Синът ми е с големи щръкнали уши

  • 9 951
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
На мен не ми правят впечатление и го намирам за много сладък,но баща му настоява да бъдат оперирани. Малкият е на 3 години и 10 месеца, а на 4 години ухото било напълно развито. За това той настоява за операция в близките години. Аз съм против ,но съществува аргумента че растейки децата много ще му се подиграват и това излишно ще го коплексира. Моля ви да споделите мнения и опит ако имате такъв. 
Моля да не се занимавате с глупости и да оставите детето на спокойствие...
Това е генетична особеност по принцип, коригира се в голяма степен с израстването на детето, и е безсмислена цялата тази "тема".
От това децата не се комплексират...

С неразумни действия може да се причинят големи бели...

# 16
  • Мнения: 8 585
...и да проучиш внимателно за добър специалист. Не оставяй нещата така, както са, защото комплексът му ще е за цял живот.
За толкова години практика не ми се е случвало да видя комплексирано дете точно по този повод. Да, има известен дискомфорт, но това е преодолимо.

# 17
  • Мнения: 524
Едната ми дъщеря е наследила моите уши- едни такива мъници, смешни, пречупени и сплескани в горния край. Ходила съм и с дълга и с къса коса. Никога не успях да се комплексирам.
Старая се с думи и пример да предам самочуствие и на дъщеря си, въпреки, че на моменти тя ме подпитва за възможността за "пластична операция".

За толкова години практика не ми се е случвало да видя комплексирано дете точно по този повод. Да, има известен дискомфорт, но това е преодолимо.
  Peace

# 18
  • Мнения: 686
Когато моето момиченце се роди,ушите и бяха захлюпени и пречупени напред.Когато я сложех легнала на една страна винаги и се забръщаше ухото.По цели нощи ни можехда заспя,само като я чуех че мръдва ,скачах да и оправя ушенцето за да не е забърнато напред.В последствие ,когато я слагах да спи и ги лепих с лекопласт.Даже намерих един двойно залепващ,от двете страни с лепило.Отрязвах малко квадратче и го залепях зад ухото, м/у ухото и главичката.Изобщо не си личеши,дори излизахме така.Когато се научи да стои седнала и слагах лента на главичката,като гледах да придържа ушенцата.И сега мога да се похваля,че са и много добре ушенцата.

# 19
  • Мнения: 2 220
...и да проучиш внимателно за добър специалист. Не оставяй нещата така, както са, защото комплексът му ще е за цял живот.
За толкова години практика не ми се е случвало да видя комплексирано дете точно по този повод. Да, има известен дискомфорт, но това е преодолимо.

Аз пък познавам такива деца, които се превърнаха в комплексирани възрастни. И за мен не беше кой знае какво, но всеки преценява за себе си.  Naughty След операцията за тях проблемът бе изкоренен.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
...и да проучиш внимателно за добър специалист. Не оставяй нещата така, както са, защото комплексът му ще е за цял живот.
За толкова години практика не ми се е случвало да видя комплексирано дете точно по този повод. Да, има известен дискомфорт, но това е преодолимо.
Зависи. Всеки човек си е различен.  Confused

# 21
  • Мнения: 393
Аз бих ги оправила ушите, но първо проучете след колко годишна възраст е най добре да се направи и всичко останало около операцията.За детето ще е по добре в училище децата стават жестоки и от подигравки могат за цял живот комплекси да ти докарат  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт