СЕДМИ клас 2019/2020 - Първа изпитна седмична тема - (15.06 - 21.06)

  • 90 860
  • 2 346
  •   1
Отговори
# 2 250
  • Пловдив
  • Мнения: 1 396
И при нас предстои още един изпит на 23.06. - музика. След НВО по МАТ настана пълно отпускане и релакс, както казват и други мами - сън до обед събота и неделя. Вчера дъщеря ми казва: Защо ли ми трябваше да се записвам за изпита по музика. Много се измориха децата и вече не им се ще натоварване, а търсят почивка. Та с една дума  ние даваме назаден с изпита по музика, но ще се яви, пък каквото, такова. Музиката при нас ще е резервен вариант, но се надявам да не стигаме до него.

# 2 251
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 397
А проверителите в какъв вид получават изпитните работи - сканирани и ги четат от компютър или на хартия? Също така всяка изпитна работа от 1 проверител ли се чете или от двама?

# 2 252
  • Мнения: X
Сканирани.
От двама.

# 2 253
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 397
А кой и къде ги сканира? Има ли шанс да се пропусне някоя страница?

# 2 254
  • Мнения: X
Оператори на скенери.
В София.
 Нямам представа, но са предвидени варианти за отстраняване на всевъзможни грешки.

В правилата за информационна сигурност, линк към които нееднократно беше пускан в темата ( такъв присъства и в първото мнение от темата), ще откриеш отговори и на предишния, и на настоящия си въпрос, а вероятно и на много други. Допълнителна информация можеш да намериш в заповедта за организация на дейностите по приема.

# 2 255
  • София
  • Мнения: 2 444
Такъв спокоен уикенд не сме имали от кажи речи две години. И чудо един път не казах да сяда да учи:). На мен ми се струва,  че има шанс резултатите да излезнат в петък следобед.

# 2 256
  • София
  • Мнения: 9 141
Младежът се зареди пред лаптопа за школа по програмиране. И се оказа, че тя е приключила още на 30.05 Flushed Stuck Out Tongue . А аз писах на 1-ви юни да се извинявам на преподавателя му, че ще пропусне и после ще наваксва. Чувствам се като идиот.

# 2 257
  • София
  • Мнения: 3 583
Младежът се зареди пред лаптопа за школа по програмиране. И се оказа, че тя е приключила още на 30.05 Flushed Stuck Out Tongue . А аз писах на 1-ви юни да се извинявам на преподавателя му, че ще пропусне и после ще наваксва. Чувствам се като идиот.
Welcome to the club и наздраве Simple Smile

# 2 258
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
Simple Smile Как ще прецени? От повечкото пълни членове в Калофер и Казанлък ли?
Satisfied
Не, от липсата им в София област.
Лесно за децата, които са учили. Тази тема не може да е представителна извадка.
На проверяващите от София им казват кои работи са от София област, за да ги поорежат и да не кандидатстват децата в Столицата... Стигнахме вече и до ЕЖК.

# 2 259
  • Мнения: X
А тези в София-област ще режат работите от София-град.
Даже може да се съюзят с колегите-оценители от други области.  Simple Smile
А сега сериозно. Кой би поставил подобно " поръчение"? Хората, които проверяват работите на децата заслужават повече уважение и доверие. Освен това оценителите са двама. Не е задължително да са от една и съща област. При определено разминаване в оценките, ще се наложи корекция. Да не говорим, че става дума за значителен брой работи, тъй като не се знае коя ще се окаже на ученик, насочил се към столични училища. А и деца от други области пробват в София.

# 2 260
  • Мнения: 3 087
Ganis, ще каже, но предполагам, че като седнат на конвейра им е все тая кой от къде е, а само се надяват следващото да пише по-четливо. Grinning

# 2 261
  • София
  • Мнения: 5 196
наша позната проверяваща от София, каза че проверява по 50-70 работи дневно. Вчера (събота) беше проверявала. каза, че има работи и от провинцията (вероятно София Област). Каза , че намирала и доста празни работи.
При положение, че работите са анонимни, как Вашата колежка е достигнала до този извод?

# 2 262
  • Мнения: 407
Опитвам се да следя всички постове, но не е изключено да съм пропуснала, затова леко неориентиран въпрос: за паралелка с примерно първи език АЕ и втори език НЕ/РЕ - как става изборът на втория език? Спазват ли се желанията на децата (подадени със заявление, да кажем) или разделят паралелката на друг принцип и попадаш на късмет в едната от двете групи? Ако единият от двата езика е нежелан, а другият е ок, възможно ли е принудително да бъде разпределен ученикът в нежеланата група?
В страницата на училището трябва да има инфо как се разпределят, когато има повече желаещи за единият от двата втори ЧЕ.
 Например в нашата гимназия са обявили, че разпределението ще става първо по желание на детето и ако има повече кандидати за единия език се разпределят по успех.
Та има вероятност да попадне в нежеланата група.

# 2 263
  • София
  • Мнения: 5 196
Ganis, ще каже, но предполагам, че като седнат на конвейра им е все тая кой от къде е, а само се надяват следващото да пише по-четливо. Grinning
Учителите нямат проблем с краснописа ( четливо или не толкова).
Чета различни коментари и ми става тъжно. Критериите са направени така, че вашите деца да не са ощетени.
Много ще се радвам, ако ни повярвате на нас, учителите!

# 2 264
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
Искрено съчувствам на проверителите. Ако действително проверяват по 50-70 работи на ден, дори и само отворените отговори, тезите и преразказите - това си е канско натоварване! Живи и здрави да са.

Общи условия

Активация на акаунт