Всякакви въпроси относно пералнята - тема 8

  • 43 498
  • 733
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 13 193
Почти всяка пералня може да се спира в началото на програмата и да се добавят дрехи. За мен е ненужна опция, каквото съм забравила ще си изчака следващото пускане.
Пък и в момента държа прането да си мине пълния цикъл на високи градуси и дълги програми. Обувки в пералня никога не съм прала, а сега ми се вижда даже отвратително и опасно. Все пак в пералнята не се извършва варене и прането излиза прано, но не и дезинфекцирано.

# 241
  • Мнения: 41 203
По косвени съображения вземи Самсунга - 2 кг в повече е сериозен плюс. Освен това отстъпката на Бош е 20 лева, а на Самсунг е съществена. Не, че е важно колко е отстъпката по принцип, но ако базовата цена е показател за качество, то при Бош тя е 819 лв, а при самсунг е 999 лв.  За мен това е сериозен показател, понеже фирмите се дебнат и гледат цените им да са съизмерими и ако едната пералня е с цена 20% над другата, това не може да е случайно.

# 242
  • Мнения: 48
По косвени съображения вземи Самсунга - 2 кг в повече е сериозен плюс. Освен това отстъпката на Бош е 20 лева, а на Самсунг е съществена. Не, че е важно колко е отстъпката по принцип, но ако базовата цена е показател за качество, то при Бош тя е 819 лв, а при самсунг е 999 лв.  За мен това е сериозен показател, понеже фирмите се дебнат и гледат цените им да са съизмерими и ако едната пералня е с цена 20% над другата, това не може да е случайно.
Точно това имам в предвид, за тези шари Самсунга предлага повече, но колко е надежден сравнено с Боша? Иначе ние никога не добавяме никакви дрехи, защото сме 5 членно семейство и перал ята върти всеки ден.

# 243
  • Мнения: 41 203
Това с добавянето на дрехи ми се е случвало много рядко, ама е досадно, ако се усетиш след като пералнята се пълни (до тогава всяка се спира). Случвало се е да я пусна и да видя, че някой чорап е изпаднал докато съм събирала пране за зареждане. Или веднъж пусках пране както съм си по пижама и после се усетих, че и пижамата е трябвало да е вътре. Та не е кой знае какво, но няколко пъти в годината може да ти спести досадни усложнения. Само по себе си това не е сериозен аргумент, а само маркетингов трик, но не пречи да го има.

# 244
  • София
  • Мнения: 1 365
И двата линка се отнасят за една и съща фирма. И аз съм ги ползвал преди и нямам забележки.
Точно. Преди два дена взеха бойлер от 3 етаж, без асансьор. Разликата от преди, че не дават ваучер за 5-10 лв за Технополис.

# 245
  • София
  • Мнения: 12 006
Какво ви е мнението за тези перални? Колебая се между двете
Скрит текст:
, с еднакви размери са и са на 0% на лизинг, което ме устройва идеално, всички хвалят Бош, но за Самсунга мисля че ще получа повече за парите си, как мислите? Краен срок за покупката е събота, защото жената вече ме гледа грозно!
https://www.technomarket.bg/peralni/samsung-ww90k5410ux-le-09157534

https://www.technomarket.bg/peralni/bosch-wan28161by-09175166?cs … 95f4-d5f7b38016a2
С 2 ръце "За" Самсунг.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Нашата пералня вече е вкъщи след сервиза. Засега всичко е наред.

# 247
  • Мнения: 48
Днес отидохме с половинката до техномаркет да купим Самсунга, като преди да тръгнем звъннах в магазина да ги питам дали я имат налична, казаха че е останала само мострата, казах им да ми я запазят след 20 мин ще съм там и я вземам. Няма проблем каза другарката по телефона, пристигаме с жената, влизам и гледам как фолират моята пералня и един кафяв "пра-българин" седи до нея. RageRageRage
Така ми причерня, че и теглих по една на всички и си излязох!
Като резултат трябва да се насоча към друга пералня, предложения?

# 248
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Е, само там ли я продават тази пералня?
Не се коси за мострата,някой ти е направил услуга Wink

# 249
  • Мнения: 41 203
Само там за такива пари...

# 250
  • Мнения: 48
На другите места е с по 200лв повече, но за мен е важно отношението, няма да я взема от тях ако ще без пари да ми я дават. Ходих и на друго място да гледам
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAT-28481ME/p/683883
но самия консултант ми каза, че тази е турско производство и не ми трябва!Израза беше "  Не ти трябват такива проблеми!"

# 251
# 252
  • Варна
  • Мнения: 975
В Емаг е на същата цена 789.00 лв.
https://www.emag.bg/peralnja-samsung-add-wash-digitalna-invertor … earch-Action=view
със код WEEKEND сваляш още 10% от цената, и ще ти я доставят до вратата.

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 1 381
От 1год. съм с Bosch 6 серия,след  Bosch i-dos преди това,няма разлика в изпирането на дрехите,не е много шумна,какво като произведена в Турция?Преди 2мес. и в другото ни жилище сменихме пералнята-Bosch Home professional i-dos,пак взехме Bosch 6-та серия,но за 8кг.Пред Samsung произведен в Китай предпочитам Bosch произведен в Турция...лично мое мнение.

# 254
  • Мнения: 48
От Емаг съм се напатил веднъж и няма да повторя, може да е веднъж на 1000,но не бих рискувал пак, относно Боша аз не съм имал претенции че е от Турция, консултанта, който ги продава ме отказа!

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 22:19 от върбан върбанов 674365

Общи условия

Активация на акаунт