На море в Турция - тема 68

  • 78 549
  • 899
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 255
Ние трябваше са летим за Сиде на 23.09.Отменени са всички полети в сряда.Не искаме друга дата,а и се притеснявам за тестовете.Така че колкото и да не ми се иска,се отказваме да почиваме.Ще ни върнат парите до 1 година или ваучер.

Здравейте,
с коя агенция трябваше да летите? По скоро ме интересува коя е авиокомпанията и къде да открия официална информация?
Благодаря!
Албена Холидейс...не помтя името на авиокомпанията,имало е места,запазени от няколко агенции,но много хора са се отказали и затова остават само полетите в петък.Всъщност така си спечелих шанса да ми върнат капарото от 1600лв,което иначе ми отказваха....

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 10:46 от perunika77

# 841
  • Русе
  • Мнения: 7 089

Ето така ми изглежда теста. Код никъде не виждам. Миналия месец в Истанбул имах мокър печат,а онзи ден от Кушадасъ видях на едно момиче с QR код в горния десен ъгъл. Моят няма такова нещо 🤔🙄
Същия е като визия и моя, но в горния десен ъгъл има QR код.

# 842
  • Мнения: 21
Не е ли много рано за Ранни резервации 2021?Гледам Tez tour са пуснали вече.

# 843
  • София
  • Мнения: 548
Относно излизане на резултатите от PCR теста. Както вече писах - взеха пробите вчера сутрин - около 11:00 -11:20. На двама резултатите бяха готови днес по обед. На останалите ги изпратиха едва преди 20 мин.т.е. в. 20:50ч.

Резултатите бяха изпратени на тукашната туристическа представителка. На електронна поща и на wat's up все още не са изпратени.

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 22:33 от irinopolis

# 844
  • Русе
  • Мнения: 40
Здравете,включвам се и аз да споделя и нашата история. Резервирахме почивка ранни записвания за Кушадасъ от 6 септември през януари-автобусна програма. Преди седмица ни се обадиха, за да потвърдим пътуването. Увериха ни, че изпълняват програмата си и при 8 туристи. Другият вариант беше ваучер. Служителката от агенцията няколко пъти ни попта дали се отказваме. Ами не се отказваме. Платихме остатъка от сумата, купихме си валута и се настроихме за предстоящото пътуване-две семейства сме. Вчера ни се обадиха и ни предложиха да пътуваме на 4 септември, поради недостстъчен брой туристи на 6-ти. И това седмица преди датата,при уредени отпуски и т.н. , да поясня-работим на график Абсолютно некоректно. Другото семейство ще се откажат, аз леко се чудя...И пак-отказвате ли се.....Ами не се отказваме, вие ни отказвате, чели сме общите условия....

# 845
  • Мнения: 1 291
    Поне са ви предложили ваучер. Емералд отказват категорично.

    # 846
    • Мнения: 39
    Здравете,включвам се и аз да споделя и нашата история. Резервирахме почивка ранни записвания за Кушадасъ от 6 септември през януари-автобусна програма. Преди седмица ни се обадиха, за да потвърдим пътуването. Увериха ни, че изпълняват програмата си и при 8 туристи. Другият вариант беше ваучер. Служителката от агенцията няколко пъти ни попта дали се отказваме. Ами не се отказваме. Платихме остатъка от сумата, купихме си валута и се настроихме за предстоящото пътуване-две семейства сме. Вчера ни се обадиха и ни предложиха да пътуваме на 4 септември, поради недостстъчен брой туристи на 6-ти. И това седмица преди датата,при уредени отпуски и т.н. , да поясня-работим на график Абсолютно некоректно. Другото семейство ще се откажат, аз леко се чудя...И пак-отказвате ли се.....Ами не се отказваме, вие ни отказвате, чели сме общите условия....
    Моля, споделете коя е агенцията ? Благодаря .

    # 847
    • Русе
    • Мнения: 40
    Ние не се отказваме, така,че не следва да ни дават ваучер. Освен това сме платили на 100 %. Трябва да ми се възстанови сумата в най-скоро време. Агенцията е Дорис.

    # 848
    • Варна
    • Мнения: 3 969
    Колко скоро като законовия срок е 12 м.

    # 849
    • Мнения: 177
    Това сие чист рекет. До последно ви овещават, че ще пътувате и чак след като платите почват да ви сервират изненади. Това е много подло и ми се струва, че тепърва ще зачестят тези измами. Влизаш с всичките пари и най- вероятно ги чакаше година. Голяма сеч ще е на агенция тази зима.

    Май се заформят поредни пирамиди за точене на пари от народа.

    # 850
    • Русе
    • Мнения: 40
    Колко скоро като законовия срок е 12 м.

    7 дни според общите условия. Тук нямаме затворени граници при извънредно положение. Затова ни питат дали се отказваме.

    # 851
    # 852
    • Мнения: 3 025
    Ваучера е със стойността на внесената от вас сума, валиден е до края на другата година и мисля, че може да се ползва за където решите, но за това допълнително ги попитайте, понеже не съм на сто процента сигурна. На мен също ми издадоха ваучер.

    # 853
    • Някъде в Европа...
    • Мнения: 3 467
    Колко скоро като законовия срок е 12 м.

    7 дни според общите условия. Тук нямаме затворени граници при извънредно положение. Затова ни питат дали се отказваме.
    Колкото и да не ми се иска да го казвам, ТА си оплетоха кошницата с промяната на чл.25 в средата на август, който вече е много общ и ДА, попадате под него:
    Чл. 25. (Нов - ДВ, бр. 34 от 2020 г., в сила от 09.04.2020 г., изм. - ДВ, бр. 44 от 2020 г., в сила от 14.05.2020 г., изм. - ДВ, бр. 71 от 2020 г., в сила от 11.08.2020 г.) Туроператор, който трябва да възстанови заплатена сума от пътуващ за туристическо пътуване, когато е било отменено до 31 декември 2020 г. поради разпространението на COVID-19, може да предложи на пътуващия ваучер за заплатената сума. Ако пътуващият не приеме ваучера и при липса на друго споразумение за туристически пакет - заместител, между туроператора и пътуващия, туроператорът възстановява до 12 месеца, считано от датата на отмяната на пътуването, всички плащания, които е получил от пътуващия или от негово име.

    # 854
    • Русе
    • Мнения: 40
    Ще ви държа в течение.

    Общи условия

    Активация на акаунт