На море в Турция - тема 68

  • 76 954
  • 899
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 930
Всички тези комисари са канени на 19 юни в Анталия (над 60 държави) за да ги изучат как се прави почивка по време на пандемия. Особенно Германските служители са силно впечатлени от тази система на турците и по исказ на нашия министър  дето са му казали немците никоя друга държана не била се месила за такъв масраф в това положение. Но спорвд теб е недоверие на хотелите туй нещо Simple Smile

Всеки си тълкува всичко както му отърва Sad  Абсурд е турския министър да каже тази година туризъм няма да има! Каквито ги суче и нашата Ангекова де Sad Според германската преса включително АВГУСТ няма да има туризъм извън ЕС. Руснаците предвиждат самолети за Турция чак август евентуално .Аз затова и отложих датите си за след 20 септември . Следващите не знам колко месеца освен на собствени автомобили едва ли може да се разчита на друго.Тук ме наричаха зомбиран песимист , пък може да се окажа оптимист  Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 46
  • Русе
  • Мнения: 7 055
Добре де, Лео, щом си задраскал Турция в следващите 5 години, не пиши и тук. Защо идваш за мрънкаш и размахваш пръст тук, където всички ние се надяваме по-скоро да посетим тази прекрасна страна? И да ти кажа,ходих в Европа и им видях стандартите, могат само да се учат от турците.
Нито мрънкам, нито размахвам пръст. Всеки решава за себе си. Просто се чудя, защо храните (с помощ на някои участници във форума) надежди, че изведнъж карантината при връщане от страна с толкова заразени ще падне ей така. Нема лошо - пътувайте към турция но се пригответе за 14-дневна карантина (поне). Мой познат позачезна за месец-два и се оказа, че е изкарал бронхо-пневмония, като резултатите от тестовете за корона-вируса са били негативни. Но въпреки това, цялата фамилия е била в карантина, докато оздравее. Та, приятно карантиниране. Спирам да пиша тук.
При 80+ милиона население, колко очакваш да са заразините? Ние с нашите 5-6 милиона сме със 100 на ден.

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Има ли някой, който се е отказал от почивка и му е възстановена сумата за нея? Трябваше да пътуваме на 04.09, но решихме, че няма да е тази година. По принцип в договора ни пише, че при отказ от пътуване до 45 дни преди заминаване не дължим неустойки. Въпреки всичко ни искат 200 лв неустойка, като обясняват, че тази сума я искат от хотела. Аз мисля, че договора ми е с туристическата агенция и не ме интересуват тяхните отношения? Как е при тези, които са си взели или ще си вземат парите?

# 48
  • София
  • Мнения: 164
Има ли някой, който се е отказал от почивка и му е възстановена сумата за нея? Трябваше да пътуваме на 04.09, но решихме, че няма да е тази година. По принцип в договора ни пише, че при отказ от пътуване до 45 дни преди заминаване не дължим неустойки. Въпреки всичко ни искат 200 лв неустойка, като обясняват, че тази сума я искат от хотела. Аз мисля, че договора ми е с туристическата агенция и не ме интересуват тяхните отношения? Как е при тези, които са си взели или ще си вземат парите?
Аз също мисля, че Договорът Ви е единственото основание за Вашите взаимоотношения с Агенцията. Отношенията Агенция - Хотел са извън вашите договореностти. Напишете до Агенцията "Отказ от резервация". Посочете, като основание Договор от датата, когато е подписан, също така посочете члена, на който се позовавате. Проверете и срокът, в който трябва да бъде възстановена сумата - посочете и него. Подготвяте го в два екземпляра (един за Вас, един за тях) и го внасяте на място или по куриер, като задължително искате техен входящ номер или изисквате да напишат саморъчно, кога и кой е получил Уведомлението с положен подпис на екземплярът, който е за Вас. Дано имате успех!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 014
Няма такова нещо.Щом се отказва сама и резервацията е направена на ранни записвания не важи това ,че се отказва 45 дни преди пътуването.Губи се цялото капаро.Това ,че ще ви се удържи само 200лв е явно на добра воля на агенцията.Нито сте първата нито последната която тази година ще треперите за парите и ще се чудите дали да ходите или не.

# 50
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Не мога да планирам почивки. Най-много седмица по-рано. Вчера ми предложиха супер изгодна почивка в Гърция в края на месеца с хубава компания, но и вчера разбрах, че имам ангажименти тогава.
От няколко години мечтая за Турция и Гърция, та. Има ли шанс за почивка без предварителна подготовка? Харесах си места като , Каш, Ликия, Фетие - малки семейни хотелчета.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Просто искам да разбера дали има смисъл да водя спор. В договора ми пише, че ако се откажа сама до 45 дни преди заминаване не дължа нищо. Няма точка за ранни записвания

# 52
  • София
  • Мнения: 164
Vivaia, зависи кога е направена резервацията и по какви оферти. Ако е по "Ранни" резервации, в Договорът Ви трябва да има указания за този вид резервации, какви са условията, те са различни от Общите условия на резервациите направени по-късно и на по-високи цени.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 3 749
Да, така е, зависи какво пише в договора. Да не звучи като реклама, но в договорите на Тез тур, включително и на ранни записвания има опция за безплатно анулиране до 45 дни преди датата на почивката. Явно си зависи от агенцията.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 930
Има ли шанс за почивка без предварителна подготовка? Харесах си места като , Каш, Ликия, Фетие - малки семейни хотелчета.
 

Не е проблем , има предостатъчно места за отсядане.Намирали сме дори август Simple Smile

# 55
  • Мнения: 419
Ето за тези които се интересуват от застраховка към алианц
https://www.allianz-assistance.bg/uslugi/chesto-zadavani-vaprosi.html
За другите е ясно, че не покриват пандемия изрично е написано.
Тук със следния маркетингов трик:
Застраховката покрива ли медицински разходи, в случай че аз се заразя с коронавирус?
Разходи, предизвикани от пандемия, по принцип не се покриват от застраховката. Но ние ще преценим всеки случай индивидуално, за да можем да Ви помогнем.

Аз го тълкувам, като не покриваме ....
Та застраховка на този етап от която да се възползваме няма.

Да, найстина няма такава към момента с кой ли не говорих, къде ли не търсих. Чест прави на тези, който казват Не, има и такива който се измъкват с отговори. Силно се интересувам, ако някой намери. Нека пише. Иначе нали властите обещава ха Май месец, че ще помисли на тази тема. Иначе сега трябваше да сме на почивка. Дай боже да падне карантина при връщане до 13.07. Ама не вярвам много вече. Само да за питам сега като граница и хотел са отворени. Ако реша да отлагам  с дата или ваучер краен случай - дали е възможно все още. Собствен транспорт.

# 56
  • Мнения: 48
Просто искам да разбера дали има смисъл да водя спор. В договора ми пише, че ако се откажа сама до 45 дни преди заминаване не дължа нищо. Няма точка за ранни записвания
Здравейте,
Аз имах резервация за 10 месец за Анталия и решихме да се откажем тази година. Правила съм резервацията Януари когато течаха още Ранните записвания, НО се оказа че в нашия договор изрично никъде не пише Ранни записвания. Та точно по точката 45 дни преди заминаване прекратихме договора си. В началото имаше опит от страна на Турс Клуб да ми цитират на посоки разни заповеди, които и аз си следях и не мина номера. Но едновременно си водих кореспонденция и с Тез Тур, защото договора беше с тях. Анулираха ми резервацията и на 04.06 ми върнаха 1/2 от сумата, в края на 06месец ще ми възстановят и другата половина от депозита. Не мина без пазарлъци, но според мен си преценят къде да продължават с "офертите" за други варианти и къде не. Вижте си добре договора, моя беше направен в период Ранни, но не пишеше никъде ранни. Иначе може би нямаше да успея да ми върнат капарото.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 11:59 от silviamoni

# 57
  • Мнения: 308
Ние трябваше да пътуваме на 19.06 с Ориент 99, като Договорът беше чрез местна тур агенция. До последно ми твърдяха, че пътуване ще има. Кореспонденцията беше направо мъчителна. Аз им пиша, те не отговарят или ако отговорят с едно изречение, което въобще не е отговор на въпроса. В посления ден, в който ми изтичаше 21 ден преди пътуване, ми изпратиха Споразумение за ползване на сумата като депозит до 31.05.2021г. Като ми удържаха по 30 лв. административна такса на възрастен. / 5 възрастни и едно дете щяхме да пътуваме/. Съгласих се Rage Иначе губех цялото капаро, т.к. беше по ранни резервации. Много се подразних за тази такса, още повече че видях други споразумения за същите период и начин на пътуване и там нямаше такса.

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Gallaa, абсолютно неправомерно са ви удържали такса = 5*30=150лв, не вие по ваше желание сменяте резервацията!  Агенцията не може да осъществи пътуването! Направо е наглост!

# 59
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Ние трябваше да пътуваме на 19.06 с Ориент 99, като Договорът беше чрез местна тур агенция. До последно ми твърдяха, че пътуване ще има. Кореспонденцията беше направо мъчителна. Аз им пиша, те не отговарят или ако отговорят с едно изречение, което въобще не е отговор на въпроса. В посления ден, в който ми изтичаше 21 ден преди пътуване, ми изпратиха Споразумение за ползване на сумата като депозит до 31.05.2021г. Като ми удържаха по 30 лв. административна такса на възрастен. / 5 възрастни и едно дете щяхме да пътуваме/. Съгласих се Rage Иначе губех цялото капаро, т.к. беше по ранни резервации. Много се подразних за тази такса, още повече че видях други споразумения за същите период и начин на пътуване и там нямаше такса.


Ужас, защо не се обърнахте към КЗП? Мисля, че може пак да претендирате за измама. Дори и след като сте подписали договора, най-малкото ще им направят проверка това е абсурдно да ви взимат такса за издаване на ваучер. Аз бих пуснал на секундата оплакване.

Общи условия

Активация на акаунт