коликите.....???

  • 1 465
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 243
Бебинос и много гушкане на ръце с коремчето към теб Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Като се разписка от колики му давам капки бейбинос и веднага го отпуска.  Peace
Чайчетата... хм, не съм забелязала да помагат особено.  Thinking

# 17
  • Мнения: 35
Благодаря ви много на всички Hug
Ние от снощи сме на Саб - по 10-15 капки преди всяко хранене.Обаче на мен ми се струва много като количество за цял ден(около 60 кап/ден) и съм му дала само 2 пъти.Сега преди лягане ще му дам още веднъж,надявам се да не се гърчи милото много.При мен също не важи твърдението,че коликите почват от 20 ден-той е само на 7дни!
Ще го потърся този Инфакол,ако го намеря -ще ви кажа!
  bouquet

# 18
  • Мнения: 992
аз давах по 20 капки еспумизан 5 пъти на ден преди ядене

# 19
  • Мнения: 3 929
Аз давах капки Еспумизан - на моя му помагаха, но действието им започваше половин час, след като съм му ги дала. Иначе давах и Бебинос, и чай на Хип, и чай от анасон и копър - няма ефект. Коликите минават от самосебе си. Само ние си мислим, че помагат. Искам да кажа, че коликите не изчезват завинаги, когато даваш на детето разни лекове, а облекчават временно положенето. Засега освен търпение друго не мога да ти пожелая. Обръщай бебчето по коремче и го притискай в коремчето, люшкай го в това положение, пей му и така.

# 20
  • Мнения: 6 164
Саб Симплекс и чая на Хип нон-стоп.
Не знам колко помогнаха капките, но разви психическа зависимост към вкуса им и само като му капна 2 капки на бибата и я засмуче забравяше за рев и за всичко и заспиваше. Crazy

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Давах по 25 капки Еспумизан преди всяко хранене, дори и нощем. Не е запичал бебто, и коликите почти не сме ги усетили. Пиех и чай за лактация на Хип, а там има анасон и копър, може би е отивало нещо в кърмата  Wink
За разлика от бебо, баткото е имал такива колики че неискам да си спомням  Sick Писъци от 4 до 8 вечерта и нищо не помагаше.
Явно си е от детето , всичко се изръстява и забравя  Wink

# 22
  • Мнения: 5 026
 Аз давах Еспумизан и чай на Хип (бебе не го искаше).

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 907
Използвахме чая на Hipp вместо водичка и Sab Simplex - по 15 капки преди всяко хранене, обаче не сме имали много силни колики все пак ...

# 24
  • Мнения: 8 242
Като се разписка от колики му давам капки бейбинос и веднага го отпуска.  Peace

Точно  Wink

# 25
  • Мнения: 379
Благодаря ви много на всички Hug
Ние от снощи сме на Саб - по 10-15 капки преди всяко хранене.Обаче на мен ми се струва много като количество за цял ден(около 60 кап/ден) и съм му дала само 2 пъти.Сега преди лягане ще му дам още веднъж,надявам се да не се гърчи милото много.При мен също не важи твърдението,че коликите почват от 20 ден-той е само на 7дни!
Ще го потърся този Инфакол,ако го намеря -ще ви кажа!
  bouquet
и ние сме на Сап и чайчето на Hipp вместо вода, но мнимавай с капките; моят бебо така се запече, че месец и нещо акаше само с термометър; от 2 седмици даваме само 3 пъти по 10 на ден и вече слава богу ака сам   Hands Clap; не смея да ги спра съвсем, въпреки, че е почти на 3 месеца, защото веднъж пробвах и нещата се влошиха;
но това, което най-много помага при нас не са никакви химии, чайчета и горещи кърпи, а спането на корем; дори в количката сме така; спинка като къпан и расте, расте, расте ..... Laughing

# 26
  • Мнения: 135
И при нас капките не помогнаха, само ни запекоха много....а чая на хип го пиехме непрекъснато....Стояла съм нощем със сушоар в ръка и само това помагаше....и спането по корем върху мен - явно така се затопляше...И до ден днешен спи по корем (явно навика си остана)...Коликите се израстват...Дано да ви минат по бързо Peace

# 27
  • Мнения: 437
Ползвахме капки Саб и чайчетата на Хип. Ефект почти никакъв. Май коликите трябва сами да преминат, всичко друго е за наше успокоение.

# 28
  • Мнения: 594
Аз давам Еспумизан - по 17-18 капки и я облекчават. Саб симплекс и Миликон нямаха никакъв ефект при нас.

# 29
  • Мнения: 742
Не знам има ли връзка между кърмене и колики, но по-скоро да. Аз кърмех под час и явно към края на деня почти нямах нищо в гърдите си, а и криза на растежа ни подпука почти веднага след излизането от болницата. Започнах да дохранвам и се оказа, че детето като се напапка добре си спи по-спокойно. И така, аз започнах кърмене на поискване, за 1 седмица регулирах кърмата в нужното количество и когато един ден се обърнах, се оказа, че коликите са престанали по някое време, та чак не съм забелязала. На 1 месец беше вече детето. По време на борбата с коликите давах Саб Симплекс, чай на Хип, Еспумизан, чай от копър, чай от анасон - естествено, не всичкото това едновременно, но ефект - еднакво никакъв.

При нас беше същото и в крайна сметка се оказа, че детето просто е било гладно!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт