На море в Турция - тема 68

  • 78 394
  • 899
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 52
Някой има ли потвърдена инфо от Емералд или друга ТА за полет през август?

Ние щяхме да летим на 22.08., но днес от агенцията ни се обадиха и казаха, че полет няма да има. Най-рано на 28.08. , като се комбинирали различни агенции за този полет. Ние вече веднъж отложихме резервацията си по настояване на агенцията /от 15 на 22.08/ и това вече ни идва в повече. Групата ни е от 6 човека и сме много притеснени от промените. Помолих да ни пратят тази информация на мейл, за да е по-ясно и точно описано всичко. Много неприятно - при условие, че не сме искали да се отказваме и да ни връщат заплатените на ранни записвания  суми. Датите не ни устройват и въобще не можем да си сменяме желанието за отпуск през ден-два. Голяма гадост ... Моля за съвети.

# 586
  • Мнения: 163
Някой има ли потвърдена инфо от Емералд или друга ТА за полет през август?

Ние щяхме да летим на 22.08., но днес от агенцията ни се обадиха и казаха, че полет няма да има. Най-рано на 28.08. , като се комбинирали различни агенции за този полет. Ние вече веднъж отложихме резервацията си по настояване на агенцията /от 15 на 22.08/ и това вече ни идва в повече. Групата ни е от 6 човека и сме много притеснени от промените. Помолих да ни пратят тази информация на мейл, за да е по-ясно и точно описано всичко. Много неприятно - при условие, че не сме искали да се отказваме и да ни връщат заплатените на ранни записвания  суми. Датите не ни устройват и въобще не можем да си сменяме желанието за отпуск през ден-два. Голяма гадост ... Моля за съвети.

Преди около два-три часа отмених нашата резервация! Нямаме вариант за пътуване на 28,08. Помолих за смяна на дата или дестинация! Нямало основание за това! Внесла съм повече от 30% от изисканото капаро и зададох въпрос дали ще ми върнат внесената горница над тези 30 %, но нямам отговор! Иначе почти веднага ми върнаха отговор че губя сумата и ще отменят резервацията! Така горя с едни близо 2000 лева! Разбирам, че агенциите нямат вина, но ние още по-малко! Смятам че нещата трябва да се решават на база консенсус! След като те търсят начин за преговаряне с клиентите /в случай като вас/ за смяна на дата, би трябвало да имат поне малко човещина и към тези, които търсят преговори с тях! Та така приятни почивки на всички които ще пътуват и които могат да си го позволят поради някакви условия!

# 587
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Това е публикувано във ФБ групата, може на някой да е полезно:

Благодаря! За сега не смятам да се възползвам. При положение, че ще имам безплатен тест, не се натискам да давам 30€ Grinning

# 588
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Някой има ли потвърдена инфо от Емералд или друга ТА за полет през август?

Ние щяхме да летим на 22.08., но днес от агенцията ни се обадиха и казаха, че полет няма да има. Най-рано на 28.08. , като се комбинирали различни агенции за този полет. Ние вече веднъж отложихме резервацията си по настояване на агенцията /от 15 на 22.08/ и това вече ни идва в повече. Групата ни е от 6 човека и сме много притеснени от промените. Помолих да ни пратят тази информация на мейл, за да е по-ясно и точно описано всичко. Много неприятно - при условие, че не сме искали да се отказваме и да ни връщат заплатените на ранни записвания  суми. Датите не ни устройват и въобще не можем да си сменяме желанието за отпуск през ден-два. Голяма гадост ... Моля за съвети.
Трябва да имате точка в договора, че ТА ако ме може да ви осигури заминаване на датата, трябва да ви върне парите...Моят съвет е да се осланяте на това или най-малкото ваучери...В крайна сметка не са виновни, но пък и затова са ТА - да си спазват договорите и те, не само да искат това от клиента...Не се оставяйте да ви манипулират, ми ТА може да реши, че почивката ще ви е ноември...Почнаха с тези номера още март, не се спряха, че и по-алчни стават с "мисъл за клиента" .....
П.С. ...и всичко в писмена форма - да имате черно на бяло....Погледнете и чл. 25 от Закона за изв положение...прочетете и договора си и потърсете въпросната точка...напишете им тази информация и вижте какво ще ви отговорят...най-малкото да разберат, че си знаете правата....

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Ох,това с тия постоянни смени на дати е най-неприятното особенно ако трябва да сменяш отпуски и да се съобразяваш и с други хора.На агенциите хич не им пука за това все едно си с куфара до вратата и като ти свирнат да си готов да тръгнеш.За теста това поне е добре дори и 30евро да е.По добре така отколкото да се луташ по турски болници.

# 590
  • Мнения: 683
Нашата резервация е с автобус за 25.09 с Емералд. Капаро не връщат, не може ваучер, не може да пренасоча за друга дестинация.
Обявиха цена на теста 15 евро и пълно съдействие на място от партньорите.
До 04.09 трябва да внеса остатъка. Ако се стигне до затваряне на граници и невъзможност за пътуване, ще ми върнат доплатената сума, а за капарото ще получа ваучер.
Застрохавката покривала ковид.
Още обмислям да прежаля ли 500 лева капаро или  да се настройвам за почивка.

# 591
  • Мнения: 419
Включвам се от Дидим. Потвърдиха и от Турска  страна тестовете ще ги правим в Хотела, на място, нищо не дължим. За магистралата до Дидим платихме май 6.50 тл, ама ние се качих е на нея 10 км при Измир  до Айдън/ Дидим нали.Чухме че до Чанакале било готово нз, на връщане може да опитаме. Нямаме стикер, не успяхме да намерим, така че плащаме в брой на касите,за това се качих е на 10 км. Имало някакъв звънец на кеш колонката, за да се вдигне бариерата, кой да знае Ако искате нещо питайте, аз нямам някаква спец информация. Тук им а основно турски граждани и малко чужденци, основно поляци . Българи само ние така казаха от хотела 😁но се надяват да идват.

# 592
  • Мнения: 8
    Всички Туристическите Агенции и Booking предлагат затворени хотели, които няма и да отворят от тук нататък. Единственото за което се сещам е измама или безхаберие, или двете. Например Кушадасъ - "Labranda Ephesus Princes". Всички го предлагат. На сайта на самия хотел изрично пише че не работи и не се посочва дата за отваряне.
https://www.labranda.com/en/hotel/labranda-ephesus-princess-2729
   Турци, които са направили ранни записвания не могат да си вземат парите, а на късметлиите им се предлагат други нереално скъпи оферти, които да доплатят и то за хотели които не желаят.
https://www.sikayetvar.com/labranda-ephesus-princess-kusadasi
    Изобщо не ги съжалявам тез мизерници, да им изгният кокалите на опашките пред трудовата борса дано.
    Опитах се да споделя опита си с по-мек тон на две други места но бях изтрит. Да видим тук какво ще се случи.

# 593
  • Sofia
  • Мнения: 3 770
Това със смяна на датите и извиването на ръцете от страна на ТО/ТА вече минава всякакви граници. Туристите не са върбови клонки, които да се огъват и извиват при всяко подсвирване на някой нагъл туроператор! Хайде стига вече, аман от наглото и арогантно поведение на част от представителите на гилдията. Извинявайте, ама горките туристи не са някакви лентяи, седящи на нисък старт, очаквайки всеки момент да им подсвирнат и да хукнат нанякъде! При какви условия ще почиват, ще им бъде ли комфортно, ще имат ли спокойна почивка - това е без значение! Какъв е проблемът, туристите и техните работодатели да станат заложници и послушни кученца на безкрайно много повярвалите си туроператори? Не е дразнещо,  нагло е! Ако съм на ваше място, в уречената, вече отложена дата и час, грабвам домочадието и барабар с куфарите отивам на летището. Ще снимам таблото с липсващият полет и цялото домочадие с куфарите под него, и за разкош ще съставя един констативен протокол, че на тази дата, в толкова часа съм била на летището, готова и чакаща почивката си, която по независещи от мен причини не се е осъществила! Ще помоля някой от работещите там да ми се подпише (с име, фамилия и подпис), че съм била там, и ще ги съдя до дупка!

# 594
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Включвам се от Дидим. Потвърдиха и от Турска  страна тестовете ще ги правим в Хотела, на място, нищо не дължим. За магистралата до Дидим платихме май 6.50 тл, ама ние се качих е на нея 10 км при Измир  до Айдън/ Дидим нали.Чухме че до Чанакале било готово нз, на връщане може да опитаме. Нямаме стикер, не успяхме да намерим, така че плащаме в брой на касите,за това се качих е на 10 км. Имало някакъв звънец на кеш колонката, за да се вдигне бариерата, кой да знае Ако искате нещо питайте, аз нямам някаква спец информация. Тук им а основно турски граждани и малко чужденци, основно поляци . Българи само ние така казаха от хотела 😁но се надяват да идват.
Напиши повече за хотела и за  новия ол инклузив. Това ми е интересно. Тол таксите не ме вълнуват, имаме си стикер с 40 лири в него. То и ние сигурно ще сме.единствените българи, като дойдем в неделя. Агенциите стартират от 21.08. т.е. 22.08 в хотелите, така, че до тогава...

# 595
  • Мнения: 419
Включвам се от Дидим. Потвърдиха и от Турска  страна тестовете ще ги правим в Хотела, на място, нищо не дължим. За магистралата до Дидим платихме май 6.50 тл, ама ние се качих е на нея 10 км при Измир  до Айдън/ Дидим нали.Чухме че до Чанакале било готово нз, на връщане може да опитаме. Нямаме стикер, не успяхме да намерим, така че плащаме в брой на касите,за това се качих е на 10 км. Имало някакъв звънец на кеш колонката, за да се вдигне бариерата, кой да знае Ако искате нещо питайте, аз нямам някаква спец информация. Тук им а основно турски граждани и малко чужденци, основно поляци . Българи само ние така казаха от хотела 😁но се надяват да идват.
Напиши повече за хотела и за  новия ол инклузив. Това ми е интересно. Тол таксите не ме вълнуват, имаме си стикер с 40 лири в него. То и ние сигурно ще сме.единствените българи, като дойдем в неделя. Агенциите стартират от 21.08. т.е. 22.08 в хотелите, така, че до тогава...
Пиша All unc не е това което беше разбира се. На вечертя се образува струпване, в  територията на хотела хората не се осещат много, стой малко празно, но по баровете и ресторанта е опашки. Аз много се изнервям с 2 малки - дърпащи деца. Иначе другото е ок.  храна Много, те ти  слагат в чиниите, така че изчакаш. Слагат по 1 парче да кажем месо. Соча шунка - получаваш 1 /2 парчета. от нещо, ако искаш още казваш. Но ми прави впечатление, че по малко в чинийте, за не остава, което е ок. Само малко езиковата бариера. 😁Вечерната праграма ми е малко кратка за 30-40 мин. След това продължава с жива музика в бара. Дневната не съм я усетил много

# 596
  • Мнения: 419
[video]А също и няма никъде хладилници с вода, тя е само в ресторант, барове. Искаш на служител дава, колкото кажеш. Хубаво е да знаеш думи като вода, лъжица, вилица . За тях също, достъп до тях само служители.

# 597
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Нашата резервация е с автобус за 25.09 с Емералд. Капаро не връщат, не може ваучер, не може да пренасоча за друга дестинация.
До 04.09 трябва да внеса остатъка. Ако се стигне до затваряне на граници и невъзможност за пътуване, ще ми върнат доплатената сума, а за капарото ще получа ваучер.
Застрохавката покривала ковид.
Още обмислям да прежаля ли 500 лева капаро или  да се настройвам за почивка.

пуснаха първите автобуси със сборни групи.Ще чакаме да се върнат след 4 дни и някой да разкаже.То целта на ТА е съвсем прозрачна , ако успеят да излъжат някого и хем да му вземат парите , хем да не дадат нищо.Пак трябва внимателно да се чете договора дали при  невъзможност на ТА да осъществи услугата и смяна с по късна дата има опция да вземете ваучер или си върнете парите.Аз ходих във застрахователя и се оказа , че това покриване на ковид е почти нищо Sad

# 598
  • Мнения: 419
Нашата резервация е с автобус за 25.09 с Емералд. Капаро не връщат, не може ваучер, не може да пренасоча за друга дестинация.
До 04.09 трябва да внеса остатъка. Ако се стигне до затваряне на граници и невъзможност за пътуване, ще ми върнат доплатената сума, а за капарото ще получа ваучер.
Застрохавката покривала ковид.
Още обмислям да прежаля ли 500 лева капаро или  да се настройвам за почивка.

пуснаха първите автобуси със сборни групи.Ще чакаме да се върнат след 4 дни и някой да разкаже.То целта на ТА е съвсем прозрачна , ако успеят да излъжат някого и хем да му вземат парите , хем да не дадат нищо.Пак трябва внимателно да се чете договора дали при  невъзможност на ТА да осъществи услугата и смяна с по късна дата има опция да вземете ваучер или си върнете парите.Аз ходих във застрахователя и се оказа , че това покриване на ковид е почти нищо Sad
Нашата семейна застр е до. 200 000 за болнично лечение. За карантиния период, настаняването в хотел сумата е 2000 мисля, но ме увери ха ТА че ще се ако се случи ще сме гледали да се договорим с хотела да се вмъкнем горе долу в сумата за хотел. - застрахователя е Алианс груп. По точно към Австрийския им партньор. И на мен не ми се видя много,но мисля че всички са на тези суми

# 599
  • Мнения: 504
Здравейте, може би е обсъждано , но не следя темата. Някой знае ли каква е последната ситуация - колко месеца от паспорта трябва да са ти останали до изтичането му за безпроблемно влизане в Турция?

Общи условия

Активация на акаунт