Търговска верига кошмар

  • 2 977
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте!Всички знаете ТВ “Фантастико”,а някой работил ли е там?
Най-кошмарното място за работа.Ако има такива споделете.

# 1
  • Мнения: 13 490
Сподели ти.

# 2
  • Мнения: 70
Най-ужасното място,на което може да работиш.Обещават ти една заплата,но в крайна сметка всеки месец взимаш значително по-малко,защото винаги си намират за какво да те орежат.В същото време те карат да вършиш една камара неща,които не ти влизат в длъжностната характеристика.Управителите се държат с теб като с боклук.

# 3
  • Мнения: 12 629
За какво ти орязват парите?
Какво те карат да вършиш допълнително?

# 4
  • Мнения: 1 267
Ха ха, значи не са се променили нещата вече толкова години! Работих там като студент, режеха ни за липси, фира, изтекъл срок...Постоянно минаваха проверки и ако не са до дупка пълни рафтовете, в смисъл липсват 3-4 броя - глоби. Клиенти чопнат нещо, няма камери, всичко се взима от персонала. За 4 години следване не съм вземала пълна заплата и не е имало ден, в който поне час да не ме задържат.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 214
В нашето Ф касиеркитв седят от поне 10 г. Две са били в дълъг болничен и пак са се върнали. Мисля си, че не е толкова зле.

# 6
  • Мнения: 70
За какво ти орязват парите?
Какво те карат да вършиш допълнително?
Брак,липси при положение,че има охрана.Редовно се крадеше пари от касите,които ние възстановявахме.Махнаха почистващата фирма,за да мием ние тоалетните.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По договор каквато е заплатата няма как да ви я режат. Вероятно режат от сивите пари. Иначе при недоказана липса, т.е. не си я взел ти, няма как да вземат от теб.

# 8
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Вероятно зависи от магазина. Чувала съм за големи простотии в някои магазини.
Като студентка работих известно време в един, и не мога да се оплача - мениджърката ни беше разбрана, директната ми шефка беше страхотна, целия персонал много добре се бяхме стиковали, и са ми удържали пари само веднъж, защото не ми излезе касата. От ден първи се знаеше кой какво прави и за какво е отговорен, и да, имали сме "гъвкави" дни, когато съм била на хляба, или замразени, или съм търкала под, но и мен са ме покривали колеги, когато е имало нужда.

# 9
  • Мнения: 73
Аз преди 5 години работих във "Фантастико", но във фирмата им- Дар ГН. Като младо момиче (бях на 19 тогава) реших,че е хубаво да си събера пари за университета, а и да се издържам сама, и започнах там. Ами изкарах 13 дни и бяха най-кошмарните. Първо, както някой по-горе написа, работиш абсолютно всичко- няма значение какво ти пише в характеристиката. Отделно, управителите бяха ужасно арогантни и груби, персоналът-също. От обучение,примерно, 1 седмица, на 2-рия ден от постъпването ми на работа ме зарязаха да работя сама. Имам ужасно много примери, но мисля че и така придобивате някаква представа.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 418
Аз също съм работила там като студентка. Беше доста отдавна, но явно нещата не са се променили.

# 11
  • Мнения: 70
Скоро приключих със веригата и никога не съм се чувствала по облекчена.Все едно падна товар от мен.Но нека ви разкажа за моят опит да оцелея с хора,които са далеч от мен и моите морални ценности.
С моя приятел работехме там,той две години аз почти две.Никога не сме злоупотребявали с това,че двамата сме в един магазин,според умрялата политика на фирмата нали не може.И това не беше проблем до един момент когато един дрисльо от зам.управителите не ме накара да изчистя кенефите.Аз естествено му казах,че това няма как да стане и той ме заплаши едва ли не,че повече няма да се виждаме.След това ме извикаха в офиса да ми кажат,че ме местят. С моят приятел напуснахме.Намерихме си доста по добра работа-той това,което винаги е искал,а аз по специалността ми.Обаче не спира до тука.Тия боклуци правили ревизия на магазина и излезнал на минус с 12 000 лева.И сега махат ДМС-то и всички ще вземат нищожни пари.На мен ми обжалват болничен при полижение,че съм била болна и той е абсолютно реален.Обаче ръководството не го пипат,нищо че магазина е назад с немалко пари.И управителя не става за нищо.Пък простите роби освен,че изкарват парите с труд, трябва и да извадят от джоба си да платят ревизията.На мен не ми изплатиха 32 часа извънредни,а на моя приятел-40 часа.Като лично управителя ми е звънял по телефона и ме е вдигал от леглото по време на пандемията да работя извънредно.И накрая ми каза,че аз не съм била нужна и го болят гениталите и да го духам.Ми да го духаш ти педал.И накрая ни оцениха живота на 200 лева,които получихме,че сме работили през пандемията.И накрая си ги взеха,че даже си взеха и повече от 200.И сега чакаме последни заплати,ама не знам има ли смисъл да ги чакаме като ще са пари,с които Валери Николов плаща само закуската си.То така се купуват два майбаха.Големи филантропи станахме в тая пробита фирма,работихме благотворително,че да купим на шефа още един майбах.

# 12
  • Мнения: 68 373
А защо не пуснете сигнал до инспекцията по труда?
Тези извънредни часове вероятно са записани някъде....да ги проверят от ИТ и да обяснят от Ф защо не са ги изплатили?

Общи условия

Активация на акаунт