Всякакви въпроси относно пералнята - тема 8

  • 43 727
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Ако чакаш на консултант да ти даде адекватен съвет скоро пералня няма да си купиш.
Не разбрахте ли вече след толкова обсъждане,че консултантите си имат таргети за покриване към определени марки !

Какво и има на шеста серия на Бош-а,че нещо съм изтървал?

# 256
  • Мнения: 41 490
От Емаг съм се напатил веднъж и няма да повторя, може да е веднъж на 1000,но не бих рискувал пак, относно Боша аз не съм имал претенции, че е от Турция, консултанта който ги продава ме отказа!

С толкова капризи, май ще си перете на ръка Smile



Стегни се, поръчай от Е-маг и да се свършва. И аз не ги обичам, ама изгодното си е изгодно и там няма емоции.

# 257
  • София
  • Мнения: 1 365
бул. „Арсеналски“ 41, 1421 ж.к. Лозенец, София
Ние тук ходихме за Бош. Внимателни,  направиха ни оферта, цената беше конкурентна. В крайна сметка се спряхме на друга марка, но това е отделен въпрос.

# 258
  • Мнения: 48
В интерес на истината Самсунга не го и знам къде е правен, както и Боша, не знам и дали има значение!

# 259
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 068
Имам такава пералня Самсунг, 9кг, прекрасна е, сега е при свекърва ми, работи без грешка и без майстор сигурно 8г, не помня. Е, не е с ад уош, но...
Точно в Технополис преди 3г един консултант ме убеждаваше да си взема турски Бош пред немски Сименс, страхотни били, нямало разлика.
Самсунг бяха последно от Корея, сега не знам от къде са.
Която и да вземеш, няма да съжаляваш според мен. Може и техно микс да посетиш, там консултантите препоръчват обаче други марки Simple Smile

# 260
  • Мнения: 48
Поръчах я от Емаг, дори имаше някакъв ваучер,който допълнително намаля цената с 80лв и така крайната цена стана 710лв.Дано всичко да е наред. Благодаря на всички за съветите. Поздрави и лек ден!

# 261
  • Мнения: 425
Здравейте! Искаме да купим пералня, но е труден избор това да се избере. Харесали сме едни пералня втора употреба Бош 6 серия VarioPerfect с номер wat283l8sn 8kg и 1400 оборота/мин. Бих искала да попитам дали е хубав този модел? Спряхме се на втора употреба, тъй като сме на сонда и имаме проблем с водата и филтъра се пълни с пясък и не искаме да влагаме в скъпа пералня.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Здравейте, имам пералня със сушилня Candy 9+6кг. Обаче нещо се развали и като пусна програма тя си прави каквото иска: нямаля обороти, температура, пуска си сушилня и т.н. и накрая няма и центрофуга. Майстор каза, че трябва смяна на горната или долната платка (не гарантира коя точно е за смяна). В чуденка съм дали да се захващаме с ремонта или да купуваме нова и този път задължително отделно пералня и сушилня? Съветват ме да търся Миеле втора употреба, но аз съм скептична към всяка втора употреба 🤔

# 263
  • Мнения: 11 764
Не си струва ремонтът. Вземи си отделни уреди, ако имаш място. Пералня Бош 4 серия (виж мненията на Рори72 и още една потребителка няколко страници назад). Ремонтопригодни и хубави уреди и една сушилня на Горенье (виж в темата за сушилни един от последните коментирани модели с цифри 83 в номера).

# 264
  • Мнения: 5 603
Здравейте,пералня LG,на 2-3 години и малко ползвана. На програма до 40 градуса загря прекомерно. И стъклото на вратичката и прането бяха много горещи. Прекъснах цикъла когато забелязах това,за да не даде нещо накъсо и сега не смея да я ползвам.  На какво може да се дължи ?  Не знам дали още е гаранционна.

# 265
  • Мнения: 13 022
Момичета, спешно трябва да закупя пералня, двуомя се между тези два модела.
Въщност изобщо и не държа да е Самсунг, търся нещо здраво, да пере добре и да е около 600 лева. Та тези загледах. Някой да разбира че да ми каже хубави ли са и коя е по- добра?
По- евтиният модел в внос от Германия, по- скъпият от Е маг.
За мама е пералнята. Аз грам не разбирам. У дома сме с Миеле, то няма разваляне 🤪 та от доста годнии нямам наблюдение върху други модели. Та помагайте, моля🌺

Тези са:

https://m.emag.bg/peralnja-samsung-add-wash-7-kg-1400-ob-min-kla … -le/pd/D21XQ2BBM/

https://technoplanet.bg/produkt/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D … sung-ww80j34d0kw/

# 266
  • Мнения: 11 764
Момичета, спешно трябва да закупя пералня, двуомя се между тези два модела.
Въщност изобщо и не държа да е Самсунг, търся нещо здраво, да пере добре и да е около 600 лева. Та тези загледах. Някой да разбира че да ми каже хубави ли са и коя е по- добра?
По- евтиният модел в внос от Германия, по- скъпият от Е маг.
За мама е пералнята. Аз грам не разбирам. У дома сме с Миеле, то няма разваляне 🤪 та от доста годнии нямам наблюдение върху други модели. Та помагайте, моля🌺


Тези са:

https://m.emag.bg/peralnja-samsung-add-wash-7-kg-1400-ob-min-kla … -le/pd/D21XQ2BBM/

https://technoplanet.bg/produkt/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D … sung-ww80j34d0kw/

Вземи по-евтината, ако е нова и има гаранция. Другата заради "add Wash"-а е по-скъпа. Надали на майка ти това ще ѝ е толкова необходимо. Провери, обаче, една "дребна " подробност: в описанието пише, че харчи само 37 литра вода нба цикъл, което е ужасно малко. Ако е наистина е толкова, значи, че няма да пере никак добре.
https://www.samsung.com/de/washing-machines/washer-ww80j34d0kw/

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 17:31 от petiaivanov

# 267
  • Мнения: 13 022
По - евтината е с 3 г гаранция, а на другата пише 10. Вероятно на барабана е това?
Като технически параметри не знам коя е по- добра, разликата в цената не е кой знай колко.

# 268
  • Мнения: 73
37-те литра вероятно са на еко програмата. Аз имам подобна на първата и съм много доволна. 10г. май бяха на инверторния мотор и това е различно от друтата гаранция. Разгледайте ги коя какви програми и обороти има и така преценете.

# 269
  • Мнения: 1 469
Имам първата показана и съм много доволна.
Аз винаги използвам допълнително изплакване и неизпрани дрехи нямам, но и без допълнителното отново съм нямала проблем.
Да, гаранцията на мотора е 10 години.

Общи условия

Активация на акаунт