Всякакви въпроси относно пералнята - тема 8

  • 43 722
  • 733
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 249
Моята Бош модел wan24260by е пъхната под плот с дълбочина 60 см. между шкафове и е с дълбочина около 55 см. И другите модели 4 серия бяха с такава дълбочина +-1 см. Леко е напред спрямо съседните шкафове заради включването към тръбите и ел мрежата, но изобщо не е проблем за нас. На черен петък беше 700 лв. Сега не знам колко е. За 8 кг. пране. Единствения недостатък при пране на завивки е по-малкия отвор, но успявам да пъхна и извадя завивката/одеалото.

# 226
# 227
  • Мнения: 389
Вече минаха 10 дни, откакто поръчах пералня Miele от Miele Center Max. Все още ни вест, ни кост. Хората ме предупредиха, че трябва да чакам доставка от Германия - през настоящата или през следващата седмица, но честно казано, вече започна да ми става досадно.
Имам един молба - да ми препоръчате актуален телефон на фирма, която изнася и събира употребявани електроуреди? За София. Трябва ми за старата пералня. При това трябва да я свалят надолу по стълбите три етажа без асансьор.

# 228
  • Мнения: 2 762
Когато купих сушилнята ни Миле, бяха забравили да я поръчат. От магазина ми дадоха номер на логистиката им като им звъннах да ги питам какво става. Звъннах и момичето просто беше забравило за моята сушилня. Звъннете им и питайте какво става.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 10 806
Да попитам и аз.
Пералнята е на 4 години, още е в гаранция.
Някъде миналата година забелязах, че на всяко 10-то пране се случва веднъж да не е изцедено и се налагаше да пускам допълнително програма за центрофуга.
Сега започна да го прави редовно, при това най-вече на програмата, която ползвам най-често. Иначе има една кратка програма на 15 минути, с която няма такъв проблем.
ММ почисти филтъра, вади и маркучите отзад.
Накрая извикахме майстор от сервиза, не бях вкъщи, не знам какво е правил, но ММ каза, че едва ли не цялата пералня е отворил, почистил, извадил една клечка за зъби, помпата била наред, не е открил никакви проблеми. Казал е да я почистим с лимонена киселина на високи градуси. Направих го една вечер и пуснах пране на другия ден и пак прането не беше изцедено. Иначе самата програма, която е само за центрофугиране, си работи нормално. Пуснах малко пране на кратката програма - изпра нормално.
Просто се чудя вече какво става, пак майстор ли да викаме... В програматора ли да е е проблемът?

Говорих с майстора от сервиза, вика при нас пералнята работи перфектно, проверете си Ел. напрежението вкъщи. Уж в нашия район имало подобни смущения, и други клиенти са се оплаквали.
Измерихме го, 230 волта, излиза, че не е оттам проблемът. Иди и разбери какво става. При тях перяла перфектно Stuck Out Tongue Winking Eye

# 230
  • Мнения: 1 107
Вече минаха 10 дни, откакто поръчах пералня Miele от Miele Center Max. Все още ни вест, ни кост. Хората ме предупредиха, че трябва да чакам доставка от Германия - през настоящата или през следващата седмица, но честно казано, вече започна да ми става досадно.
Имам един молба - да ми препоръчате актуален телефон на фирма, която изнася и събира употребявани електроуреди? За София. Трябва ми за старата пералня. При това трябва да я свалят надолу по стълбите три етажа без асансьор.
Аз поръчвам от Техномикс (Пловдивския), почти винаги имат налични или до 3-4 дни имат доставка. На място в магазина правят страхотни промоции пералня и сушилня classic серията в магазина винаги са за 1299лв. Аз взех и пералнята с Twindos за 1799 лв. и не говоря за мостри, аз държа да са си с фабрична опаковка. Сега поръчах и съдомиялна за 1199 лв . с уговорка за монтаж и демонтаж на старата от тях. Много съм доволен от обслужването им.

# 231
  • София
  • Мнения: 1 365

Имам един молба - да ми препоръчате актуален телефон на фирма, която изнася и събира употребявани електроуреди? За София. Трябва ми за старата пералня. При това трябва да я свалят надолу по стълбите три етажа без асансьор.

https://www.technopolis.bg/bg/recycling

# 232
  • Мнения: 10 082

Имам един молба - да ми препоръчате актуален телефон на фирма, която изнася и събира употребявани електроуреди? За София. Трябва ми за старата пералня. При това трябва да я свалят надолу по стълбите три етажа без асансьор.

https://www.technopolis.bg/bg/recycling
Взеха ми стария хладилник, но условието беше да бъде изнесен пред входа на блока.
Сега, в извънредното положение не желаят да доставят стоки до входната врата на апартамента.

Вижте и тези:
http://makmetal.eu/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1 … AYAiAAEgLLJ_D_BwE
Преди две години имаха условие уредът да е само на етажната площадка.
Сега не знам как е.

# 233
  • Мнения: 390
И двата линка се отнасят за една и съща фирма. И аз съм ги ползвал преди и нямам забележки.

# 234
  • Мнения: 48
Какво ви е мнението за тези перални? Колебая се между двете, с еднакви размери са и са на 0% на лизинг, което ме устройва идеално, всички хвалят Бош, но за Самсунга мисля че ще получа повече за парите си, как мислите? Краен срок за покупката е събота, защото жената вече ме гледа грозно!
https://www.technomarket.bg/peralni/samsung-ww90k5410ux-le-09157534

https://www.technomarket.bg/peralni/bosch-wan28161by-09175166?cs … 95f4-d5f7b38016a2

# 235
  • Pazardjik
  • Мнения: 452
Върбан Върбанов и двете изглеждат добре,ако можете ги вижте на място.Информацията от линковете е много бедна не пише колко и какви програми имат,нито какви други екстри.Преценете и кой цвят ви устройва повече.

# 236
  • Мнения: 48
Аз и да ги видя на живо, нищо не разбирам от перални, за това по скоро въпроса ми е ако някой ги ползва да каже коя е за предпочитане да купя.

# 237
  • Pazardjik
  • Мнения: 452
Аз и да ги видя на живо, нищо не разбирам от перални, за това по скоро въпроса ми е ако някой ги ползва да каже коя е за предпочитане да купя.
Ще заведеш съпругата тя може да има изисквания за различни опции да не те гледа страшно после Simple Smile Simple Smile Simple Smile  И двете марки са с добри отзиви тук,пък и аз не съм чула някой около мен да се е оплакал от тези.Аз пенсионирах моята Бош след 14 год напълно работеща

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 21:36 от Reni Angelova

# 238
  • Мнения: 73
Аз имам подобен самсунг и съм много доволна. Пере отлично, а прозорчето за ад уоша е много удобно за забравени дрехи. Бош за тези пари не бих купила (базов модел, най-вероятно правен в Турция).

# 239
  • Мнения: 48
Разбира се, че ще я заведа, в нашето семейство политиката е такава:ходим на пазар двамата, а всичко е на мое име че ако се счупи да ходя само аз по сервизи Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт