Хранене на бебе с кисело мляко.Помогнете!

  • 39 567
  • 201
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,мами!Имам бебе на 40 дена,нямам кърма и не го кърмя,на адаптирано мляко сме,обаче ми е малко трудно финансово,знам че може след 40-ия ден да сменя адаптираното мляко с кисело.Чела съм някъде че киселото мляко при малки бебета се разрежда с оризова вода и към него се добавя по една чаена лъжичка домашно приготвен захарен сироп.Някоя мама,знае ли как се приготвя тази оризова вода.Помогнете ми моля

# 1
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Сега може и да ми се накарат.
Споделям личен опит.
Дъщеря ми беше на 2 седмици, когато започна неистово да плаче - постоянно. Оказа се, че кърмата ми не е хранителна. Тя суче и след 1 час пак е гладна.
Бебето просто беше гладно.
Беше късно една вечер, когато направих кисело мляко и то от магазина, с вода и захар. Не помня съотношението.
Но това дете се нахрани и спа непробудно до сутринта.
От този момент, до захранване с пюрета и плодови сокове аз я хранех само с кисело мляко.
Да ми е жива и здрава, в момента е млада жена на 22 години.

На фона на сегашното състояние на продуктите по магазините ти препоръчвам да си подквасваш сама млякото. Не знам колко струва адаптираното. Прясното при нас е по 1 лв. литъра - домашно, от човек. Смятала съм - като цена ми излиза все едно купувам 1 кофичка 400 гр за 0,40 ст. Тук включвам цената на прясното мляко и на подквасата.

От оризовата вода бебето ще се запече. Не те съветвам да я използваш. Използвай преварена.
Имай предвид, че киселото мляко също води до запек. Това по спомени  Thinking

# 2
  • Мнения: 7 325
 Имах съседка която започна да храни детето с кисело мляко на 2 месеца.  До колкото си спомням го разреждаше 2 към 1 но с вода не с ориз или овесени ядки и с малко захар. Моят съвет е да пробваш да спестиш от другаде, защото правилното хранене е най важното за толква малко бебе, но ако много ти се налага консултирай се с педиатър, тук ще получиш различни съвети, но колко ще са правилни .... кой знае.

# 3
  • Мнения: 1 331
След годинката почнах с АМ,но бебо не го одобри и не съм го мъчила ами предложих кисело....но като пари си е същата работа.Никога не купувай НЕ проверено мляко....НИКОГА...няма баба,няма леля, няма ама тя чистичка крава на еди кой си .......не си прави експерименти с детето.

# 4
  • Мнения: 686
  Според мен се помъчи още поне два месеца да го храниш нормално. Домашни крави, купени от магазина, нищо не е като преди 20-30 години и сравненията са неуместни. Захарта изобщо няма да я обсъждам...

# 5
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
След годинката почнах с АМ,но бебо не го одобри и не съм го мъчила ами предложих кисело....но като пари си е същата работа.Никога не купувай НЕ проверено мляко....НИКОГА...няма баба,няма леля, няма ама тя чистичка крава на еди кой си .......не си прави експерименти с детето.

За това си абсолютно права.
Но ако е от град и не познава лично човека, който гледа кравите и как ги гледа и дои - как може да провери млякото?
Аз купувам от човек, когото познавам и съм му клинтка вече няколко години.
Но ако тепърва трябва да започвам, по какъв начин да разбера, че млякото е хубаво, че кравата не е болна или я доят без да мият вимето?

# 6
  • София
  • Мнения: 10 698
mama92 не бих дала на такова малко бебе кисело мляко! Ако сега нямаш пари за мляко подходящо за бебето ти,то после с какво ще го изхранваш....тук не става дума само да му напълниш стомаха, АМ съдържа нужните неща за едно бебе, докато киселото мляко не, дори ти да си го квасиш-още по-зле,кой знае каква масленост ще докараш.Има и евтини адаптирани.Зарежи как на времето са гледали,  а за захарта.....плаша се момиче,не прави експерименти..


Понятие като нехранителна кърма няма.


След годинката почнах с АМ,но бебо не го одобри и не съм го мъчила ами предложих кисело....но като пари си е същата работа.
Peace

Последна редакция: ср, 05 фев 2014, 05:08 от magnet_for_happiness

# 7
  • Мнения: 86
mama92 не бих дала на такова малко бебе кисело мляко! Ако сега нямаш пари за мляко подходящо за бебето ти,то после с какво ще го изхранваш....тук не става дума само да му напълниш стомаха, АМ съдържа нужните неща за едно бебе, докато киселото мляко не, дори ти да си го квасиш-още по-зле,кой знае каква масленост ще докараш.Има и евтини адаптирани.Зарежи как на времето са гледали,  а за захарта.....плаша се момиче,не прави експерименти..

Понятие като нехранителна кърма няма.


абсолютно съм съгласна newsm10
Въпреки,че майка ми казва, че ние изгледала с кис. мл., не съм склонна да дам такова на толкова малко бебе. Синът ми е на близо 9 м. и чак сега му давам по 1-2 бисквитки с кис. мл, но не всеки ден.
Сол и захар до 1 г. НЕ Naughty

# 8
  • Мнения: 6 547
не бих давала кисело мляко на толкова малко дете, mama92
но ако все пак, за да ти отговоря на въпроса, разпитах баба ми как са го правили навремето. каза, че са ползвали водата от сварени овесени ядки и са разреждали 2:1 с домашно козе или краве кисело мляко (те са си гледали животните, обаче. това, за което те предупреждават момичетата, е много вярно - не купувай мляко от еди-кой си) и са добавяли щипка захар. според нея козето мляко се понасяло по-добре от кравето.
но опитай да вземаш ам, дори и ако трябва ти да се лишиш от нещо, има и малко по-евтини варианти, които във всички случаи ще са по-добри за детето ти от киселото мляко.  Peace

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 612
Авторката!По-добре се обърни към консултант по кърмене.Повече работа ще ти свърши,отколкото тук във форума.Все още имаш шансове да кърмиш,не ги изпускай.Най-добре потурси Хедра от НАПК,има и сайт даже.Киселото мляко не го коментирам изобщо.Знаеш ли ,че по скоро можеш да навредиш на детето си отколкото да помогнеш.Знаеш ли че може да докараш алергия на детето си,и през целия си живот да не може да яде мляко и млечни заради алергия?Захарта не я коментирам  ooooh!.Има и евтини АМ на пазара,не съм запозната колко струват понеже аз кърмя.Много по-добре е АМ отколкото киселото,мъжът ми е лекар,не случайно детската кухня започва от 10 месеца,тогава се въвежда киселото мляко.А и са правени сравнения на киселото мляко и аМ,киселото от магазина(което не е кисело,а всичко друго)е по-евтино за месец с няколко лева.За толкова ли си?После като започнеш захранването да не си мислиш че ще ти е по-евтино?Освен ако не готвиш сама на детето си.Потърси консултант и не се поврътвай повече

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Няма нехранителна кърма.
И толкова малко бебе с кисело мляко не се храни.
Хубаво кисело мляко и прилично АМ струват почти еднакво ако се опиташ да сметнеш.
А и ако нямаш пари за АМ с какво ще храниш детето по-натам?  Rolling Eyes

Опитай да увеличиш кърмата си, говори с консултант, варианти има. И опитай да спестиш от друго, а не от храната на детето, от АМ в случая.

Знам, че няма да ти хареса отговора ми, но предпочитам да кажа как е правилно, а не онова, което ще ти хареса на теб като отговор  Peace

# 11
  • Мнения: 2 052
А поинтересува ли се с това кисело мляко какво можеш да довлечеш на бебето - алегрии и т.н.... Не си прави експерименти, кисело мляко на толкова малко НЕ се дава. За ориза и особено за захарния сироп няма да коментирам  Stop
Какво АМ купуваш? Има евтини АМ по около 7лв...

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
не бих давала кисело мляко на толкова малко дете, mama92
но ако все пак, за да ти отговоря на въпроса, разпитах баба ми как са го правили навремето. каза, че са ползвали водата от сварени овесени ядки и са разреждали 2:1 .....
Ползвам поста ти заради овесената вода, sylviana  Peace

Даването на кисело мляко на толкова малко бебе е лудост!
Разреждането на въпросното кисело мляко с вода от овесени ядки е още по-голяма лудост. Овесените ядки съдържат глутен, а глутеносъдържащи храни преди 6-месец (дори и преди Sunglasses е много рисково и можеш да докараш проблеми на детето за цял живот.

 

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Съветът ми също е да се обърнеш към консултант по кърмене. Много са отзивчиви, търпеливи и винаги готови да помогнат.
Ако все пак не се получи: всяко АМ е по-добър вариант от киселото, дори от най-евтините. Бебето е твърде малко, за да му дадеш кисело мляко, можеш да му докараш ужасни стомашни проблеми. Захар на бебе не се дава. Поне до 1.5-2 години захар трябва да се избягва. Оризова вода се дава при разстройство, ще го запечеш безобразно.
А сега за алергиите: киселото мляко е първо е алерген, второ е необработен белтък, който неразвитият бебешки стомах няма как да преработи. Може нищо да не се случи и бебето да приеме киселото мляко. Но изтеглиш ли късата клечка и бебето развие ли алергия, адаптираното мляко ще ти е най-малкият проблем и най-евтиното от всичко останало.
И последно: храна (течна или пюрирана), различна от мляко (АМ или кърма), на бебе се дава след 6-тия месец. Не се дават сокчета на 2-рия месец, не се захранва от 3-тия и в 5-тия не се ядат кюфтета, в случай, че някой от старата школа те консултира.

# 14
  • Мнения: 1 640
Съжалявам, но при тези некачествени, с добавки, сухо мляко и какво ли не, кисели млека не мисля,че е добра идея. По-напред са те посъветвали от другаде да спестиш пари- интернет, цифрова Тв, памперси....не съм в домакинството ти, не зная с какво разполагаш, сама си направи преценка на възможностите за ограничаване. Peace Желая ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт