СЕДМИ клас 2019/2020 - Първа изпитна седмична тема - (15.06 - 21.06)

  • 90 835
  • 2 346
  •   1
Отговори
# 2 220
  • Мнения: 15 878
А има ли вариант, ако работите бъдат проверени по-рано, резултатите да се обявят по-рано?

# 2 221
  • София
  • Мнения: 3 578
Варианти всякакви. Миналата година ги обявиха малко по-рано. Тази си мисля, че най-ранната възможност е петък, 26ти.

# 2 222
  • у дома
  • Мнения: 7 179
Варианти всякакви. Миналата година ги обявиха малко по-рано. Тази си мисля, че най-ранната възможност е петък, 26ти.
И аз си мисля,че ще ги обяват в късния следобяд на 26-ти петък,така ще си спестят до понеделник  въпросите кога ще излезе статистиката.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 15:40 от svetlaem

# 2 223
  • София, център
  • Мнения: 687
Интервалът, в който трябва да се проведат изпитите в училищата по изкуствата се определя със заповед на министъра на културата. МОН няма нищо общо.

Не е верно, че МОН няма общо, защото аз говоря за ползването на оценка от МК в МОН...

В НАРЕДБА ЗА ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № 10 ОТ 2016 Г. ЗА ОРГАНИЗАЦИЯ НА ДЕЙНОСТИТЕ В УЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ (ДВ, БР. 73 ОТ 2016 Г.) има нови постановки, а именно:
Скрит текст:
"(5) Ученици, положили изпит за проверка на способностите по рисуване или музика за прием в специализираните училища по изкуствата към Министерството на културата, може да участват с резултатите от тези изпити за класиране в неспециализирани училища по профил "Изобразително изкуство" и/или по профил "Музика", както и за специалности от професии от област на образование "Изкуства" от Списъка на професиите за професионално образование и обучение, за които по решение на педагогическия съвет на училището е проведен изпит за проверка на способностите.

(6) Резултатите на учениците по ал. 5 се удостоверяват със служебна бележка, издадена от съответното училище, в което е положен изпитът, като оценката се превръща в точки по скала съгласно чл. 9, ал. 10 от Наредба № 11 от 2016 г. за оценяване на резултатите от обучението на учениците и се умножава с коефициент две."

Тоест МОН ми отварят врата и спестяват на детето ми един изпит, а нея и се събирт 7 броя за тази година (БЕЛ,МАТ,БЗО,1 рисуване МОН и 3 рисуване МК), НО само ми казват да взема служебна бележка и до там!

КАК тази оценка ще се нанесе в системата за онлайн кандидатстването на МОН, за да я ползва дъщеря ми за у-ще в МОН (51 в случая)?

Пътят не е направен или поне споделен, но врата има... и за това искам да им пиша мейл, да ми обяснят как да им предам оценката (тази служ.бележчица, която ще имам в ръка) и тя да бъде въведена в онлайн системата на МОН!

Момичета, изчетох доста страници, но май не срещнах дискутиран нашия казус.
Та питам директно.
Госпожицата ще кандидатства и към училищата на МК с рисуване.
Скрит текст:
Изпитите са в периода 30.06-02.07, резултатите излизат бързо и до седмица приключва срока за записване.
Терзанията ни са следните - как ще лавираме между записване в художествено училище и първо и врото класиране.
Моля, някой запознат, може ли да ми обясни?
Кандидатгимназистката съвсем не знае какво иска и никак не е ориентирана. Имам усещането, че слуша какво говорят нейните съученици най-вече. Ние с баща ѝ обясняваме, говорим, даже скоро и таблица правихме с плюсове и минуси. Сега иска едно, след малко - друго, а утре вече нищо не иска. Та ще решаваме явно в зависимост от резултатите и класирането.

Трябва да реши детето или Вие какво искате до тогава, първото класиране на НГПИ например приключва седмица преди ВЪОБЩЕ да е почнало първо класиране на МОН, така че определено трябва да сте наясно какво Ви е приоритет...

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 14:33 от adiland

# 2 224
  • Мнения: 6 957
Светле, какво жизнерадостно пуши по обяд Simple Smile))))))))
Много ме съмнява в петък да го обявят.
В София проверителите по бел са доста по-малко от миналата година, вероятно има повече проверители от провинцията. Защото е нормално общият брой проверители да е същия. Но това ме притеснява, защото ще има много нови проверители, които нямат опита от миналата година със системата. Това ще доведе до забавяне (по мое мнение). Ще се вкарат в срока, но едва ли ще подранят.

# 2 225
  • Мнения: 3 083
Тази система нали миналата година заработи. Миналата година се справиха всички без опит с нея. И тази година ще могат.
Да не говорим, че покрай ДО всички подобриха компютърните компетенции. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 2 226
  • Мнения: 353
Не ми се вярва преди понеделник да пуснат резултатите.
Уикенда го изключваме, нали?

# 2 227
  • Мнения: 964
Трябва да реши детето или Вие какво искате до тогава, първото класиране на НГПИ например приключва седмица преди ВЪОБЩЕ на е почнало първо класиране на МОН, така че определено трябва да сте наясно какво Ви е приоритет...
Да, записването на приетите ученици приключва на 08.07 и на 10.07 в другото училище.
В случай, че е приета към МК може ли да се запише там, но да си кандидатства в учлищата към МОН и ако мястото, на което е класирана там повече я привлича, да си изтегли документите от художественото училище и т.н?..

# 2 228
  • Мнения: X
Интервалът, в който трябва да се проведат изпитите в училищата по изкуствата се определя със заповед на министъра на културата. МОН няма нищо общо.

Не е верно, че МОН няма общо, защото аз говоря за ползването на оценка от МК в МОН....
Виждам, че не сте ме разбрали. МОН няма нищо общо с това, че графикът за изпитите,  одобрен от министъра на културата е такъв, че резултатите от някои училища ще излязат по-късно.

Тази система нали миналата година заработи.
През 2017. Но това не пречи някои неща да се повтарят всяка година.

Всички оценители са преминали обучение, така че трябва да са на ниво. Не мисля, че намаленият им брой в София е проблем. Ако в предходни години в някои области приключваха по-рано, сега когато работите няма да се проверяват на регионален принцип, просто всички ще работят до окончателното приключване на проверката.

# 2 229
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Част от оценителите записани за проверка на 10 кл. са ги пренасочили към 7 кл., т. к. матурите за 10 кл. отпаднаха. Проверяват и събота и неделя НВО-та от цялата страна.
Ще са ми интересни статистиките, защото учителката по БЕЛ на моето дете каза, че за 3 дни проверка, положението е трагично.

# 2 230
  • Мнения: 56
наша позната проверяваща от София, каза че проверява по 50-70 работи дневно. Вчера (събота) беше проверявала. каза, че има работи и от провинцията (вероятно София Област). Каза , че намирала и доста празни работи.

# 2 231
  • Мнения: 6 957
наша позната проверяваща от София, каза че проверява по 50-70 работи дневно. Вчера (събота) беше проверявала. каза, че има работи и от провинцията (вероятно София Област). Каза , че намирала и доста празни работи.
Как разбира, чия работа е от провинцията и чия от София?
Би трябвало всички проверяват отвяскъде.

# 2 232
  • София
  • Мнения: 7 088
Комплектите имат ли баркодове или нещо такова? Сериен номер? И на какъв принцип са се разпределяли по области, градове, училища?

# 2 233
  • София
  • Мнения: 1 027
На нас ни предстоят още два изпита - биология и химия, както и важно изходно ниво по химия другата седмица. Днес като изпъшка това дете, че не може повече, дали да не сме се откажели... Disappointed Направо не знам какво стана, претовари ли се. Химията не й е най-любима, а се оказа, че след НВО-то учи основно по химия и уж цяла година си говори, че ще кандидатства с биология в НПМГ (а то там ще учи биология и химия естествено), сега нещо даде заден. Дали е моментно, не знам как да реагирам?

# 2 234
  • софия
  • Мнения: 25 958
Част от оценителите записани за проверка на 10 кл. са ги пренасочили към 7 кл., т. к. матурите за 10 кл. отпаднаха. Проверяват и събота и неделя НВО-та от цялата страна.
Ще са ми интересни статистиките, защото учителката по БЕЛ на моето дете каза, че за 3 дни проверка, положението е трагично.
А всички обясняваха колко било лесно. Може би зависи и работи от кои училища се е паднало да проверява, но за 3 дни все се е очертала тенденция.
Възможно ли е оценителите на 10 клас да прилагат по-високи критерии към тезата и преразказа? Знам, че има ключ и базови положения.

Общи условия

Активация на акаунт