Трудно ли отказахте бебетата от нощното хранене ?

  • 4 180
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Аз пробвах и двата варианта, затова с удоволствие ще споделя. Rolling Eyes
След като навърши един месец, през нощта на бебчо му давах само вода - от 21часа до 4-5часа. Събуждаше се само един -два пъти за това време, изпиваше водата и веднага си заспиваше като ангелче. People Angel   Но след втория месец заради кърмаческа стачка, започнах, като се събуди, да му предлагам цица вместо вода и той тарикатчето взе да се буди през час #Puppy dog  . Така се борихме около месец.
 Сега от началото на 4-тия месец сме пак само на вода от 22-23 до 5-6 часа. Буди се по веднъж, максимум два пъти. Беше ме страх, че ще ми намалее кърмата заради     5-6часовото некърмене, но слава богу нямам проблеми. Stuck Out Tongue .
В крайна сметка точно бебчо е този,който показва дали е съгласен на тази или онази схема на сън или будуване. Tada

# 31
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Алекс от 1 седмица не яде нощем досега ядеше кьм 2ч. адапт. мляко. И той качи 2кг. пьрвия месец, само от кьрма.

# 32
  • Мнения: 3 663
Хм, стана интересно - значи хлапето в крайна сметка - след една седмица водичка през нощта - реши да си направи тотално нов режим Simple Smile През деня яде през 4 часа, а през нощта през 5 Simple Smile Така ядем в 9, после в 2 и сутринта в 7. Май засега ще си я оставя така. Пак са си 6 хранения, а не 7, а и за кърмата ми е по-добре.

# 33
  • Мнения: 60
Здравейте мамчета:)
Ники след 2 дни ще направи 3 месеца и спи непробудно от 23:00 до 6:00ч.Той сам си избра този режим-само 2 дни му давах водичка и после престана да се буди:))Както и сам реши да мине на 5,вместо на 6 храненя,като естествено си увеличи дозата.1 месец беше изцяло на кърма и качи 1230гр.,вторя започнах да го дохранвам и качи 900гр,за третия още не знаем:))
Но според мен бебетата сами определят кога са готови да спинкат цяла вечер.
Весели празници Grinning

# 34
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Desito
Но според мен бебетата сами определят кога са готови да спинкат цяла вечер.

Мдаа - така и стана - тая нощ яде в 12 и после чак в 6 сутринта Simple Smile Не че спа през цялото време - спа от 2 до 6, защото до 2 беше ококорена все едно е сутрин а не нощ. Но пък за сметка на това в 6 сутринта се събуди озверяла от глад. Така ли правят и вашите бебета ? Като са спали по-дълго и са по-гладни ?

# 35
  • Мнения: 3 927
не, моето не прави така Simple Smile
отдавна се събужда с усмивка, готова за игри и се "сеща" за млякото едва след 25-30 мин.


иначе не се включвах до сега в темата, защото не съм се опитвала да махна нощно хранене. просто бебка сама се научи да спи по цяла нощ, аз само й помогнах малко Wink като следвах промяната в ритъма й на ядене и спане.....така в края на 2-я месец се научи да спи от 21 ч. до 6. ч сутринта. сега кара 10-я месец и спи като пън пак от 21 ч. до 8 ч. сутринта.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 797
Цитат на: Taneto
не, моето не прави така Simple Smile
кара 10-я месец и спи като пън пак от 21 ч. до 8 ч. сутринта.


И аз тъй искаааам!  Cry

# 37
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Kissa
Цитат на: Taneto
не, моето не прави така Simple Smile
кара 10-я месец и спи като пън пак от 21 ч. до 8 ч. сутринта.


И аз тъй искаааам!  Cry

И аз и аз ! Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 845
Е, и аз да разкажа моята история-засега от около седмица -две започнахме да увеличавеме нощнота пауза от 6, 7, напоследък до към 8 часа.А през деня час от храненията клонят към 4 часа, а не на три.
Всъщност тъкмо започваха да ми се карат,че трябвало да хърка по 9 часа вече/ 2месеца и 10 дни/ и... една вечер си хапва в 10 и се буди чак към 5 сутринта-чак не повярвах.Обаче беше започнала да огладнява по-често на 4 часа/особено сутрин???/.
Към края на 1 месец опитех системата с водата 2 дни-първият ден изкарахме някакси,щеше да си изяде биберона, водата помагаше само за 10 минути.С мъка добутахме до 5,30.Ная другия ден бях прекалено уморена да опитвам отново, а ми дожаля за детето.затова с тоткото решихме, когато тя иска. Напоследк забелязах, че дори през нощта, когато тръгнех да я кърмя, цокваше 2-3 пъти и хър-хър.Или като помърка и дан бибата и пак се отнася в царството на сънищата.
Иначе тя  има способността да прави всичко наобратно.Наприме нещо беше почнала да повръща много-даже купих лечебна храна затова, тя автоматично спря да повръща. Имах усещането, че кърмата ви намалява, затова реших да я храня на поискване, докато се нормализират нещата.Е, точно тогава се отказа от нощното хранене, за да ми е по-трудно сега-да ставам в три да се мъча с помпата.Ама да е жива и здрава сладурката.
Стискам палци скоро да можеш да спиш през нощта!

# 39
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: T o n i
Мили мами, нашето гардже наддава с някакви бесни темпове (2кг за 20 дни!) и освен това има зверски колики (чувам как и къркорят червата от съседната стая) и лекарката каза задължително да махнем нощното хранене, защото ще си докараме рахит, а и да пооблекчим малко стомахчето. Та въпросът ми е вие как и за колко успяхте да откажете бебетата от нощното хранене ? С водичка ли само мина номера ?? Дайте някакви идейки...

Леле твоята бебе е шампион по нддаване. пу пу пу  да ти е жива и здрав.
По въпроса за отбиването пробвах веднъж с вода, но видях че няма да стане номера и го оставих сам да си покаже кога е готов. В сердете на втория месец се отказа сам едновременно от 2 нощни хранения в 10 и 4 ч, след като започнах да го къпя в 7.30, а до тогава го къпех в 9.
Успех и дано на бебе и минат по-бързо коликите.  Praynig

# 40
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: Valery
Цитат на: T o n i
В сердете на втория месец се отказа сам едновременно от 2 нощни хранения в 10 и 4 ч, след като започнах да го къпя в 7.30, а до тогава го къпех в 9.
  Praynig


Ами да, спокойно експериментирайте с къпането и ще видите, че се променят навиците за нощно хранене и сън

# 41
  • Мнения: 3 663
Ей за това с къпането не се бях сетила Simple Smile Ще хвана да направя един два експреримента да видим Simple Smile
Иначе сега през нощта яде през 5 часа и и се събират общо 6 хранения на денонощие, та съм я оставила така засега...Има още време до края на втория мес, може пък самичка да си се откаже Simple Smile

# 42
И на нас педиатара ни препоръча да давам в 3 нощес вода но това я засища само за няколко минути. Толкова ми се иска да не се събужда ношно време  Sleeping  а колкото до къпането и това не ни помага.Къпала съм я и в 7,и в 7.30, и в 8, но си цока,може и 2_пъти да дръпне ама да стане....

Общи условия

Активация на акаунт