Пубертетът при момчетата - тема 8

  • 35 475
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Ей, Лейди, супер! Успех и уют в новото жилище..
Аз също съм решила да се местя, но в обратната посока 😁, от квартал в супер център в 4 ст апп от 60-те години - на покойните ми баба и дядо..Правя козметичен ремонт и запазвам старите мебели с изключение на бившата спалня на баба и дядо, която правя детска...Изискването на синковеца е само 1 - бюро поне 1,40 м. само от 3 плоскости, без чекмеджета и т.н., да можел да сложи 2 монитора и да играел на воля 😁...Оставям в детската само огромен гардероб 2х2,60 и ще купя приста, бюро и някакви етажерки..сложихме и фототапет с байкър, по поръчка 😁....Утре ще ми циклят и лакират паркета и дюшемето в кухнята...Основния ми пб е отоплението, досега съм била все на центр.парно и климатиците са ми "тъмна индия", а трябва да избера...
Иначе апп е точно на 5 мин пеша от новото училище на бъдещия гимназист...

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 20:16 от AIR

# 196
  • София
  • Мнения: 3 390
О, това е много добре. И аз предпочитам домашните купони-подбрани деца, проверени хапка и пийка, по-голяма сигурност, възможност за оставане до по-късно...

# 197
  • Мнения: 8 230
Air, и моят иска ново бюро, сегашното му било малко. Според мен си е идеално, но от лаптоп, допълнителна клавиатура, тонколони и още подобни джаджи, място за писане няма. Не че се е притеснил точно за него, по-скоро и в неговите мечи има два монитора. Мечтата е за три, но и с два щял да се задоволи.

# 198
  • Мнения: 2 418
Моят пък иска нов стол за бюрото,не му бил удобен сегашният,затова пишел криво и грозно,боли го гръб,дупе,всичкооооо.Но това е само когато учи,а времето прекарано там за игри пред лаптопа е ок,тогава няма оплаквания.Казах му,че ако това е причината за претупването на уроците и домашните,ще я коригирам:stuck_out_tongue_winking_eye:

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 08:17 от bobsi81

# 199
  • Мнения: 15 553
Блгодаря ви момичета Hug

Beauty - и ние ще сме нещо, като вас. За сега няма да даваме апартамента в центъра, за да можем да го ползваме, като база, докато свикнем с карането и взимането на децата. Ако се наложи да изчакам баткото 1 - 2 часа, да има къде да постоя. Но ми хареса идеята ти, че може след някоя и друга година да го оставим тук. Ако разбира се вземе, че порасне на акъл малко, че както върви май няма да го пуснем да живее сам до 30 Joy

mystic woman - и нашия много крещи, но веднъж една съсдека му направи забележка и той много се засрами. От тогава повече не е викал. Е, вика от време на време де, но определено е по-тихо от преди Simple Smile
Весело изкарване на морето

bobsi81 - благодаря. Успех с лекаря и драсни да кажеш как е минало

Светкавица - да знаеш, че благородно ви завиждам за вилата до Варна. На твое място щях по цяло лято да съм там. Много си мечтая за къща/апартамент на морето, където да можем да стоим по цяло лято. При нас нещата са така, че понеже и двамата с ММ сме си от София, всички баби, тетки и лели са си тук и съответно вилите ни също са тук. Няма мърдане братче Stuck Out Tongue Winking Eye

AIR
- като прочетох как си описала апартамента ми стана толкова уютно. Аз много харесвам тези сгради - много аристократично изглеждат. Да покажеш снимки преди и след. Сигурна съм, че ще стане страхотно Simple Smile

Относно седмокласната сага - не протече така, както исках. Минах през някакъв ужасен кошмар и днес най-накрая го записах. Със сигурност не е там, където ми се искаше на мен - на него му е все тая. Обаче се оказа, че един негов бивш съученик, с който са много близки приятели от години ще е в съседния клас, а един негов приятел от компанията, с който играят баскетбол ще е в същия клас. И сега е доволен, усмихнат и щастлив. Много се радва. Хареса си училището /на мен изобщо не ми хареса, но това е друга тема Simple Smile/, каза че е много щастлив, че ще е с тези две момчета там и точка - за него сагата приключи. А аз започвам да се чудя дали си заслужава да се боря на 4-то класиране за по-добро училище. Ще изчакам да видя свободните места и ще го мисля. Обаче истината е, че колкото и да не ми харесва училището, сякаш камък ми падна от шията и сега мога да дишам спокойно. Шегата на съдбата - приет е в училище, което е буквално на 5 мин. от вкъщи /само пресича булеварда и е там/, сестра му ще учи в училище, което е на 5 мин с кола и 20 мин пеша, а ние се местим на 20 км. от тук и той със сигурност в един момент ще трябва да пътува поне 1 ч. в едната посока.

