Мъжът ми си промени отношенията към мен

  • 9 924
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 685
С информацията, която си дала няма как да ти отговори някой защо съпругът ти си е променил мнението. Причините може да са десетки, но кристалната топка почива днес.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 476
Колко време не си работила?
На колко години са децата?

# 17
  • Мнения: X
Много са ми чудни ''семейства'' като вашето - липсва елементарна комуникация, доверие и зрялост, но иначе тръгват да питат случайни непознати хора във форум за мотивите на собствения си партньор за едно или друго. Такива въпроси се обсъждат и изговарят вътре в семейството, а не с първия непознат от улицата/форума. То с дефицити на такова базово ниво, страшно семейство ще да сте.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
И заглавието е "промени си отношението", а темата е съвсем друга.

# 19
  • Мнения: 9 685
И заглавието е "промени си отношението", а темата е съвсем друга.
Отношенията... Явно не е едно!

# 20
  • София
  • Мнения: 38 476
Българският й е труден.

# 21
  • Мнения: 12 752
Той не си е променил отношението към теб, а към това, че не работиш. Наистина, ако по принцип не си споделяте, просто започни работа. Не е охладнял към теб, не ти изневерява - съображенията му са сто на сто практични.

Първото, за което се сещам, е че може да иска да направите крупна покупка, например нов апартамент или къща на село, и ще ви трябват повече пари. Не бях се сетила за това, за което писаха момичетаата: може да се бои за своите доходи, което е напълно основателно опасение.
Пишеш: ///иска да спирам да работя и да се отдам на дома и семейството защото той получавал много добра заплата и нямало смисъл да работя според него.///
А ако заплатата вече не бъде добра, очевидно той може рязко да си промени мнението.

Моето лично мнение е, че за теб е добре да започнеш да работиш, защото тогава ще си имаш твои доходи и друго самочувствие, а и денят ти няма да минава в затворената среда на семейството.

# 22
  • Мнения: 866
Грешно заглавие. Това са най-нормалните неща на света, човек според ситуацията да си промени мнението и особено за подобни решения. Все пак може да напишеш колко пари печели, защото това има отношение към въпроса, но не вярвам да сте милионери.

Тази информация може поне да отхвърли някои варианти и дали причината да промени решението е допълнителният доход и по-големите разходи. Каквато и да е причината това са нормални промени конкретно за това решение, НО пък всички видяхме, че имаш друг реален проблем във връзката.

Може би пък и темата да ти е полезна точно заради това. Знаеш ли какво правят нормалните двойки, едно от най-важните неща в една връзка, познай от три пъти ?

Не не се мъчи направо ще ти кажа отговора, двойките които имат хармонична връзка СИ ГОВОРЯТ !!!
Това е основата на една връзка, двойките си споделят всичко. Вие какво правите за Бога ?
Това е несериозно, да не би той да е дръпнат или какво ?

Държанието ти не е като на съпруга, а все едно като на покорна робиня.

# 23
  • Мнения: 3 769
Първото, което ми хрумна е, каквото и Хайспийд написа - в тази обстановка на несигурност и нестабилност може да очаква, че ще има съкращения в работата му, намаляване на заплати или работни часове, изобщо някакви негативни промени. Ако и ти работиш, ще се чувствате по-сигурни.

Обаче, вие изобщо ли не си говорите? Ако той има някакви притеснения относно работата си или каквото и да било друго, ти първа трябваше да научиш и то много преди той да ти кае да си търсиш работа. Това е решение до което е трябвало да достигнете двамата. А така прилича точно на господар и робиня. Той ти казва - напусни работа и ти напускаш. Тръгни на работа - и ти тръгваш. Няма диалог, няма нищо.
Другите решения за децата, дома, пак ли той така еднолично и императивно взима? Ако отговорът е да, защо се чудиш сега?

# 24
  • Мнения: 1 326
С информацията, която си дала няма как да ти отговори някой защо съпругът ти си е променил мнението. Причините може да са десетки, но кристалната топка почива днес.
Може да си е хванал любовница и да не му стигат парите, например.Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 7 990
Колко големи са децата? Може да е решил, че е минала възрастта за обгрижване.
Може да е закъсал с парите, да му е писнало само той да опъва, да харчиш много и да иска да ти припомни как се изкарват пари, иска да купи нова кола/жилище, почва да не издържа на темпото и още милион варианти.
И последно - ужасно подчинена позиция, поразчупете малко стереотипа.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 083
Авторката май не осъзнава, че е в подчинена позиция. Сама е написала, че й харесва да е домакиня, а с искането на мъжа й да работи й се разваля рахата.
Авторке, няма вечно щастие. Просто питай мъжа си защо смята за нужно да започваш работа. Толкова ли е трудно да му зададеш един толкова прост въпрос?

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
За да иска да започнеш работа ,значи или не се справя добре сам или се притеснява,че в бъдеще няма да може да се справи .
Най-добре за теб е да започнеш работа.
Но гледай тогава и той да се включва в домакинската работа.

# 28
  • Мнения: 4 411
Не бих позволила мъж да ме държи в подчинение. Не работи, работи.

Иначе относно работата - много бих искала да съм само домакиня, но на този етап не можем да си го позволим чисто финансово. В същото време знам, че точно за един месец ще се наситя на домакинстването и ще искам да се върна на работа. Дори и да не ми омръзне да си стоя у нас, ММ още помни последиците от последния ми болничен и желанието ми да преобразявам къщата. Т.е. ако реша да не работя, много упорито ще ме натиска да си намеря хоби извън къщи за през целия ден, с цел да спаси къщата ни.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 088
Защото те вижда, че си изперкала и иска да се осафериш сред хора.

Общи условия

Активация на акаунт