Работа, CV-та, HR-и, съвети - 72

  • 42 992
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 11 762
Скрит текст:
Ръботна ръка има много сега, чак ми се реве какви СВта влизат, пилоти, сюардеси, мениджъри в хотели, от тях има най-много.

Високите позиции почти навсякъде са замразени за наемане в големите международни компании.

Това са ми наблюденията за периода.
А на мен ми се реве, като кой прави подбора и оценява "рЪботната ръка". Мъка!

Мацето е грамотна. Не знам как е успяла да го напише това.


Хха благодаря Селика, Мацето не много грамотна понеже е чужденка и на майчиния и език се пише рАботна и понякога бърка кога е Ъ кога А ( и явно говори за себе си в трето лице) Joy

Пилоти и стюардеси кандидатстват за ентри левъл позиции... Зимаме ги, мен ми е много мъчно.

С бивши колеги и шефове, винаги, ама винаги е добре да се поддържа контакт. Една девойка на която бях пряк ръководител след като напусна ме блокира отвсякъде, фейсбук, линкед, инстаграм. Да де, ама след 3 месеца ми се обадиха съвсем случайно да ме питат обратна връзка за нея, аз си дадох искрено мнение, ама ако не беше се отнесла като тийн и беше ми се обадила, хей, абе ще ти се обадят, важно ми е, щеше сигурно изхода за нея да си е различен ( тя не че беше изобщо за препоръчване)
Т.е ако не те беше блокирала, щеше да излъжеш, че е вършила нещата, които е описала? (Да я прикриеш)

Ами надявам се че нямаше да има смелостта да лъже, след като ще поиска препоръка.

# 391
  • Мнения: 1 118
Здравейте,

Някой с актуално инфо в момента за Big 4 компаниите?

# 392
  • Мнения: 4 170
Колко време ви отне адаптацията към нова работа?

# 393
  • Мнения: 3 533
Зависи в какъв колектив попадаш, как те обучават и ти предават работата. Иначе мисля 3 месеца са нормални, за да навлезеш в трудовите задължения. Вече междуличностните отношения могат да тръгнат чудесно още от първия ден, може и да има опознавателен период и студенина, може и да си останат кофти изобщо. Sad

# 394
  • Мнения: 7 987
Колко време ви отне адаптацията към нова работа?

По принцип съм много адаптивна и такова нещо като период на адаптация при мен май няма.  Или пък зависи какво имаш предвид.

# 395
  • Мнения: 67
Здравейте, Blush

Бихте ли споделили менение за AgilePM Foundation Certification? Обимслям дали да изкарам курса, защото в момента си търся работа и в повечето обяви за project manager изискват подобен сертификат.
Дали си заслужава инвестицията?

# 396
  • Мнения: 878
Здравейте, Blush

Бихте ли споделили менение за AgilePM Foundation Certification? Обимслям дали да изкарам курса, защото в момента си търся работа и в повечето обяви за project manager изискват подобен сертификат.
Дали си заслужава инвестицията?
Ако имаш съответния опит, може и да е в плюс този сертификат при търсене на работа. Ако се надяваш да си намериш работа като ПМ на базата на това, че имаш (само) сертификат, няма смисъл, защото няма да се случи.

# 397
  • Мнения: 67
Здравейте, Blush

Бихте ли споделили менение за AgilePM Foundation Certification? Обимслям дали да изкарам курса, защото в момента си търся работа и в повечето обяви за project manager изискват подобен сертификат.
Дали си заслужава инвестицията?
Ако имаш съответния опит, може и да е в плюс този сертификат при търсене на работа. Ако се надяваш да си намериш работа като ПМ на базата на това, че имаш (само) сертификат, няма смисъл, защото няма да се случи.

Благодаря за мнението!
Имам опит, почти 3 години на такава позиция, но в по-малка фирма, където изискванията не са толкова големи. Също така, имам желание да сменя индустрията и от там и по-високите очаквания за позицията.
Все още не съм ходила на интервюта, тепърва започвам да пускам CV, но предполагам след като отида на няколко ще имам по-реална представа дали наистина би ми било полезно.

# 398
  • Мнения: 878
Разбирам. Бих ти препоръчала наистина първо да започнеш да кандидатстваш и след това да се ориентираш дали това е нещо, от което наемащите се интересуват.
Моите лични наблюдения са, че сертификатите имат минимална тежест и като цяло конкретния релевантен опит е важен за наемащите. Казвам го като човек със сертификати, от които никой не се и заинтересува когато сменях работата си.
От друга страна вече почти всички ПМи имат по някой и друг сертификат и не знам дали това не се превръща в норма.

# 399
  • Мнения: 2 937
Agile PM е доста различен от Waterfall, с който предполагам си се занимавала. Обикновено се използва при разработка на софтуер приложения, ентърпрайз системи и т.н. Ако не си се занимавала със софтуер девелопмънт или SFDC, ще ти е трудно само с един сертификат. Но пък не пречи да опиташ.

Какво по дяволите значи търсим млад, и т.н професионалист? Млад? Колко е това млад? И не е ли дискриминация по възраст? Като млад и динамичен екип - да се чете, малко пари срещу голям ентусиазъм от някой до 30г.

# 400
  • Мнения: 1 118
Как вървят заплатите на PM-те в момента?

# 401
  • Мнения: 2 937
Зависи от фирмите - от 3000 до 5000 средно. Зависи от много неща, има и под 3к, има и над 5к.

Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 08:45 от Iseis

# 402
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
В джобс.бг за Варна явно всички обяви са заети предварително!

Няколко пъти вече засичам предсварително заето място пък подадена обява.

Вече и за работа за 780 до 800 лева чисто на месец  при  10 часа раб.ден по 6 дни седмично  трябват дебели връзки тук.

# 403
  • София
  • Мнения: 853
Имам роднина, който е завършил графичен дизайн, с перфектен английски,но с много малко стаж и то в друга сфера. Едновременно  с което е на 38г. Пуска CV-та, но дори не го канят. Ясно, ми е че е пеоблем със стажа. Как да процедира човек с такъв казус?

# 404
  • Мнения: 29 321
Има ли готово портфолио? Работил ли е по проекти, които да са завършени и да може да ги представи на евентуален работодател? Ако да, да ги впише и/или приложи при кандидатстване. Ако не - да си направи портфолио.

Общи условия

Активация на акаунт