Относно домашните купони
- твърдо съм против! Това ми е такава хамалогия и лудница, че нямам нито нервите, нито желанието да си ги причинявам. Цял ден трябва да приготвям разни неща за куп деца, после тези торнада идват, обръщат всичко с главата надолу и си тръгват, а аз трябва да се убия от чистене преди и след партито. Твърдо НЕ! Помня майка ми навремето - побъркваше се от чистене на моите РД-та, а двора след 10 - 15 деца беше, като след апокалипсис

Относно бюрата - ето това взехме. Той си го избра. Още не сме го сглобили, защото чакаме да монтират корнизите и, като ги сложат, ще го оправим и него.

https://www.ozone.bg/product/geyming-byuro-ultradesk-invader-cherveno/

Стаята му е в светлосиво, мебелите са в тъмносиво и светлосиво, даже полилея му е в бяло и светлосиво, и това черно с червено ще придаде малко повече яркост и цвят. Килима е в същите тонове - светлосиво, тъмносиво и червено. Стола ще е ето този за сега - още не е решено окончателно

https://www.ozone.bg/product/geymarski-stol-redragon-metis-c101- … Q6lxoCQRgQAvD_BwE

п.п. много моля някой да ми каже думата светлосиво слято ли се пише или отделно, за да не се излагам публично Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 2 446
Слято се пише Simple Smile Нюансите са слято, а комбинация от 2 цвята е с тире (червено-черно например).
Това го набивах цяла година в главата на синковеца във връзка с НВО и не само Simple Smile

# 201
  • Мнения: 15 553
Благодаря. И аз така си мислех, но не бях сигурна Simple Smile

Аз така постоянно набивам, че или се казва/пише например, или примерно и че думата "напримерно" не съществува Simple Smile

# 202
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Сега в 4-ти клас го учихме това за сложните прилагателни и наречията Simple Smile И нали и аз учих, та го знам Bowtie

Лейди, имаме стол от същата серия, но нашият има и приствка за караката. Става буквално като легло.
 На живо не изглежда толкова добре, колкото на снимката. На първият месец възглавничката се сплеска. Иначе механизмът държии вече 5-ти месец. Кожата също, но съм метнала една хавлиена кърпа отгоре да не спарва дъ-то.

# 203
  • София
  • Мнения: 2 446
Аз се вбесявам от "англицизмите", най-вече от директен превод на изрази. Като ми каже "това не прави логика" и паля от четвърт Imp

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Ох...блазе ви за всякакви вили Innocent Бих се радвала и на градска и на морска, ама няма Wink

И ние още не сме купили стол, ама нещо по-евтинко ще е поне до 150лв...повече не давам и не мисля, че си струва.

# 205
  • Бостън
  • Мнения: 13 492
Аз наложих вето на стол и 2-ри монитор, но дребният ми краде моят офисен стол, който е ужасно тежък и играе на него! Все още е на 9 год, а ми излиза с номера, които чета при вас за деца на 12-13 год!

При купон вкъщи или преспиване с техни приятелчета следва команда от мен и никой не си тръгва преди да приберат и почистят. Е, не е идеално съвсем при по-малките (сестра му е на 12 и там вече искам да видя стаята във вида отпреди джамбурето), но все е нещо!

# 206
  • Мнения: 15 553
И ние още не сме купили стол, ама нещо по-евтинко ще е поне до 150лв...повече не давам и не мисля, че си струва.

Мога да препоръчам ето тези. От време на време правят и намаления Simple Smile

https://www.bittel.bg/c/mebeli/ofis-stolove/gejmyrski-stolove

# 207
  • Мнения: 11 909
Lady, имаме подобен стол, но има и жълто към разцветките и някаква подложка за крака. Сравнително нов е, но засега е много удобен. Добавка е към новия комп, който купихме и всичко това е подарък за рождения ден, който е... През октомври. Мъжът ми   намери някакво намаление и така.
Светлосиво се пише слято, защото едната част пояснява, допълва другата. Ако двете части са равностойни, пише се полуслято, т е с тире, например сиво-синьо.

За къща край морето-ние преди повече от 20 г с мъжа ми търсихме и мечтаехме за къща на планина. Накрая на едно запустяло място, наследство на майка ми, някогашна градина на дядо и, но вече в регулация си построихме къща. На 4 км от Камчия е, не че точно Камчия ми е любимо място за плаж. Аз и на градския нямам против да си ходя. Мисълта ми е, че по-ценно би ми било на планина, ама няма. Някоя от вас, освен пубер, няма ли и пуберка на планина, да пращам сватовници питам, че да се насладим кеф на море, кеф планина на пенсионна възраст.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Светкавица, много хубава идея Stuck Out Tongue Winking Eye  за старините, ама май сме все мъжки майки.

# 209
  • Мнения: 11 909
Светкавица, много хубава идея Stuck Out Tongue Winking Eye  за старините, ама май сме все мъжки майки.

Ми хайде, по-младите сред нас "да се организират", дето се казва, докато може все още да се заформи прилична разлика

Общи условия

Активация на акаунт