Забременели след ин витро - Тема 47

  • 43 689
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 535
Здравейте,
Имам следното питане. От около месец имам силни болки в ставите, най-вече в коленете. На моменти не мога дори да седна, вечер се будя от болка. Според ЛЛ това е от кортикостероидите (приемах един месец преднизолон кортико , когато започнахме ин витро процедурата), било страничен ефект. Сега пия магнезий и калций, но не усещам подобрение. Въпросът ми е , дали някой е имал подобни оплаквания и след колко време отшумяват.

# 46
  • Мнения: 207
Здравейте и от мен от днес съм в 7г.с. след ЗЕТ-първи опит. Притеснявам се, че на моменти имам доста силни спазми,ниско долу в страни, по-често в дясно, краткотрайни са,може би са по 5-6пъти на ден. Преди 5 дни бях на лекар и каза, че всичко е нормално,болките били от разпъването на сухожилията на матката,но аз много се притеснявам! Някой друг имал ли е подобни спазми?

# 47
  • Мнения: 482
Здравейте и от мен от днес съм в 7г.с. след ЗЕТ-първи опит. Притеснявам се, че на моменти имам доста силни спазми,ниско долу в страни, по-често в дясно, краткотрайни са,може би са по 5-6пъти на ден. Преди 5 дни бях на лекар и каза, че всичко е нормално,болките били от разпъването на сухожилията на матката,но аз много се притеснявам! Някой друг имал ли е подобни спазми?

Честито, Sunshine и успешна бременност до финал!

Да, имах и аз такива придърпвания, съвсем нормално е. Стават промени в тялото, не се притеснявай.

# 48
  • Мнения: 922
Здравейте момичета , тези от вас който сте на клексан или фраксипирин и аспирин , прави ли ви впечатление да се задъхвате повече ? Аз съм съвсем в началото ,но много се задъхвам и се чудя от какво може да е 🤷🏼♀?

# 49
  • Мнения: 1 911
Pipi, аз не бях на клексан, фраксипарин или аспирин, но първите три месеца се задъхвах много. Не ми стигаше въздух даже като говорех.
Сега в пети месец съм по-добре. Отдавам го на промените, с които организма трябва да свиква, например увеличение на кръвта.
Не се притеснявай, мисля че е нормално.

# 50
  • Мнения: 1 592
Pipi първо честито, защото май нямах възможност до сега Heart много се радвам за тебе.
Аз се задъхвах много в началото и го отдавах на фраксито. Сега вече ми тежи бебето и аз си се задъхвам.

# 51
  • Мнения: 922
благодаря ви момичета за отговора , явно наистина е от промените 🤗❤🍀 Ще питам докт и за клексана дали може да е от него също . Дано не се наложи да си го бия през цялата бременност 🥴🙏🏻🤞🏻

# 52
  • Мнения: 1 592
На мене от самото начало ми казаха, че няма да е през цялата бременност, но 200 инжекции си сложих. Нямай големи надежди, но дано Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 922
Мале, ужас 🥴 . Аз онзи ден като си купувах и аптекарката в болницата ми вика , може да се хванем на бас ,че ще си ги биеш през цялата бременност и на мен лошо ми стана. А аз като цяло не живея в България и след 12с мисля да си ходя там дали ще ми ги изписват как ще стане и идея си нямам 🤷🏼♀

# 54
  • Мнения: 733
Аз се задъхвах в началото, но не мисля, че е от фраксипарина, по-скоро от промените в тялото, както казват другите момичета. В някакъв момент се нормализираха нещата. А все пак ти си и с 3чки.

За инжекциите, единствен съвет - не се самонавивай, приеми го каквото - такова, важното е да си добре и бебоците също! Все пак тези инжекции спасяват животи Hands Pray В 8ми месец едвам намирам място къде да ги бия, толкова ми се е наситила кожата, почнаха да ми се появяват и синки, но...знам че е за добро.

# 55
  • Мнения: 922
Аз имам синки постоянно , като цяло лесно посинявам , и много ме сърби , имам алергия към определени метали и това си говорехме с док ,че може от иглата да се обривам . Разбира се ако трабва ще си ги бия до края , просто се чудя в Англия дали ще ми ги изпишат ,може ни ще трабва да си взема нещо от тук от болницата с което да докажа ,че трабва да съм на тях защото ще ми е трудно да си ги поръчвам от България и с пращането ще е драма .

# 56
  • Мнения: 3 124
Никога не съм си ги била тоя тип инжекции, задъхване имах в началото, по това и ме разкри една приятелка 😁😁

# 57
  • Мнения: 733
Аз открих, че ме сърби и заради това, с което ползвам като лосион за тяло и си мажех корема (за овлажняване, против стрии и т.н.). Открих си моето мазило и оттогава нямам проблем, иначе беше ужас, чак не се траех от сърбеж.......

Определено ще е добре да се подготвиш с някакъв документ за тези инжекции. То тук рядко не са ми искали рецепта, камо ли в Англия.

# 58
  • Мнения: 9
Здравейте мили мамчета,от вчера сутринта съм с тъпи от време на време прерязващи и опъващи болки ниско долу в дясно,бях при доки всичко с бебчо е наред нямам контракций,плацентата е ок матка и шийка също в 17 +5 г.с няма кървене или необичайно течение доки каза че било от разтягане на маточни сухожилия пия магнезий и но шпа при нужда,въпроса ми е някоя мама сблъсквала ли се е с това и след колко време отминава тази болка аз очаквах че за няколко часа до ден ще мине но още си я има.Док каза да си се разхождам да не се залежавам но малко се притеснявам от това опъване.Благодаря ви ☺💐💐💐

# 59
  • Мнения: 53
Здравейте бъдещи мами и настоящи такива, искам да попитам при някоя от вас имало ли е болки в гърдите и в 10 седмица и половина да са спрели да ги болят, или нещо не е наред с бебо, в понеделик съм отново на преглед, но нещо тази сутрин съм се притеснила

Общи условия

Активация на акаунт