На море в Турция - тема 68

  • 78 473
  • 899
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 419
Аз един друг въпрос, нз дали изобщо може да ми отговите. Недай боже се откажем положителни и ме върнат в хотела под карантина. Ще имаме covid застраховки. Та какво се случва с работа ми. т. Е Аз болничен ли съм в този период, защото в Бг дори поставените по карантина са болнични. Но от друга страна, НОИ не изплаща такива, ако лицето не в страната. Тук инфо някои
😁Та има отговор от ЛК - незадоволителен. Нещо не в ред според мен. Казва ми че ако ме крантинират там, не няма как да съм болничен, да ми се издава такъв и т. Н. Като ми казва ти и да имаш отр. Psr пак тук си превантивна карантина. Опитах да обесня наредби  и тн. Няма такова нещо излезеш ли ми в системата че си взялал от Турция - превантивна 14 дни. "Много честото тестове били фалшиви". Опитах се пак да обесня. Естествено никой до сега не бил питал подобни неща и така.😁 Та ще ме слагала превантивна 😁

# 451
  • Мнения: 287
Аз един друг въпрос, нз дали изобщо може да ми отговите. Недай боже се откажем положителни и ме върнат в хотела под карантина. Ще имаме covid застраховки. Та какво се случва с работа ми. т. Е Аз болничен ли съм в този период, защото в Бг дори поставените по карантина са болнични. Но от друга страна, НОИ не изплаща такива, ако лицето не в страната. Тук инфо някои
😁Та има отговор от ЛК - незадоволителен. Нещо не в ред според мен. Казва ми че ако ме крантинират там, не няма как да съм болничен, да ми се издава такъв и т. Н. Като ми казва ти и да имаш отр. Psr пак тук си превантивна карантина. Опитах да обесня наредби  и тн. Няма такова нещо излезеш ли ми в системата че си взялал от Турция - превантивна 14 дни. "Много честото тестове били фалшиви". Опитах се пак да обесня. Естествено никой до сега не бил питал подобни неща и така.😁 Та ще ме слагала превантивна 😁
Най-добре е да се попита директно в регионалните РЗИ и НОИ , личната ви лекарка може да се свърже с тях.

# 452
  • Мнения: 177
Като знам, как са им свързани системите на граничните, РЗИ и личните лекари, по- скоро ще ви сложат превантивна карантина след 3 месеца. Данните са по действителен случай.

Аз не виждам как, ще издържи здравната система ако се отпушат почивките към Турция през август, септември и октомври и всички завърнали трябва да са 14 дни болничен.

# 453
  • Мнения: 419
Като знам, как са им свързани системите на граничните, РЗИ и личните лекари, по- скоро ще ви сложат превантивна карантина след 3 месеца. Данните са по действителен случай.

Аз не виждам как, ще издържи здравната система ако се отпушат почивките към Турция през август, септември и октомври и всички завърнали трябва да са 14 дни болничен.
След 3месеца. То това е малоумно, 😁 явно присъдата не е отпаднала, била е с отсрочка. И представи си ти прилагат закон. Охх думи нямам. А по Рзи и НОИ никога не биха ти казали като служители с точност. Аз съм чувала мн често неточни и оклончиви отговори. Вие сте здравно осиг. към еди кой си лекар. Повече информация към него. Ако някой има познат в Рзи,  да даде  инфо. То е ясно че ако те карантинират пиеш студена вода 14 дни

# 454
  • Мнения: 177
Не не пиеш студена вода, стоиш си 14 дни болничен вкъщи.

# 455
  • Мнения: 5 992
Ето това е статия от в. Сега:
Цитат
Отмяната на карантината, която от 16 юли може да се замени с отрицателен PCR тест, отпуши пътуванията за ваканция в Турция. Задължителната 14-дневна карантина от трети страни отпадна от 16 юли.

