Здравейте,
Жилището ни е апартамент в тухлена сграда на 10 г. с външна(фабрична) изолация. Градът е Бургас(влажно, но не много студено през зимата). Апартамента се отоплява с климатици във всяка стая - средно 25 гр. Вътре стените и таваните не са на шпакловка + латекс, без изолация. Подовете в спалните и всекидневната са с 5мм подложка и 8мм ламинат, ако е от значение. Трите стени са ни външни, а едната граничи с необитаем апартамент и асансьорна шахта. Имеме две тераси, които са остъклени.
Под нас има учебен център, фризьорски салон и магазинче, което означава отопление през деня и предполагам без, през нощта. Над нас, апартамента не се използваше до сега, но в момента го ремонтират и ще имаме комшии.


Имаме проблем с образуването на конденз и в последствие мухъл, не в големи количества, но досадно, вредно и ароматно... В червено съм отбелязал местата, на които се появява.
Този проблем липсваше в началото (първи собственици сме и живеем там от 10 г.) но последните години започва да се разраства. Първо имаше наченки в едната стая, а последната зима и в трите.
Ще правим ремонт това лято на най-малката стая(детската), като смятам да направим изолация на стени и таван с каменна вата(5см) и гипскартон.
За пода мислех за подложка на ламината да използвам от тези с алуминиевото фолио, но за това все още не съм сигурен. Ако някой е ползвал и има мнение, моля да сподели.
На всякъде пише, че основният инструмент за борба с мухъла е свежия въздух чрез проветряване или вентилация.

Тъй като съм ограничен от към финанси и изграждането на цяла система на този етап не е възможна, искам да монтирам от стенните рекуператори във всяка стая(отбелязани в зелено), като начало в детската (която ще се ремонтира сега), а следващата година и в другата спалня и хола .

Въпросите, които искам да попитам запознатите, разбиращите от материята или просто използващите такива устройства:

1. Някой монтирал ли е рекуператор от този вид : https://moby-bg.com/product/3490/rekupe ... -50-3.html или http://www.mmotors.bg/bg/products/%D0%9 ... A2-05.html ?
2. Сигурно има разлика в работата на различните марки, може ли да препоръчате? Марка модел
3. Имате ли мнение в резултат от използването му, а не от чуто или прочетено някъде?
4. Знам, че има много спорове за КПД-то им, отговаря ли или не, но може ли реално мнение големи ли са температурните загуби? Усеща ли се течение?
5. Ще има ли ефект ако се изпълни поетапно, както мисля, първо в едната стая след време в другите?
6. Относно монтажа, къде е най-добре да се монтира - в горната част ? Някакво мин. отстояние от таван , прозорец има ли ?


Благодаря за мненията на всички предварително!