На море в Турция - тема 68

  • 78 535
  • 899
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 1 928
Много неизвестни!!! 🤔
Дори и ТА не са наясно и нямат отговори на нашите въпроси ☹️

# 436
  • Варна
  • Мнения: 3 963
 HERE We Go , Гармин или каква да е друга навигация си работят добре при дадени условия. Добре е да потренирате ако нямате опит . За мен най - добре ми е на таблет - хем голям екран , добре се вижда и добре си пиша с моите дебели пръсти , хем телефона го ползвам за друго Simple Smile

# 437
  • Русе
  • Мнения: 7 088
Че пък, докато шофираш за какво ли друго да си ползваш телефона? Thinking

Много неизвестни!!! 🤔
Дори и ТА не са наясно и нямат отговори на нашите въпроси ☹️
Кой да им даде яснота на ТА? Всички виждаме на какъв хал ни е управлението Close

# 438
  • София
  • Мнения: 1 436
За преводите....цъкаш гугъл преводача и на хартията дето ще превеждаш цъкаш превод от турски на български с фотоапаратче иконката в самия преводач. Бахти, аз нищо не разбрах, дано вие да ме разберете. Не помня дали беше в офлайн режим, английския беше със сигурност, ама турския....малко е тъпо, ама дава информация превода. Дъщерята преди няколко години искаше в хотела леген, половин администрация събра, на какви ли не езици го обясняваше тоя леген, никой не разбра. Накрая намери в гугъла снимка на леген и го показа.....ония викат...аааааа, леген ли искате.

# 439
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
Накрая намери в гугъла снимка на леген и го показа.....ония викат...аааааа, леген ли искате.

Резултати от търсенето
Резултат за превод
Български
Турски
леген
legen
havza


Те как не са разбрали? Защо пък ЛЕГЕН го знаят... просто ми стана интересно.. Simple Smile

# 440
  • Мнения: 775
Тестове се правят и в ILÇE SAĞLIK MERKEZLERI - Общинска здравна служба
Това не е болница не е поликлиника. Би трябвало да ги има в всички общини..
Пари не приемат.
Искат деконт на ибан в която основание пише номер на паспорта. (((110тл)))
За превод просто помолете някой местен да преведе пари с основание паспорт но и ваши имена на ибан и деконта да ви изпрати на whatsapp chat и да си я разпечатате- превод на ибан и препращане на деконт по whatsapp е работа за 2 3мн.

Слвд тест ви дават стикър с баркод но
С този номер и с последните 4 цифри проверявате от сайта на enabiz и си я сваляте на тел или комп на eng после залепвате онзи стикер и тръгвате към граница. (сайта не иска регистрация)
  На граница Подписи печати не се пита, даже бях с турска фаминия тедтван, пък минах с бг паспорт там фамилия е друга - пак нямаше проблем.
Преди всичко това съберете инфо от хотела все пак.
Службата в моята община прави теста през проблем. И за 10 часа беше готов.

Valerko
Leğen
Леген
Онува г с отмектс от горе се чете като... Хмм по точно не се чете в думата изобщо 🙄
Леен
Или Ердоан
Омекотява думата само
От там не са ви разбрали Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 15:11 от BsrnX

# 441
  • Мнения: 692
Преди малко се запознах с една жена с двойно гражданство, която живее в Одрин, но се е прибрала в България преди дни. Заговорихме се и я питах за тестовете.
Каза, че теста струва 110 лири в държавна болница. Платила на място в брой, дали й някакъв код и после с този код й дали бар код. Взели й проба от гърлото и двете ноздри. Теста бил готов след 48 часа. Пращали резултата онлайн, но на границата / Капитан Андреево/ искали на хартиен носител на английски, та се наложило да го разпечатва.
Жената сподели още, че чела във фейса публикации, че теста е 200 лири, което не било вярно. Твърди, че "Турция е една" и правилата и цените са еднакви за всички, независимо турски гражданин или не.
Все пак изрази съмнение, че по курортите и частните клиники може да е по-скъпо.
Предавам дословно казаното от нея.

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 188
Тестове се правят и в ILÇE SAĞLIK MERKEZLERI - Общинска здравна служба
Това не е болница не е поликлиника. Би трябвало да ги има в всички общини..
Пари не приемат.
Искат деконт на ибан в която основание пише номер на паспорта. (((110тл)))
За превод просто помолете някой местен да преведе пари с основание паспорт но и ваши имена на ибан и деконта да ви изпрати на whatsapp chat и да си я разпечатате- превод на ибан и препращане на деконт по whatsapp е работа за 2 3мн.

Слвд тест ви дават стикър с баркод но
С този номер и с последните 4 цифри проверявате от сайта на enabiz и си я сваляте на тел или комп на eng после залепвате онзи стикер и тръгвате към граница. (сайта не иска регистрация)
  На граница Подписи печати не се пита, даже бях с турска фаминия тедтван, пък минах с бг паспорт там фамилия е друга - пак нямаше проблем.
Преди всичко това съберете инфо от хотела все пак.
Службата в моята община прави теста през проблем. И за 10 часа беше готов.

Valerko
Leğen
Леген
Онува г с отмектс от горе се чете като... Хмм по точно не се чете в думата изобщо 🙄
Леен
Или Ердоан
Омекотява думата само
От там не са ви разбрали Simple Smile
Казва се меко Г 🍀

# 443
  • Мнения: 74
Здравейте. Ако пътуваме организирано с автобус и един от пътниците се окаже с положителен тест, всички ли остават в карантина, или само тези, чиито тестове също са положителни?

# 444
  • Русе
  • Мнения: 7 088
Здравейте. Ако пътуваме организирано с автобус и един от пътниците се окаже с положителен тест, всички ли остават в карантина, или само тези, чиито тестове също са положителни?
Мисля, че въпросът ви е за туристическа агенция, а тук май вече не пишат техни представители.

# 445
  • Мнения: 419
Аз един друг въпрос, нз дали изобщо може да ми отговите. Недай боже се откажем положителни и ме върнат в хотела под карантина. Ще имаме covid застраховки. Та какво се случва с работа ми. т. Е Аз болничен ли съм в този период, защото в Бг дори поставените по карантина са болнични. Но от друга страна, НОИ не изплаща такива, ако лицето не в страната. Тук инфо някои

# 446
  • Мнения: 692
eli_r,
В отговор на такова запитване Емералд отговориха, че застраховката покрива covid и ако има положителен случай, ще съдействат да те приберат самостоятелно. Честно казано, малко "с половин уста" го написаха. Като цяло нагласата им беше това изискване да отпадне в края на юли, имало време още и т.н. Не звучаха много убедително.
Относно болничния съм решила да питам личната, когато наближи почивката ми.

# 447
  • Мнения: 419
eli_r,
В отговор на такова запитване Емералд отговориха, че застраховката покрива covid и ако има положителен случай, ще съдействат да те приберат самостоятелно. Честно казано, малко "с половин уста" го написаха. Като цяло нагласата им беше това изискване да отпадне в края на юли, имало време още и т.н. Не звучаха много убедително.
Относно болничния съм решила да питам личната, когато наближи почивката ми.
То и Аз имах надежди, но не до 31.08 е валидна новата безобразие. Иначе украйниците си ги пуснахме обратно. 😣Утре съм при Лк така ще я питам да видим какво ще каже. Че нали пък и трябва амбулаторна карта. За Гърция знам че 100 %предложението е или Ббг  или Гърция и в двата случая си те водят болничен.

# 448
  • Мнения: 82
Здравейте, знам че питам вече за трети път, но много моля , ако някой има информация да сподели. Интересува ме отворен ли е хотел  Ramada resort kusadasi & Golf. В сайта на министерството на туризма няма сертификат, с хотела се опитвам да се свържа през последните 2 месеца - безуспешно. В сайта на хотела няма информация да е отворил, в същото време  има коментари ,че няма работи  тази година.Свързахме се с познат , работещ за турски туроператор, който към този момент е в Турция , той също твърди , че е хотела не работи. Само ТА агенцията  казват , че хотела си работи и всичко е наред.Много е жалко , ако се окаже , че очакванията ни се разминат с действителността , ако в последния момент ни сюрпризират и  ТА ни постави през свършен факт.

# 449
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Здравейте, знам че питам вече за трети път, но много моля , ако някой има информация да сподели. Интересува ме отворен ли е хотел  Ramada resort kusadasi & Golf. В сайта на министерството на туризма няма сертификат, с хотела се опитвам да се свържа през последните 2 месеца - безуспешно. В сайта на хотела няма информация да е отворил, в същото време  има коментари ,че няма работи  тази година.Свързахме се с познат , работещ за турски туроператор, който към този момент е в Турция , той също твърди , че е хотела не работи. Само ТА агенцията  казват , че хотела си работи и всичко е наред.Много е жалко , ако се окаже , че очакванията ни се разминат с действителността , ако в последния момент ни сюрпризират и  ТА ни постави през свършен факт.

Най-вероятно ще ви закарат там и ще ви кажат, че ви пренасочват за друг хотел ....Мисля, че всичко хотели които работят с чужди агенции са длъжни да бъдат сертифицирани предполагам може да се опрете на това и да откажете резервацията след като хотела не е сертифициран .....

Общи условия

Активация на акаунт