Нашите кухни - 83

  • 42 392
  • 796
  •   1
Отговори
# 555
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Grohe  са малко известни тук. Emily_D, идеята ми на поста е, че съм съгласен с теб.

# 556
  • Мнения: 11 775
Идеята е външна чешма по подобие на тази

Такава мивка се отлива с цимент и малко арматура и после се облицова. Ще берете ядове с този Итонг. Ще просмуче влага отдолу и не ми се мисли на къде ще се килне..

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 16:23 от petiaivanov

# 557
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 771
Grohe  са малко известни тук. Emily_D, идеята ми на поста е, че съм съгласен с теб.
Мивките ли имаш предвид са малко известни?

# 558
  • Мнения: 6 332
Да, знам че се прави с бетон, но не сме сигурни, че ще я направят както трябва. Ще помислим още малко и ще решим. Вълнуваше ме само самата мивка, а не конструкцията. Нещо металните мивки не ми харесват, иначе няма проблем с кражби при нас. Ще проучвам още.

# 559
  • Мнения: 11 775
Fatalina, няма да се натрапвам повече, но се сетих в някоя предишна тема, суфорумка беше показала лятната си кухня. Имаше лят плот с бяла мозайка и натрошено цветно стъкло. Беше много красиво и гладко и нищо общо с едновремешните мозайки. Ако ти харесва, може само коритото така да направите, а останалото да си облицовате с камък. Ако някой се сеща за какво говоря и знае потребителката, моля да помогне, ако може.

# 560
  • Мнения: 39 561
Сещам се, но не мога да помогна. Дори сами си го бяха правили. Беше много красиво.

# 561
  • Мнения: 536

Шок и бланко за мен са най-добрите което не значи, че другите не стават. Трудно някой ще открие разликите в материалите. Шок правят мивките на Тека или поне част от тях. FreshBreeze потърсете партньор на вето.бг, те са вносители.

Благодаря!
А може ли Вашето експертно мнение: има ли проблем миялна да е до печка (вградени) и колко минимум трябва да остане встрани от термоплот след изрязване на дупка за мивка, ако шкафът е краен? Примерно ако останат 3 см, това достатъчно ли е?

# 562
  • Sofia
  • Мнения: 580
Преди 3 години мостреният магазин на Шок се намираше на Симеоновско шосе 85. Не знам защо в сайта им няма адрес за София,може да са го преместили или закрили. Но съм ходила там и имаше налични почти всички модели,материали и наистина е добре да се видят мивките наживо.

# 563
  • Мнения: 9 883
И аз си спомням кухненския плот от бяла мозайка с трошени сини шишета. Беше страхотно, точно за лятна кухня или кухня в къща в ретро стил. Но не мога да се сетя за името на момичето, което я показа. Подчертавам, че беше бяла, а не сива мозайка. Като се изшлайфа, става супер. С блещукащите парченца синьо стъкло.

# 564
  • Мнения: 22 867
Момичета, за тая кухня и плот на perunika  става въпрос, нали?

# 565
  • Мнения: 2 920
Simple SmileЛабрекс, изпревари ме на 99.9% бях сигурна, че е лятната кухня на Перуника.

# 566
  • Мнения: 11 775
Момичета, за тая кухня и плот на perunika  става въпрос, нали?
Да, да, да! Благодаря! Много бях впечатлена и съм я запомнила.

# 567
# 568
  • Бургас
  • Мнения: 47
Следя темата с интерес. Много полезни съвети има тук. Предстои ми ремонт и смятам да изградя кухнята на терасата. В панелен блок е, не е на последен етаж, по проект си има изградена стена /панел/ от едната страна, панел отпред /метър висок/ и отгоре винкел, от другата страна обаче от съседите ни дели едно стъкло, захванато с винкели. Въпросът ми е как да изградя тази страна със стъклото? Ако сложа ютонг, прочетох по-напред, че просмуквал вода. Освен това на тази страна ще има монтирани и шкафове. Дали изграждане с ютонг ще издържи натоварването и дали е удачно за външна стена. На съседите терасата ще остане отворена. Благодаря на отзовалите се!

# 569
  • Мнения: 41 507
Итонгът няма да попива вода, ако се измаже както си трябва. Но и с тухлички да построиш стеничката, пак трябва да я измажеш - съседът ти няма да търпи към него да гледа нещо неизмазано и полузавършено. Та едно и също е. За това дали итонгът ще издържи шкафовете се посъветвай, ама мисля, че ако не е нещо супер тежко няма да има проблем с подходящи дюбели. Но и с ей това от линка да строиш пак ще е толкова лесно.

https://rosbrus.by/img/blok-porotherm-12.jpg

И все едно после ще има изолация и измазване. Най-добре изолацията да е откъм съседа ти. Така хем по-лесно окачване на шкафовете, хем по-добра изолация. Естествено, ще трябва да придърпаш стената към себе си за да не му отнемаш от неговия балкон.

Общи условия

Активация на акаунт