Действащата в момента заповед с условията за влизане в България предвижда всички лица, които пристигат от Швеция, Португалия и трети страни с изключение на Великобритания, Исландия, Норвегия, Швейцария, Лихтенщайн, Сан Марино, Андора, Монако, Алжир, Австралия, Канада, Грузия, Япония, Мароко, Нова Зеландия, Руанда, Корея, Тайланд, Тунис, Уругвай, Украйна да се допускат у нас при представен документ, показващ отрицателен резултат от направен до 72 часа по-рано тест за COVID-19. Само при липса на такъв документ лицата се поставят под 14-дневна карантина.

При организирано пътуване партньорската агенция в Турция организира вземане на пробите и придобиването на нужния документ за направен тест преди летовниците да отпътуват обратно за България, показват съобщения в сайтовете на неколцина туристически агенции. Цената на PCR теста в Турция е 110 турски лири - около 30 лева. Може да се направи на място в курорта, но може и на границата. На Капъкуле е изграден пункт, който обслужва пътуващите 24 часа в денонощието.


които се позовават на ето тази заповед, т.5 и т.6:
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/07/15/zapov … 72020_uI7S3c7.pdf

# 456
  • Пловдив
  • Мнения: 1 382
eli r,за карантината-през март бяхме 14 дни под карантина(аз и ММ).На 4-ят ден се обадиха от РЗИ по телефона само за да разберат кой е ЛЛ,малко по-късно и той(ЛЛ) се обади,каза да си мерим температурата сутрин и вечер и да му се обаждаме през ден или ако имаме симптоми,така си изкарахме "карантината",без проверка от РЗИ.Скоро звънях в РЗИ за да питам с позитивен тест за антитела(аз имам) мога ли да се върна от Турция без да съм правила PSR тест и без да стоя под карантина,и колко време има валидност теста за антитела.РЗИ нямаха отговор на въпросите ми...

# 457
  • Мнения: 419
eli r,за карантината-през март бяхме 14 дни под карантина(аз и ММ).На 4-ят ден се обадиха от РЗИ по телефона само за да разберат кой е ЛЛ,малко по-късно и той(ЛЛ) се обади,каза да си мерим температурата сутрин и вечер и да му се обаждаме през ден или ако имаме симптоми,така си изкарахме "карантината",без проверка от РЗИ.Скоро звънях в РЗИ за да питам с позитивен тест за антитела(аз имам) мога ли да се върна от Турция без да съм правила PSR тест и без да стоя под карантина,и колко време има валидност теста за антитела.РЗИ нямаха отговор на въпросите ми...
😁 Щях да съм изненадана да имаха. Но според мен си наприви Psr там, че положението е майко мила. Представи ви вие сте били от първите случай. Страната тогава се тресеше, не са не де 😁

# 458
  • Русе
  • Мнения: 7 071
artemida, не знам къде живееш, но мой колега от Русе в средата на м. март също беше 14 дни болничен след завръщане от Испания. Беше посочил адрес на село и каза, че всеки ден ЛЛ му е звънял по телефона, от РЗИ също са го търсили и отделно всеки ден без предупреждение за време и час  полицейски патрул е минавал на проверка. Така, че не навсякъде карантината е отбий номер.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 2 028
Някой успя ли вече да се възползва от ваучерите които даваха за друга дестинация?Или за България?

# 460
  • Sofia
  • Мнения: 3 829
Някой успя ли вече да се възползва от ваучерите които даваха за друга дестинация?Или за България?
Да, ние използвахме платеното капаро от Анталия (на 20.05.2020 трябваше да летим) за почивка в България, в Дюни Роял Резорт. Преди три дни се прибрахме. 😀 Използвам случая да благодаря на агенцията за адекватната и бърза реакция. Резервацията я направих  по телефона, по време на почивката ни в Созопол, решихме да удължим престоя с още 5 дни, но в хотела, в който бяхме нямаше места. Много бях слушала за Дюни, никога не бях ходила там. Обадих се в агенцията, дадоха ми цена и за по-малко от ден и половина направиха новата резервация, прехвърлиха капарото и ми изпратиха ваучерите за настаняването. 😀

# 461
  • Пловдив
  • Мнения: 2 028
Ехее браво!!!И Как беше?Интересна ще е съпоставката.Аз съм била в Несебър преди години на Алл и ми хареса.В Турция комплексите са по-големи ,но за храна и тук беше богато.

