Работа, CV-та, HR-и, съвети - 72

  • 43 002
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 124
Скрит текст:
Преди две седмици бях на най-краткото интервю в живота ми - около 5 мин. общо, като в тях влизат 2 мин. посрещане, настаняване и сипване на вода. Най-общо ме запознаха с естеството на работата и какво се очаква от мен (аз съм работила на сходна позиция) и решиха директно да кажат каква заплата дават, за да не си губим взаимно времето, ако не ме устройва, защото "били пропуснали да я посочат в обявата". Че офертата беше за 1000 лв. нето, на което аз репликирах, че от борсата вземам повече и с това интервюто се изчерпа. Изобщо не се стигна до тестове и проверка на езикови познания.

Няма как да правя компромис със заплата, която ми е под жизнения минимум без особени переспективи за бързо нарастване във времето. Така че колкото и да не ми се иска и да не го смятам за моето нещо, от септември почвам в кол център, като се надявам да ми понесе. Поне като ходих на място, впечатлението ми беше добро.
Защото имаш вече друго предложение, което повече ти допада явно като условия и заплащане.
Ако това беше единственото такова - което си отказала, и не очакваш скоро други, според мен нямаше да мислиш за "жизнения си минимум", още повече ако в момента живееш много под него.
1000 лева нето на много места са мечта за ходещите по интервюта. Работи се за доста по-малко от това заплащане, просто защото няма друга перспектива.

Живеем на квартира, издържам себе си и тийнейджърка. Това абсолютно няма как да стане с 1000 лв.
Отивам в кол центъра заради малко по-високата заплата, като и там нещата са на ръба на оцеляването, но поне в обозримо време има възможност за бонуси, а дори в рамките на година за някакво повишение. Надявам се да ми понесе на нервната система, защото като цяло друга алтернатива няма.
Иначе определено предложената на въпросното интервю работа като такава ми е идеална и нямаше да имам колебания, ако разчитах на нечий финансов гръб.

# 226
  • Мнения: 54 420
И аз съм имала такова интервю, даже и не стигнахме до задълженията. Бях с един формат на СВ от Джобс, в който фигурираше и заплата на последните позиции. Той ме пита на борсата ли съм и ако да, да си я довърша, че при тях ще ми плащат по-малко.
Така приключи интервюто.

# 227
  • Мнения: 2 124
След предишната ми борса през 2014 г. започнах на нова работа с повече от 300 лв. по-ниска заплата спрямо предходната работа и съвсем малко над обезщетението от борсата. Интервюиращата сама си каза, че нямат възможност да ми предложат повече, наясно беше с моите очаквания и без да пиша предишна заплата.
Тогава се съгласих, защото ми бяха други приоритетите - местоположението на офиса беше на 5 мин. от училището на детето (тя беше за втори клас), работата спокойна, а към този момент не плащах наем, така че тогава имаше възможност за компромис.
Въпросът е, че освен за пари трябва да се мисли и за здравето, което ми беше главен мотив (ежедневен стрес) да напусна последната си работа въпреки добрата заплата и други придобивки (осигурен транспорт, храна и т.н.).

# 228
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Привет! Някой с мнение за SKF? Мениджърска позиция - средно ниво. Интересува ме рейнджа на заплатите. Може и на лични.

# 229
  • София
  • Мнения: 2 855
Здравейте, търся някой, който да ми направи хубаво CV на английски език срещу заплащане за средно и високо мениджърско ниво. Имате ли идея кой извършва подобни услуги?

# 230
  • Мнения: 2 124
Здравейте, търся някой, който да ми направи хубаво CV на английски език срещу заплащане за средно и високо мениджърско ниво. Имате ли идея кой извършва подобни услуги?

Не съм ползвала услугите, на прима виста ми се струва, че може да отговори на търсенето ти
https://www.zorica-doneva.com/izrabotka-na-interesno-cv/
Не съм задълбочавала дали подаваш информацията на български, а те ти я структурират на английски.


Нещо по темата, малко са ми странни писанията за снимката. Отделно, аз винаги съм усмихната (със зъби) на снимка и това не ми е пречило, другото за мен е престорена усмивка.
https://webcafe.bg/obshtestvo/1226109867-da-i-ne-pri-pisaneto-na-uspeshno-cv.html

# 231
  • Мнения: 2 268
Документите в България са усмивка със затворена уста, а в СВ-то като официален документ също би следвало да е така. По принцип не би трябвало да има снимка, но това е друга тема.

# 232
  • Мнения: 855
И на мен ми е странно това със снимките, най-малкото ако компанията е вложила пари и си е закупила система за подбор снимките автоматично ще се премахнат.
Но статията е добра.

