На море в Турция - тема 68

  • 78 499
  • 899
  •   1
Отговори
# 510
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Емералд са пуснали мейл до всичките си контрагенти , че на 7 август тръгва първия им сборен автобус като идеята е предпоследния ден всички да минат пср като сами си платят 26 лв. и така да се избегне карантината след връщането.За самолетните варианти са оптимисти , но нищо не е потвърдено защото чартърите не са на ЕМЕРАЛД , а  са няколко  ТА и как ще се прегрупират за да имат пълни самолети още го организират Sad  Мария Нова много е добре , че сте си осъществили планираното пътуване , но трябва да сте сигурни , че поне 80 - 90 % ще се откажат както по финансови така и по логистични причини.Не случайно големия хит на лятото са уйкенд почивките в БГ и то пак е и по финансови така и по логистика(много хора си издухаха отпуските ).

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 11:17 от peterky2002

# 511
  • Мнения: 22
свързах се с Емералд. Обясниха ми че полетът за 28 август е потвърден, че мармарис палас работи и че до 10 август трябва да извърша плащане на остатъка от сумата. Имат ангажимента да съдействат за направата на тестовете. Най-вероятно ще се правят на летището преди заминаване.
На въпроса са ми ако има някой положителен от нас какво правим. Отговорът беше че има скрючена с елев инс застраховка с покритие до 10 000 евро и компанията щяла да се занимава с всичко останало.
Въпреки уверенията от тяхна старана че всичко ще е наред не ми е спокойно, най-вече за децата. Възрастен човек може да се ограничава, може да се предпазва по-добре, а с децата е тагаво, особено в такава обстановка в която трябва да ги ограничаваш и държиш изкъсо.

Та нямам решение какво да правим!
Единия вариянт е плащаме и отиваме с всичките му рискове, което май не бих си го причинила!
Втори вариянт горя с  капарото и никъде не отиваме!
И трети който не го изключвам, решаме да пътуваме, плащаме остатъка от сумата, власт имащите решават че няма да се пътува или затягат мерките и горя с цялата сума!

Та така! Мечтаната  и жадувана почивка се превръща в химера!
Когато попитах какво правим при положителен тест ми отговориха че във всички хотели имали отделено крило за наблюдение като разходите били за сметка на хотела . Та в този ред на мисли най -вероятно всички тестове ще са отрицателни едва ли има хотел който иска да му се развали престижа че има хора заразили се в хотела пък и да покриват разходите на някой едва ли ще е ОК . От агенцията казаха че юли са пътували и до момента няма нито един положителен тест

# 512
  • София, България
  • Мнения: 5 605
КЪм момента на сключване на договора такива условия не са били изискуеми, според мен има основания за разваляне на договора без неустойка, но това ще трябва да се доказва в съда.
Аз при всички положения не бих повярвала и половин дума на тези търгаши, които обясняват как няма проблеми и как всичко ще е цветя и рози при положителен тест. Истината е, че ще ви оставят да се оправяте както знаете и най-вероятно на една доста солена цена. Те сега не искат да ви съдействат, пък тогава ли.

# 513
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Не е така , може би нещо не сте разбрали.Пср е 1 ден преди ВРЪЩАНЕ за да се избегне карантина СЛЕД връщането в БГ.Турция няма изискване за входящ отрицателен пср като Гърция.Не знам да са ходили юли в Турция , от моята ТА казаха , че първия автобус за Турция тази година е на 7 август Simple Smile Още не съм чул разказ на някой с положителна проба как е изкарал безплатната карантина в Гърция или Турция. Да тук и сега ТА много се бият в гърдите , ама как в действителност ще се случи хич не съм оптимист Sad

# 514
  • Мнения: 22
Не е така , може би нещо не сте разбрали.Пср е 1 ден преди ВРЪЩАНЕ за да се избегне карантина СЛЕД връщането в БГ.Турция няма изискване за входящ отрицателен пср като Гърция.Не знам да са ходили юли в Турция , от моята ТА казаха , че първия автобус за Турция тази година е на 7 август Simple Smile Още не съм чул разказ на някой с положителна проба как е изкарал безплатната карантина в Гърция или Турция. Да тук и сега ТА много се бият в гърдите , ама как в действителност ще се случи хич не съм оптимист Sad
Да разбира се че теста е за на връщане от Турска страна нямат изисквания към нас ( поне за сега ) и има вариант да се направи както в хотела така и на границата . И да вече има пътували автобуси не с Емералд а говоря за Ориент 99

# 515
  • София
  • Мнения: 1 184
Близки минаха сухопътната границата без карантина с ПСР правен в клиника в Истанбул в събота. (Бяха служебно там). Много важно е да си проверявате, резултата да бъде с мокър печат.

# 516
  • Мнения: 177
Нали резултати те излизат online и се разпечатват как да имат мокър печат?

# 517
  • Мнения: 6 012
Как с мокър печат? Тези, които се тестват на границата и си получават резултата вкъщи, как ще се сдобият с мокър печат?

# 518
  • Варна
  • Мнения: 765
Ами предполага се, че на границата ще искат с мокър печат и на английски резултата от теста, така както искат на границата с Гърция. Ако няма може би ще слагат карантина, после трябва да се разправяте с РЗИ-то за махането на карантината, което като чета новините може да е кошмар. Само разпечатано онлайн може да си е един хвърчащ лист.

# 519
# 520
  • Мнения: 109
С коя агенция е това? Има ли и др.хотели?

# 521
  • Мнения: X
С коя агенция е това? Има ли и др.хотели?

Verso travel,това са хотелите.Това пише за хотелите,които не са в списъка:



⚠️За всички хотели, които не са включени в списъка, важат следните условия - всеки турист трябва да заплати на място в курорта цената за PCR тест (около 110 турски лири), като също ще получи описаното по-горе съдействие.

# 522
  • Русе
  • Мнения: 7 076
С коя агенция е това? Има ли и др.хотели?
Версо травъл. Говорих с тях в обедната ми почивка и ми го казаха същото. Ние ще сме в първия хотел от 16.08.

# 523
  • Мнения: 177
Ето и малко инфо от РЗИ Варна

Здравейте, да ако имате отрицателен PCR-тест няма да бъдете поставени
под карантина. Ако решете да направите теста в България, той трябва да е
направен в рамките на 24 часа след завръщането.

Сега съм ги запитал  дали може със семеен общ тест за 4мата. Ще споделя като ми отговорят.

# 524
  • Мнения: 419
С коя агенция е това? Има ли и др.хотели?

Verso travel,това са хотелите.Това пише за хотелите,които не са в списъка:



⚠️За всички хотели, които не са включени в списъка, важат следните условия - всеки турист трябва да заплати на място в курорта цената за PCR тест (около 110 турски лири), като също ще получи описаното по-горе съдействие.
Заминаваме на 8 за Аквасис в Дидим , така че ще Ви пиша дали са ни направили  безп. Пср. С друга агенция е почивката. И на мен ми го казаха днес. Само ме обърква това с мокрия печат. Ама ще видим какво ще стане на място. Подготвили сме и за самостоятелно си тестване в Айдън или Измир. Ще видим стискай те палци, всичко да е ок.

Общи условия

Активация на акаунт