоза    
Не се цедях след кърмене    -
Кърмех през нощта    
Кърмех без ограничение на времето ама той човекът си сучеше твърдо 50 мин.
Бебето беше само на кърма

# 23
  • Мнения: 5 391
Кърмех под час
Давах глюкоза/това все наследени навици от болницата Confused/
Цедях се след кърмене само първите дни
Не съм дохранвала, само кърма.

# 24
  • Мнения: 1 097
Не кърмих под час  От форума разбрах защо така ще правя
Давах подсладена вода/глюкоза  Еми давах 1 седмица(уж нямаше...), после той се отказа от всякаква вода
Не се цедях след кърмене  Не виждам смисъл при кърмене на поискване...
Кърмех през нощта  По неограничен брой пъти  Mr. Green
Кърмех без ограничение на времето  Колкото иска бебето, толкова трябва
Бебето беше само на кърма (за очудване на всички)

# 25
  • Мнения: 590
Не кърмех  под час
Не давах подсладена вода/глюкоза   
Цедях 3-4 пъти на ден до към 5тия месец, с цел резерви. Отговорих, че съм цедяла след всяко кърмене, но те далеч надвишаваха 3-4.
Кърмех през нощта   
Ограничавах времето за кърмене до 45-50 мин., освен когато не заспивах Grinning
Бебето беше само на кърма

# 26
  • София
  • Мнения: 630
Като основни грешки в първите седмици отчитам това, че държах бебка  определено време на гърдата, а не я оставях да пусне сама (до голяма степен това се дължеше и на болящите ме зърна), както и чувството за вина, че правя нещата по мой начин и "така ще я разглезиш и после няма отърване" Mr. Green. Чувството, че не правя нещата добре, отмина блатгодарение на форума, а и постепенното ми "надобряване" също  Heart Eyes.

# 27
  • Мнения: 4 242
Не кърмих под час  
Не давах подсладена вода/глюкоза 
Винаги се цедях след кърмене  = първия месец, правих си запаси за фризера
Кърмех през нощта   
Кърмех без ограничение на времето 
Бебето беше само на кърма

всичко това важи само за щерката
сина е гледан с другата песен

# 28
  • София
  • Мнения: 4 381
Кърмих под час
Давах подсладена вода/глюкоза   
Винаги се цедях след кърмене   
Кърмех през нощта
Кърмех без ограничение на времето 
Бебето беше само на кърма

# 29
  • Мнения: 790
Не кърмих под час.
Давах подсладена вода - макар и за кратко.
Винаги се цедях - поне през първия месец.
Без ограничение на времето.
Бебето беше само на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт