Нашите кухни - 83

  • 42 289
  • 796
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 515
Следя темата с интерес. Много полезни съвети има тук. Предстои ми ремонт и смятам да изградя кухнята на терасата. В панелен блок е, не е на последен етаж, по проект си има изградена стена /панел/ от едната страна, панел отпред /метър висок/ и отгоре винкел, от другата страна обаче от съседите ни дели едно стъкло, захванато с винкели. Въпросът ми е как да изградя тази страна със стъклото? Ако сложа ютонг, прочетох по-напред, че просмуквал вода. Освен това на тази страна ще има монтирани и шкафове. Дали изграждане с ютонг ще издържи натоварването и дали е удачно за външна стена. На съседите терасата ще остане отворена. Благодаря на отзовалите се!
При нас беше така към съседите - едно стъкло на винкел.  При санирането обаче ги махнаха и иззидаха стенички от итонг. Шпакловани са след това, разбира се и боядисани. Подчертавам, че терасите са затворени, а това остава вътрешна стена. Макар че при затварянето на самите тераси също зидаха с итонг, върху който сложиха изолация и мазилка.

# 571
  • София
  • Мнения: 4 668
Забравил съм какви са предимствата на ютонга пред тухлите. Бях питал преди време майстори. Може би, по-леки и по-големи блокчета. Май и итонга има повече вариации, 10см, 12, 15, 20, 25 и тн. Макар че, и с тухли можеш да направиш 2те стандартни дебелини: 25 и 12.
Ако се измаже ютонга няма да пречи.
Може да махнете стъклото и винкела, със съгласието на съседите. И ако желаят, да им измажете с външна мазилка.
Колко са здрави за носене, нямам идея. Здрави трябва да са.

# 572
  • Мнения: 68 759
Всички, които усвояват балкони по панелки и не само, зидат с итонг. Не всички, но повечето де...поне аз така виждам.

# 573
  • Мнения: 11 642
Защото е много по-лек от тухлите.

# 574
  • Мнения: 41 056
Защото е много по-лек от тухлите.

Именно, това е единствената причина.
Но ако ще е стеничка напряко на балкона, а не по ръба в края, тежестта няма да е чак толкова критична. Но с итонг си е по-сигурно. И по-изолирано.

# 575
  • Мнения: 68 759
Имах предвид че едва ли попива толкова вода  щом за външна стена го ползват. После го измазват де, външно....

# 576
  • Мнения: 9 811
Защото е по-лек и защото е по-евтин и лесен за зидане. Но ако ще се закрепват шкафове, със сигурност ще трябват специални дюбели за итонг, и тогава 10 см. няма да стигнат. И яко измазване и изолация.

# 577
  • Бургас
  • Мнения: 47
Благодаря на всички за отговорите! Няма аз да го мажа, а ще намеря майстори, но искам да знам като ми предложат нещо и кажат как ще го направят дали това наистина е добро, защото майстори има всякакви, за съжаление.

# 578
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Дори и това е доста близо ,за да е удобно, но вие си решавате
На даденият пример ,така да ми боде очите дръжката на вратичката..!
Направо ме побърква! Монк съм си аз.

# 579
  • Мнения: 1
Здравейте, можете ли ориентирате за цените на кухните по поръчка, ако са в комбинация МДФ за фронт и ПДЧ? Ще съм благодарна, ако споделите нещо за куните на "Морато" мебел. Или пък ако разполагате с информация за добра фирма/майстор в София? Благодаря!

# 580
  • Мнения: 1 515
Здравейте, можете ли ориентирате за цените на кухните по поръчка, ако са в комбинация МДФ за фронт и ПДЧ? Ще съм благодарна, ако споделите нещо за куните на "Морато" мебел. Или пък ако разполагате с информация за добра фирма/майстор в София? Благодаря!
Ходих за оферти на 2-3 места, цените са около 1200-1300 за линеен метър. Това разбира се е доста груба цена...

# 581
  • Мнения: 5
Здравейте, нова съм в групата и исках да потърся информация относно фирма за кухня. Ще ми препоръчате ли? И какво ви е мнението за Ламини, Е&D мебели и Верде-М? Благодаря!

# 582
  • Мнения: 41
Здравейте мами, моля да ми препоръчате фирми производители на кухни предлагащи подобен модел кухня :

 
Скрит текст:


В пинтерест и инстаграм е пълно с картинки на такива кухни, но изпитвам затруднения да намеря фирма правила и предлагаща подобни модели - бял мат с дървесен термоплот и гръб.

# 583
  • Мнения: 9 811
Бяло - гланц или мат, с дървесно е най-често правената кухня последните няколко години. Наистина ли е толкова трудно да се намери фирма, която да я направи?

# 584
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Ок, който видял - видял. За друго се обръщайте към 5-те човека дето си мислят ,че само те могат да пишат и пишат правилно.

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 23:57 от BVAR

Общи условия

Активация на акаунт