помпичка за нос

  • 1 894
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
Ние сме с помпичката на Чико. Първо капвам няколко капки физиологичен разтвор в ноздричките за втечняване на секрета и след 3-4 мин. изпомпвам. В аптеките продават физиологичен разтвор в пластмасови ампули.

И ние сме така, само дето не чакам 3-4 мин, защото тя ужасно се разтройва от попадналите в нослето й капки и гледам веднага да го почистя. Иначе помпичката е добра, но не виждам каква съществена разлика може да има в едни прости помпички, които действат на един и същи принцип.  newsm78

# 16
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ползвам помпичка на Чико-накрайниците са много тънки и меки и никога не съм се притеснявала ,че ще нараня нослето!
Обяснението на reflex за ползването е много точен и ефекта трябва да е на лице!

# 17
  • Мнения: 299
аз не слагам на децата ми нищо в нослетата,освен физиологичен разтвор(може под формата на крем-нисита,или спрей-стеримар)
трето-за помпичката-първо се слага физ разтвор,изчаква се няколко минути секретите да се поразтворят,и се изчиства с помпичката-много е удобна!
И АЗ ПРОЦЕДИРАМ ТАКА!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 39 773
Можеш да сложих гизиологичен р-р в нослето и след това да действаш с помпичката. На Дияна й слагам витамин С в носа. 1вият път беше при първата й хрема - на 7месечна възраст. Имах 100% доверие на педито на Дияна, каза ми за вит. С, сложих, помогна.
btw пробвала съм и на себе си Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами ние сме с тази помпичка на Чико от раждането му.И до ден днешен я позлваме постоянно.Преди това пръскам Стеримар за да му омекнат сополчетата и да слязат сами надолу,и после само  изсмуквам.
наистина не е приятно мн за детето,но поне си диша спокойно.

# 20
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Използвахме 2- 3 вида помпички ,но нещо всеки път беше безрезултатно Thinking...Или ние не сме се справяли или пък помпичките са били калпави. В интерес на истината пък и Макси не ми е бил много цифлив  Laughing

# 21
  • Мнения: 8 242
Като беше на 1,5 м. Тони настина малко и имаше сополки от които почна и да кашля  Confused та трябваше по някакъв начин да ги извадя.. Пръсках със Стеримар и след 3-5 минутки ги смуквах с помпичката. Доста добре се справях, ама милото много се дереше Sad Хич не му беше приятна процедурата.. Но резултата беше на лице само след 2 дни - всичко се изчисти.. И добре, че мина бързо, че хич не му харесваше да му тормозя нослето  Rolling Eyes
Помпичката е на НУК.

# 22
  • Мнения: 5 026
 Ползвам Стеримар, защото не ми дава да му махам секретите с помпичка. Каквото излезе така-излезе.

# 23
  • Мнения: 3 760
първо,вит ц може да го даваш на бебето да го пие-по една малка ампула на ден,второ-в носа вит ц адски щипе!може да го пробваш на себе си ;-....
Витамин C не трябва да се дава на деца под 1 годинка!!!!!
Иначе това с помпичката е въпрос на тренинг. Някои мами са много ловки, а на други не им се удава...

# 24
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Имаме помпичка, но засега (да чукна на дърво) синът ми не се е разболявал и не съм я ползвала. Принципно съм против ежедневно чистене с клечки и помпи, ако има нормално количество секрет от нослето, той по-скоро предпазва.

Когато го къпем, чистим носле и уши, но без излишно ръчкане.  Peace

# 25
  • Мнения: 1 883
Писали сте за бебета , а дали става за каки на 1,7г , че не мога да я науча да духа?

# 26
  • Мнения: 5 299
Пръскам Стеримар, ако има нужда. Нищо друго.

# 27
  • Мнения: 8 505
Писали сте за бебета , а дали става за каки на 1,7г , че не мога да я науча да духа?

Става,стига да търпи Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 2 164
Ползвам помпичката на Нук и съм много доволна.

# 29
  • Мнения: 136
Помпичка за носле става за деца до 2г.или до момента в който започне да си издухва нослето.Препоръчително е да се ползва от 4 до 6 пъти на ден от първият ден 3 месечна възраст.Като предварително нослето се почиства с клечки за уши потопени във физиологичен разтвор.Почистването става лесно и бързо и няма място за притеснения тъй,като накрайниците на помпичките са обикновено силиконови.Да почистиш ушички е доста по трудно Simple SmileНе е желателно да впръскваш или слагаш физиологичен разтвор в нослето ако няма повече секрети от нормално(т.е ако детенце не е болно).След 3 ти месец 3,4 пъти на ден до годинка.После, по усмотрение.Марката не е толкова важна,по скоро модела.

Общи условия

Активация на акаунт