Кучето ми не иска да си яде храната еукануба😁

  • 1 150
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте,ще задам малко особен въпрос,който има опит,нека сподели какво да правя.Имам куче,на 2 г,кане корсо.До сега винаги съм го хранила с варено месо,само като бе малък с гранули и после с висок клас гранули.Мъжът ми е взел сега 1 на Еукануба за едри породи..мръщи и се и не знам какво да правя.Добавих малко от бульона ,дето варя месото..абе пак не можа да ги изяде..нещо не е ентусиазиран и казано честно го разбирам .Кажете какво да правя та да пробутам тоя пакет.Обикновенно слагам и олио или кис мляко ..ама пак със зор...

# 1
  • Мнения: 8 905
Мда и аз го разбирам кучето ви, че не иска  да си яде храната.
Моята голдънка също не обича особено гранули. Пробутвам й по малко, по малко.
Ако й дам само грланули, няма изобщо да ги погледне. Затова абсолютно винаги се налага да й слагам "гарнитура" от домашна храна 50:50. Напоследък даже ползвам кучешки консерви - добавям няколко лъжици към гранулите.
Просто слагай към гранулите малко от вашата храна, не кисело мляко! Може и няколко лъжици кучешка консерва.

А Еуканубата по принцип моята изобщо не искаше да я яде и като малка - ветовете ми казаха, че тази храна не е овкусена и затова.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 210
Моето е йорки и редовно ми отказва някои гранули. Слагай му бульон. Пък в краен случай, купи друга. С големите породи е по-тегаво, че взимате големи чували.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз пък съм жестока.
Признавам си откровено, че храних кучето с най-нисък клас гранули и тя ги ядеше с апетит, но стана дебела. Без да се смущавам поръчах цял чувал 14 кг. диетични гранули и си казах "ако иска".
Моята теория е, че никое животно или човек няма да умре от глад, заради капризите си, ако има храна било то и не овкусена.
В началото трудно вървяха новите, но им свикна, а се и втали и сега съм поръчала втори чувал.
Т.е. не мога да приема, че капризите на кучето ще ме направляват каква храна да купувам, че и да готвя.
Освен това съм убедена, че храната за хора не е подходяща за хранене на кучета, особено от много дребни декоративни породи или от много едри породи.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Куче, което 2 години е хранено с готвена храна, трудно ще премине към гранули. Следващия път вземете 0,5-1 кг., за да видите какво би яло. А тези или подарете, или ги разбърквайте с каквото сте хранили до момента.
Между другото, моите също се мръщеха на опита с Еукануба. Същото се отнася и за Роял Канин и Хилс. Не сменяме често храната, но бяхме в чужбина и се наложи да пробваме.

# 5
  • Мнения: 70
Моят кучо яде точно Еукануба. Взехме му чувал 18 кг и я дъвче вече повече от месец, но с не особен ентусиазъм (откакто започнах и да му готвя пък съвсем). Аз обаче прецених, че тази храна е с доста добро качество за цената си, затова ще си я яде и занапред.
Не мисля, че е жестоко кучето да се храни с това, което реши стопанина му. За целта е нужно да спазвате следното правило: купичката с храна се дава на кучето в определен час и е на негово разположение не повече от 15 минути, после я вдигате до следващото хранене (който ял-ял). Колкото и да се инати - едва ли ще пропусне повече от 2-3 хранения, не е страшно и си струва търпението. Все пак не му пробутвате сух хляб, а висококачествена гранула. Във ваш и негов интерес е да си я яде, а не да капризничи и да се налага да му правите бъркоч с кисело мляко например.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
При нас принципа е друг.
Храната се сипва веднъж дневно след сутришната разходка. Сипва се порциона за деня и това е храната, който, когато иска да я яде или да не я яде. На разположение е през целия ден, ако не е изядена, ако я изяде бързо цялата, следващата порция ще е на другия ден. Няма допълнителни храни, готвено, манджички, лакомства и т.н.

# 7
  • Мнения: 70
Poohito, да, знам, че възрастно куче може да се храни и веднъж дневно, макар че повечето стопани разделят дневната порция на две части.
Моето куче е на 5 месеца, все още е на 4 дневно хранене, от 6 до 9 месец ще е на три хранения и после вече на две. Така че аз процедирам с вдигането на купичката 15 мин след поставянето й, но истината е, че досега не се е налагало. Готвеното си го изяжда за около минута, еуканубата я дъвче едва-едва, но все пак не му отнема повече от 5 минути да си изяде порцията. Лакомства ползвам за обучението му, няма как без тях.

# 8
  • Мнения: 2 266
Здравейте,ще задам малко особен въпрос,който има опит,нека сподели какво да правя.Имам куче,на 2 г,кане корсо.До сега винаги съм го хранила с варено месо,само като бе малък с гранули и после с висок клас гранули.Мъжът ми е взел сега 1 на Еукануба за едри породи..мръщи и се и не знам какво да правя.Добавих малко от бульона ,дето варя месото..абе пак не можа да ги изяде..нещо не е ентусиазиран и казано честно го разбирам .Кажете какво да правя та да пробутам тоя пакет.Обикновенно слагам и олио или кис мляко ..ама пак със зор...


Ами смени храната.Явно не му харесва.

Общи условия

Активация на акаунт