# 462
  • Sofia
  • Мнения: 3 829
Славейче, добре беше, като цяло сме доволни, но не като в Анталия. Много бях слушала за Дюни, почти всички, с които говорих го определяха, като комплекс, който най-много се доближава до анталийските хотели. "Доближава се" е много точно определение, комплексът е огромен, много зелен и поддържан, състои се от 5 хотела, има аква парк, релакс басейн, бар на плажа, амфитеатър, тенис кортове, фитнес на открито и т.н. Ние бяхме в Холидей вилидж, вилите са в гора, сред 10 метрови борове. Малко наподобява Камелийте в Сиде. 😀 Разликата е, че тук е планински терен и някои от вилите са на баир. Можеш да ползваш  баровете и ресторантите в целия комплекс, без основния ресторант на най-новия хотел Марина Роял Палас. Плажът е много широк, с фин пясък и плитко море, сертифициран е със син флаг. Хората се стараеха, има хавлии за плаж, които можеш да сменяш колкото искаш, храната не беше лоша, скарата се прави пред теб, винаги имаше какво да ядеш и пиеш, когато нещо свърши се зарежда веднага, но нямаше турското разнообразие. Преди да "открием" Турция почивахме на ОИ в Албена и Златни пясъци. Това, което винаги ме е дразнило е, че в повечето наши хотели липсва бутилирана минерална вода и ОИ приключва в 23,00 часа. След този час и чаша с вода няма откъде да си вземеш. В Дюни поне имаше витрини с минерална вода (бутилки по 1,5 лт.), достъпни по всяко време на денонощието. Имаше среднощна закуска от 00,00 до 00,30 ч., лоби барът приключваше в 2,00 ч. Това, което не ми хареса е, че интернета на територията на целия комплекс и в стаите е платен. Което за мен е доста странно, при положение, че имаме един от най-качествения и евтин интернет в Европа. Добре беше, но в Анталия е в пъти по-добре и там получаваш много повече за парите си. 😊

# 463
  • София
  • Мнения: 254
Някой успя ли вече да се възползва от ваучерите които даваха за друга дестинация?Или за България?
Да, ние използвахме платеното капаро от Анталия (на 20.05.2020 трябваше да летим) за почивка в България, в Дюни Роял Резорт. Преди три дни се прибрахме. 😀 Използвам случая да благодаря на агенцията за адекватната и бърза реакция. Резервацията я направих  по телефона, по време на почивката ни в Созопол, решихме да удължим престоя с още 5 дни, но в хотела, в който бяхме нямаше места. Много бях слушала за Дюни, никога не бях ходила там. Обадих се в агенцията, дадоха ми цена и за по-малко от ден и половина направиха новата резервация, прехвърлиха капарото и ми изпратиха ваучерите за настаняването. 😀
Здравейте,с коя агенция сте почивали?Ние имаме платено капаро по 400лн на човек за почивка в края на септември със самолет.Но от Албена Холидейс ни казоха,че тази сума е невъзвръщаема,защото е за сам.билети😔Имаме и застраховка "отмяна на пътуване",резервацията ни е от ранни записвания....но май ще изгубим парите😏Още се чудим дали да пъгуваме,не можем да си позволим 14дни карантина,има много неизвестни при положителен тест как и дали ще те качат на самолета за Б-я

# 464
  • Sofia
  • Мнения: 3 829
Перуника, агенцията е Тез тур. Може  би при нас се получи, защото почивката ни попадаще в карантинния период. До края на септември има време, дано дотогава да отпаднат тестовете и да осъществите почивката си. 😀 Личното ми мнение, без да ангажирам никого е, че голяма част от агенциите злоупотребяват със ситуацията. Не връщат пари, които уж са преведени на хотелите (голяма част, от които не са отворили), а в същото време няма проблем да прехвърлиш същите тези пари за друга дестинация или хотел. 🙄 Дребни номерца, които може да им излязат скъпо следващата година.

Общи условия

Активация на акаунт