Може ли бебе на 3 месеца да се храни само с кисело мляко?

  • 9 709
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
Започнех да храня дъщеря си с кисело мляко на 4-месец. Нищо и няма.Нито е дебела, нито пък алергична

# 16
  • Мнения: 2 957
Брат ми беше на кисело мляко от раждането си докато тръгна на училище.Заспиваше с шишето с мляко и цяла нощ си цокаше.Баба ми ставаше посред нощ да му пълни празното вече шише:)
Вече е на 27 години и няма никакви алергии,,нито е дебел:)

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Според мен кисело мляко се дава към годинка чак. Аз така бях решила, но жегите съвпадаха със захранването с кисело мляко и започнах към 10-ти месец да давам, защото ми бяха обяснили, че не е хубаво да се захранва специално с кисело мляко, когато е лято и е горещо времето. Пък, не знам точно кое е добре и кое не е, но мисля, че е мъничко за кисело мляко.

# 18
  • Мнения: 619
не става въпрос за мен-аз кърмя и затова се обърнах към вас,защото нищо не разбирам от АМ.
попитах я да не би да е финансова причината-тя отрече-каза,че й струвало около 5лв кутията(не ми каза марка) и че не са проблем парите,но не му стигало на детето и това е.
благодаря ви за отговорите-ще я посъветвам да смени марката АМ.

# 19
  • Мнения: 10 620
Племенникът ми от 2.5мес е на кисело мляко, поради факта, че никой не е показал на майка му как да кърми и по финансови причини е спряла да дава АМ. Сега е на 4.5г., често боледува и тежи 25кг. Не казвам, че причина е млякото - само споделям техния случай.
В една стара тема имаше съпоставка на необходимата сума на ден за АМ и кис.мляко на ден /ако се купува от магазина, а не е домашно сквасено/. Доколкото си спомням АМ излизаше с  50ст. на ден по-скъпо.

# 20
  • Мнения: 416
Аз съм хранена с кисело мляко и имам много алергии и здравословни проблеми. Ами може и да е от киселото мляко, никой не знае... може и да не.

Много ми е странно това изказване, нищо ни няма, ами какво трябва да ни има, трябва да умре едно бебе, за да му има нещо ли?  Shocked

# 21
  • Мнения: 581
И двете ми приятелки си отгледаха децата с кисело мляко. Големи и зрави деца са. Живот и здраве, като родя изобщо няма да имам колебания дали да давам или не. Като че бабите ни са хранили майките ни само с вносни бърканици... newsm78 Мисля, че всяка майка може сама да преценява кое е най - добре за детето й. Знам, че нямам страх от киселото мляко.

# 22
  • Мнения: 27 524
Може! Привърженик съм на АМ, но в случаите, когато детето го отказва категорично или родителите нямат финансовата възможност за АМ, то тогава на ход е киселото мляко, което значи, че може.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз направо се дразня на такива мнения.Това ми е слабо място-за киселото мляко.
Съжалявам,ама е много глупаво да се каже"хранили са ме с кисело мляко-нищо ми няма".Ами това,че на теб нищо ти няма,значи ли ,че и на детето ти няма да му има нищо.Сега ако му няма,може да се проявят проблеми в зряла възраст.Проблеми с бъбреците.Оставям алергиите,което също хич не е малко.
И как очаквате децата ви да огладняват след това кис.мляко.Ми това е доста тежка храна.тя не може да се обработи от бебешкото стомахче.Хубаво е да се въведе чак след годинката,даже 1,3мес.

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 00:34 от isaikova

# 24
  • Мнения: 619
С няколко думи:киселото мляко е неподходящата храна за малкото бебе,но явно е въпрос на избор все пак.Утре ще се виждам с тази майка и ще й кажа,каквото научих.

# 25
  • Мнения: 7 640
Може! Привърженик съм на АМ, но в случаите, когато детето го отказва категорично или родителите нямат финансовата възможност за АМ, то тогава на ход е киселото мляко, което значи, че може.  Peace
и според мен може да се храни, наистина много деца са отгледани на времето така Peace
Само и на мен не ми е ясно как така детото огладнява от АМ newsm78
Изобщо пък не съм съгласна, че киселото мляко било тежка за стомаха на бебе храна. А от къде знаете АМ какво е- някои биха казали- яка химия.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 966
Може! Привърженик съм на АМ, но в случаите, когато детето го отказва категорично или родителите нямат финансовата възможност за АМ, то тогава на ход е киселото мляко, което значи, че може.  Peace
и според мен може да се храни, наистина много деца са отгледани на времето така Peace
Само и на мен не ми е ясно как така детото огладнява от АМ newsm78
Изобщо пък не съм съгласна, че киселото мляко било тежка за стомаха на бебе храна. А от къде знаете АМ какво е- някои биха казали- яка химия.

Ох май трябва да драсна някои извадки от една книга и за стойностите на кис.млякото/кърмат/ам-а....

# 27
  • Мнения: 56
...Понякога прекалено много се връзваме на последните новости около храненето, сигурна съм че 80% от майките в този форум са отгледани и са живи и здрави точно с киселото мляко...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Няма да влизам в спор с никого. Искам да кажа само, че вкъщи намерих една книга "Домашен лекар" от 196. и някоя си година. Там пише, че захранването на деца НЕ ТРЯБВА да става по-рано от 6 месеца, а даването на кисело мляко НЕ Е препоръчително. Посочнат като възможност сухо мляко и не си спомням още какво, но ако ви интересува ще проверя. Идеята ми Буболина е, че това НЕ Е последна новост в захранването. Експериментите с ранното захранванегодини по-късно от 60-те /прилагани предимно в САЩ/ доказват, че захранването от 6м без кисело мляко е най-добрият вариант. Просто исках да отбележа, че не е НОВОСТ. Иначе и аз съм хранена от първата седмица с кисело мляко - нищо ми няма - само 15 години по-късно получих обриви от слънцето. Това че в момента му няма нищо на бебо, което и да е то, съвсем не означава че по-късно няма да предразположи организма към алергична реакция. Айде стига толкова, че и на мен ми писна да говоря по тази тема. Всеки избира сам Hug

# 28
  • Мнения: 3 334
щом детето приема добре дадена храна!  bouquet
Peace

# 29
  • Мнения: 7 640
Ох май трябва да драсна някои извадки от една книга и за стойностите на кис.млякото/кърмат/ам-а....

знаем ги  Wink, става въпрос, ако няма избор семейството, примерно

Общи условия

Активация на акаунт