Мисля да пробвам с горчивото (отбиване)

  • 2 959
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте - аз съм с "парещото" мляко (ми това измислих в последния момент като дума  Confused). От много отдавна не съм се мазала, но напоследък даже и не напира да опитва денем - е, като замрънка да я взема, си засмуква палеца и с другата ръчичка започва едно злобно мачкане на едното ми зърно в блузата  #Crazy, стиска, огъва, дърпа, но това не е от дневното отказване на кърмене.

Мене принципно нощните ми тежаха, а дневните кърмения ме притесняваха (тя не искаше да яде друго в събота и неделя и вечер - т.е. когато аз съм на хоризонта, а при предстояща 3-седмична отпуска в бъдещето виждах едно дете - само кожа и кости от глад.) Та заложих на дневните - за да започне да се храни. Започна, даже с вилица, започна и да заспива сама денем (без сукане, де - аз си лежа до нея). Нощните кърмения останаха. Мисля, че е много малка за отбиването й от тях, защото съм 100% сигурна, че го прави подсъзнателно и в просъница търси успокоение от дискомфорта си. Пробвала съм вода -  Sick рев, гушкане -  #Crazy писъци. Може да се захласне от рев нощем и най-тъжното е, че тя дори не осъзнава, за какво плаче, а след първата минута и успокоение с гърда трудно помага - вече носът й е запушен от сополи, неспокойна е, а ако пък съм я оставила без гърда цели няколко минути - о, ужас, ми тя се сърди на целия свят. Пробвали сме баща й да я поеме първо, но и на него се сърди. Затова първо гледам да я успокоя. Всичкото това го казвам в този ред на мисли, че е още много малка и да разбира, че "тити"те спят, например.

Иначе, работя за себе си, де - учим се тия дни как се казват циците - засега повтаря "тити", показвам й едни фосфорициращи звездички нощем, че поне да знае, за какво говоря един ден. Не знам, може и да я подценявам, че няма да разбере, ама...

# 16
  • Мнения: 3 161
Да, наистина ще пробвам първо да махна нощното.
А като се събуди нощем и врещи за гърда, как реагираш?

Откакто разбра, че вечер млякото е горчиво (мисля, че и нощем се е будила няколко пъти, но ситуацията е същата - горчиво; ставала съм и нощем да се мажа при нужда), просто престана да се буди нощем и да си иска. Но когато беше болна пак почнах да й давам за кратко вечер и пак - нощем почнаха буденията. Така че при нас приспиването на гърда и буденето се оказаха силно свързани.

# 17
  • Мнения: 1 341
Плавно отбиване
Не съм чела какво ти пишат другите момичета, но ще ти кажа нашия опит. Отбих съвсем плавно. Започнах от 2 години и благополучно на 2г и 3-4 месеца вече не се кърмиме. Какво направих. Със започването на лятото много игра, много нещо и тя самата понякога забравяше. После започнах да я давам на бабите. Така полека, лека започнахме от 2-3 дни, като стигнахме до седмица. Виждах я само на вън, защото тя там зане, че няма цок, а и не се сеща от многото забавления и игра. Започна да си иска допълнително "мако" и аз в един момент размених местата на млеката. Давах първо шишето и после гърдата. Тя се беше вече заситила с шишето и не дърпаше много от гърдата. Докато кърмата ми естествено не си спря. Когато тя поиска, аз й давах, тя виждаше, че няма и така... Не е имало стрес нито за нея, нито за мен. Не ми е мъчно даже

Бързо отбиване
ЕДна моя приятелка - Еми от форума се намаза с  горчилка за нокти и обясни на детето, че вече е голям, че млекцето на мама се е развалило. То не повярвало и опитало... до там повече не искало и да чуе за цокането

За буденето нощно време
приложихме една и съща тактика няколко мами от нашата темичка. Събужда се детенце през ноща и ти му обяясняваш, че през нощта се спи и не се цока, че трябва да изгрее слънчицето, че е вече голямо детенце, за да пие млекце през нощта. При моята щерка не подейства благия тон. Трябваше да й се скарам, но само две нощи, от третата - нямаше будене. Всичките го направихме около година и шест месеца. Мислиме си, че не разбират, но не е така..

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Момичета, дайте други идеи с какво може да се направи млякото "горчиво". Моята госпожица бира обича- баща и' веднъж и даде на майтап да опита и тя направо се влюби.
 И аз мислех за това лекарство за ноктите, но в аптеката не бяха сигурни дали няма да ми щипе на зърната,защото то съдържа екстракт от люти чушки и разни други брутални съставки.
  Едвам успях да махна нощните и вечерното кърмене с разсейване и четене на приказки, но ми остана това на обяд, за приспиване. Искам да я отуча, защото скоро тръгва на ясла и там не знам как ще свикне със заспиването. Не ми се ще да се стресира и за това, че не може да суче. Макар, че проблемът не е само в сученето,  а в това, че иска да се гушка с мама. Как да я науча да заспива сама???

