Трудно ли отказахте бебетата от нощното хранене ?

  • 4 175
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 200
Еличка сама се отказа от едното нощно хранене, ние сме само на кърма, храним се на поискване

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
само на кърма !!!
и да видиш как ще се нормализира всичко....

# 17
  • Мнения: 3 663
Oх, абе пробвах два дни така да минем само на кърма с идеята, че като я кърмя по често кърмата ще се увеличи и всичко ще се оправи, обаче не стана. Хлапето си има ужасни колики (нали ви казвам - от съседната стая и чувам коремчето) и е страшно нервна и като я пробвахме тази работа искаше да яде през час, мрънкаше, бесуваше, изнерви се милото още повече и аз се отказах. Прекалено много нерви си вкарваме и двете. А я дохранвам още от болницата - там ми я дадоха чак на 7я ден да суче (имаше проблем) и аз от притеснения ли какво ли не знам въпреки непрестанното цедене имах много малко кърма (ядеше по 20 мл на хранене). И така си остана. Сега със сигурност е малко повече от тогава, но няма и половината от нужното количесто за едно хранене.
А тая нощ се пробвах да не яде и устискахме до 7 часа без рев Simple Smile Предполагам, че щом не даде зор детето явно си няма кой знае каква нужда да яде през нощта. Изпи едно шише вода, танцувахме 2 часа и така Simple Smile Дано още няколко нощи  и да отвикне Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 334
Малката се отказа от нощното хранене като още в самото начало й давах водичка.Бодувахме 2-3 нощи,но сега просто е супер.Буди се нощно време за водичка и заспива веднага.Понякога даже не се и буди,но при всяко дете си е индивидуално.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Какви са тия ангелчета, бре хора?Едното спи по 6 часа от едномесечно, друго -по 8 Shocked Само аз ли още ставам по 3 пъти на нощ да кърмя Confused Особено напоследък...само цицата признава.Такъв ми бил късметът...

# 20
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Anni
Малката се отказа от нощното хранене като още в самото начало й давах водичка.Бодувахме 2-3 нощи,но сега просто е супер.Буди се нощно време за водичка и заспива веднага.Понякога даже не се и буди,но при всяко дете си е индивидуално.

А вадиш ли я от легълцето за водата или и даваш както си е легнала ?

# 21
  • Мнения: 673
Не мисля, че ще имаш проблеми ако минете само на кърма. Два-три дни ще ядете през един - два часа, после ще нормализира положението. Сега да не би да ти е по-лесно да изваряваш вода, да бъркаш мляко, да стерилизираш бутилки, да кърмиш, да храниш... Ама твоя си работа де, щом не можеш да устискаш няколко дни с кърмене само. После животът ти ще стане песен.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: T o n i
Oх, абе пробвах два дни така да минем само на кърма с идеята, че като я кърмя по често кърмата ще се увеличи и всичко ще се оправи, обаче не стана. Хлапето си има ужасни колики (нали ви казвам - от съседната стая и чувам коремчето) и е страшно нервна и като я пробвахме тази работа искаше да яде през час, мрънкаше, бесуваше, изнерви се милото още повече и аз се отказах.

За да има ефект, се пробва горното поне за седмица. А и поведението й е било нормално - така и трябва, на всеки час да яде, за да стимулира гърдите.
Ако можеш без да влагаш толкова нерви, а спокойно да подходиш и да повториш горното упражнение за 7 дена, може всичките ви проблеми да се разрешат.

# 23
  • Мнения: 3 663
Бу, в момента, в който поне малко и се поуспокоят коликите ще пробвам пак. Сега ми коства наистина прекалено много нерви. Тоест и на двете ни.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Kaкто прецениш и решиш ти - ти най-добре избираш как да гледаш бебето си.
Щом наддава с такива темпове обаче, мисля, че спокойно можеш поне да намалиш добавката.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 440
Цитат на: belinda
Какви са тия ангелчета, бре хора?Едното спи по 6 часа от едномесечно, друго -по 8 Shocked Само аз ли още ставам по 3 пъти на нощ да кърмя Confused Особено напоследък...само цицата признава.Такъв ми бил късметът...


А аз си мислих , че на тая възраст ве4е ще си спинка като пич , ама нейсе  ooooh! Две нощи спа известно време 4-5 4аса и тогава се събуди за ядене и после пак се почна постоянното желание за цица , даже от време на време се стига и до ... #Bad Talk . Е накрая пак той побеждава , ама какво да се прави . Аз все пак храня надежди някой ден и аз да поспя поне 6 4аса блок, а за цяла нощ още не се и надявам.

# 26
  • Мнения: 3 334
Цитат на: T o n i
Цитат на: Anni
Малката се отказа от нощното хранене като още в самото начало й давах водичка.Бодувахме 2-3 нощи,но сега просто е супер.Буди се нощно време за водичка и заспива веднага.Понякога даже не се и буди,но при всяко дете си е индивидуално.

А вадиш ли я от легълцето за водата или и даваш както си е легнала ?


не не я вадя от леглото.Дори и да поплаче малко се успокоява бързо,тъй като усеща,че няма да я взема,а децата според мен са много хитри-независимо,че са толкова малки.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мойто бебе се отказа преди седмица от нощното хранене.

# 28
  • Мнения: 717
Аз не смея да се похваля- от два дни спинка от 22,00 до 7,00. А иначе ставахме в 3 да папаме. Направо не ми се вярваше, че някога ще спи по цяла нощ... Grinning

# 29
  • Мнения: 2 596
Бебета са различни, някои си ядът до доста големи през нощта. Не знам как да го откажеш. Бебетата не са роботи да ги програмираш. Аз само така съм се успокоявала. Нашия се отказа точно след първия месец и спи цяла нощ до сега. Не се тревожи, като поотрасне, може да се откаже само.

Общи условия

Активация на акаунт