Прегледах и сайта на Зорница Донева и самата идея, че СВ-то трябва да е интересно е нещо с което не съм съгласна, защото идеята е да бъдеш нает, а не интересен. Отделно повечето от показаните оформления не биха ни се харесали, защото прекалено много пространство е заето от излишни неща, за да се орежат важни данни. За подобни оформления може да се ползва canva съвсем безплатно.

# 233
  • Мнения: 517
Скрит текст:
Преди две седмици бях на най-краткото интервю в живота ми - около 5 мин. общо, като в тях влизат 2 мин. посрещане, настаняване и сипване на вода. Най-общо ме запознаха с естеството на работата и какво се очаква от мен (аз съм работила на сходна позиция) и решиха директно да кажат каква заплата дават, за да не си губим взаимно времето, ако не ме устройва, защото "били пропуснали да я посочат в обявата". Че офертата беше за 1000 лв. нето, на което аз репликирах, че от борсата вземам повече и с това интервюто се изчерпа. Изобщо не се стигна до тестове и проверка на езикови познания.

Няма как да правя компромис със заплата, която ми е под жизнения минимум без особени переспективи за бързо нарастване във времето. Така че колкото и да не ми се иска и да не го смятам за моето нещо, от септември почвам в кол център, като се надявам да ми понесе. Поне като ходих на място, впечатлението ми беше добро.
Защото имаш вече друго предложение, което повече ти допада явно като условия и заплащане.
Ако това беше единственото такова - което си отказала, и не очакваш скоро други, според мен нямаше да мислиш за "жизнения си минимум", още повече ако в момента живееш много под него.
1000 лева нето на много места са мечта за ходещите по интервюта. Работи се за доста по-малко от това заплащане, просто защото няма друга перспектива.

Живеем на квартира, издържам себе си и тийнейджърка. Това абсолютно няма как да стане с 1000 лв.
Отивам в кол центъра заради малко по-високата заплата, като и там нещата са на ръба на оцеляването, но поне в обозримо време има възможност за бонуси, а дори в рамките на година за някакво повишение. Надявам се да ми понесе на нервната система, защото като цяло друга алтернатива няма.
Иначе определено предложената на въпросното интервю работа като такава ми е идеална и нямаше да имам колебания, ако разчитах на нечий финансов гръб.




Извинявам се, но бихте ли казали името на кол центъра , може и на лични , в София вече имам впечатление , че големите не взимат хора, по -малките пък за парите нещо не могат да отговорят подобаващо , мерси

# 234
  • Мнения: 2 124
Аз съм от Варна, но и тук нещата се стопират, поне на мен HR-ът ми каза, че пазарът бил вече наситен заради завърналите се от чужбина, незаетите в туризма и освободени от други фирми.
В друг кол център от позната разбрах, че били замразили и заплатите, които и без това са колкото да си покриеш основните разходи.
В същото време обаче предстои разкриване на офис на Gevecom?!?
Не знам къде е истината.

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 17:02 от SamoDiva

# 235
  • Мнения: 3 922
Никак не ми харесват CV-тата на тази Зорница. Личи си, че няма никаква идея от темата по подбор на персонал.Разпиляна информация, различни шрифтове, изобщо голяма мъка за четящия. Оформлението ми е като за лайфстайл списание, не за представяне на професионален опит. Арт дизайна  в CV, особено за някои сериозни позиции, по-скоро може да навреди, отколкото да помогне.

# 236
  • Мнения: 7 987
Аз пък мисля, че като цяло са добри с малки забележки. Аз се ориентирам добре в тях. Прегледах 1-2. Не видях разхвърляна информация, дори напротив. Много лесно се ориентирах. Между другото съм си мислила да се занимавам със същото, ако не си намеря работа, но не бих ги правила толкова арт.

# 237
  • Мнения: 29 341
Не ми допадат на мен. Прекалено шарени и претрупани за моя вкус.

# 238
  • София
  • Мнения: 11 765
За мен тези CV-та не са нещо особено също, доста подобни може човек да си направи сам в безплатни сайтове а там се цели информацията да е оскъдна така че и с оформлението и текста няма много работа, но пък явно има хора които имат нужда от помощ.

# 239
  • Мнения: 7 737
Мери-ан, във връзка с газопровода и заплататите там, сериозно се разместват цифрите дори във вашия район

при нас за 4ри обяви, 9 кандидати, абсурдни кандидати, хора няма, пари шефа не ще да дава....

Общи условия

Активация на акаунт