# 19
  • Мнения: 1 341
Искам да я отуча, защото скоро тръгва на ясла и там не знам как ще свикне със заспиването. Не ми се ще да се стресира и за това, че не може да суче. Макар, че проблемът не е само в сученето,  а в това, че иска да се гушка с мама. Как да я науча да заспива сама???
Аз като започнах да я давам на бабите и тя си знаеше, че там няма цок. Но  като ме видеше от вратата си искаше. Не мисля, че ще иска да суче в градината. А за гушкането същото. при бабите няма гуш, но при мама е така. Дечковците много добре знаят къде какво минава.
А за заспиването сама.... аз я учих като я оставях сама в креватчето като беше на 8 месеца. Искара така около половин година и сега отново си се приспиваме. На мен ми харесва. Това са си нашите минутки. Не мисля да махам гушкането скоро време. Като стане по-голяма аз ще искам да я гушкам, а тя няма да иска... така, че се наслаждавам на момента

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, през ден -два се заричам, че утре отивам и купувам това пусто люто лекарство...и все не стигам до там Rolling Eyes Шубе ли ме хваща, що ли...Хем чувствам, че нашето кърмене вече си е жива глезотия...Нито кърма има кой знае колко, нито суче като света, ами само от едната - в резултат тя  е два пъти по-голяма от другата вече #Crazy Иска ми се сякаш да приключим вече, но и нещо ме спира...Какво ли - не знам Rolling EyesМоже би дълбоко в себе си съм убедена, че когато наистина му дойде времето, сам ще се откаже. От друга страна, не съм навита да кърмя до 4 години Naughty От трета страна пък Laughing, той сега суче само по 2-3 пъти, к'во толкоз Joy Знам, че не знам какво искам Crazy

# 21
  • Мнения: 1 383
При нас горчицата не свърши работа  - изяде си я човекът и продължи нататък... Та прибегнах до един лют кетчуп, но не чак толкова лют като чили. Стана. Аз исках да се оттърва от дневното дъвчене на гърдите ми, щото за кърмене не можеше и да става въпрос Mr. GreenПосле само му казвах че е люто. Но се налага да се мажа от време на време, може би защото не съм много последователна и той нещо не ми вярва... Нощем обаче съм на негово разположение, засега не ми тежи, ще видим newsm78

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Ох, през ден -два се заричам, че утре отивам и купувам това пусто люто лекарство...и все не стигам до там Rolling Eyes Шубе ли ме хваща, що ли...Хем чувствам, че нашето кърмене вече си е жива глезотия...Нито кърма има кой знае колко, нито суче като света, ами само от едната - в резултат тя  е два пъти по-голяма от другата вече #Crazy Иска ми се сякаш да приключим вече, но и нещо ме спира...Какво ли - не знам Rolling EyesМоже би дълбоко в себе си съм убедена, че когато наистина му дойде времето, сам ще се откаже. От друга страна, не съм навита да кърмя до 4 години Naughty От трета страна пък Laughing, той сега суче само по 2-3 пъти, к'во толкоз Joy Знам, че не знам какво искам Crazy

Белинда, това все едно аз съм го писала, дума по дума!

# 23
  • Мнения: 1 722
Ей, ето ми темичката  Simple Smile!
Аз обаче още не съм събрала смелост да пробвам с прословутата горчилка, но пък и зъби вадихме и беше един кошмар ... и постоянно си казвам, хайде още малко, още малко ...
Май ще пробвам по по-бавния начин. ОТ 18 е на ясла и ще ограничаваме дневните. Ако го докарам до сутрин и вечер /и не ми се ще, но сигурно и нощем/ пак ще е добре.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Горчилката за пръсти не люти на зърната - само 1 път нещо сякаш ми защипа, но беше след поредното злокобно целонощно кърмене и може да ми се е разранило нещо, но усещането да е продължило около минута - не повече.

Препоръчвам горчилката през някакво чили или нещо люто като подправка, защото нали знаете колко дълго остава вкуса са люто в устата след това? За детето е достатъчно да близне и да усети, че е люто, после си помни. Да не говорим, че е важно да усети и че когато не ближе, то и не люти, а не да му държи лютив вкус в устата дълго и то да се паникьоса и после не е ясно дали ще е осъзнало откъде му е дошло * - може да му се прииска в края на драмата пак да суче, за да се успокои, а ние не искаме да ги травмираме чак!

* Веднъж мъжът ми сложи в салатата една чушка, която на вид беше като чушка за пълнене, а се оказа зверски лютива - избягвахме я из цялата салата, а Биляна взе че си открадна доматче, което явно се беше подлютило бая - леле, що тръшкане и конвулсии отнесе това дете #Crazy Пощуря от лютото, а и не разбира като му кажеш "хапни хлебче", че това ще му помогне!

# 25
  • Мнения: 1 383
Аз подчертах, че кетчупът не беше много лют, само се намръщи бебо, не е плакал и не е показвал изобщо че нещо го мъчи. Какво да правя, като хареса горчицата Shocked За тази горчилка не знаех, ще я имам предвид, ако се  пристрасти към люто Wink

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Цвети7, Валентина е написала првепоръките си заради мен, не като упрек към теб.

Валентина, благодаря ти много за включването на теб и всички други, които отговориха на запитването ми.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт