Гримиране - идеи и техники. Тема №79

  • 46 764
  • 723
  •   1
Отговори
# 525
  • Бостън
  • Мнения: 13 631
Според вас това значи ли, че съм с неутрален подтон или просто бъркам някъде с възприятията ми?
Най-вероятно да!

И аз съм така с вените...

Ще постна няколко от ориентировъчните реклами/shade finders на Ulta - ще се познаеш ли някъде?

      

Друг линк - гледай "портретите" съответстващи на cool/warm/neutral
https://www.holtrenfrew.com/en/Products/Beauty/Makeup/Eyes/Conce … ler/p/20144532002


 

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 19:55 от Agent Provocateur

# 526
  • Мнения: 1 769
И аз не успявам да се определя. Не си само ти.

# 527
  • Мнения: 8 937
Аз не мога да разбера зима или есен съм, а за подтон да не говорим. Blush

# 528
  • Мнения: 6 622
И аз не мога да се определя. Може би неутрален или жълт подтон. Интересното е, че изобщо не ми е трудно да определя подтона на други хора, но на себе си не мога.

# 529
  • Мнения: 975
И аз не мога да се определя 😒 То и не съм чела достатъчно очевидно, но си мисля по-скоро за студен, понеже съм доста светла с пъстри очи, сини вени. Като чета в темата или гледам нещо в ютюб все тръгвам да се самоопределям и винаги стигам до “едно от двете е”

# 530
  • Мнения: 1 103
Моят подтон е розов, но само зимата Joy Nia ми стовари много прекрасни фдт, които са с нейния подтон, но сега съм с тен и са ми супер. Качвам снимка за яснота

Когато нямам тен нося само с розов подтон и то ясно видим. Сложа ли с жълт съм потрес....
Последните няколко седмици съм абсолютно влюбена в къшъна на Диор. Това е перфектното нещо за мен - моята си кожа, но много по-добре изглеждаща. Най-интересното е, че не лъсвам грам с него, а лятото т-зоната ми е доста мазничка

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 23:33 от petrova17

# 531
  • Мнения: X
Аз със тези подтонове съвсем се обърках вече. Аз си мисля, че жълтея, а ММ е категоричен,  че розовея. Явно ме гледа през розовите очила.
Но аз наистина особено като ме хване слънцето, направо аленея.
Не знам всъщност възможно ли е да съм неутрална или в лице да съм студен подтон, а в тяло жълт..
Вени на китките имам и лилаво сини, и тюркоазени.

# 532
  • Мнения: 1 538
Аз тотално се обърках с този подтон.

# 533
  • Мнения: 27 735
Аз съм със сини вени. Определено розов подтен (само когато съм с тен не съм сигурна, защото лятото ако изобщо слагам фдт, той си е обичайния и в твърде малко количество, за да има фрапираща разлика).
Искам да попитам според вас...Rose beige и Beige rose дали е един и същи цвят? Или едното е пи-бежово от другото? Една и съща беше марката, но купувах навремето фдт от 2 различни държави. Не помня номерът дали беше еднакъв (но може и за различните държави да е имало различна номерация).

# 534
  • Бостън
  • Мнения: 13 631
Петрова, много свежа, мноого хубава! Кои са хайлайтера и ружа!?!

MAC Russian red - на снимки е по-червено от колкото е и реално на мен не ми харесва.
Опитайте да сложите на устните си тънък слой ФДТ или консилър и отгоре червилото, има шанс да изглежда по-ярко.


Тaзи мацка прилага един трик със различни ДФТ за да се определи, според мен това трябва да правят на всеки каунтър и наистина понякога лицето е ужасно различно от тялото, а вратът е с трето самоопределение:



Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 21:47 от Agent Provocateur

# 535
  • Мнения: 1 538
Моите вени са сини, по-тесните лилави. Не ми отиват жълти и оранжави дрехи. С останалото се харесвам.

# 536
  • Мнения: 1 103
Ружът е Калифорния на Бенефит, а хайлайта е от една палитра на Есенс:

Първият цвят от палитрата

# 537
  • Мнения: 20 122
Не искам да нарушавам темата, но като цяло всички вени са сини, синеещи, лилавеещи. Всяка кожа освен нюанс, има и дебелина, което определя как излъчва. Аз съм с мега тънка кожа, повърхностни кръвоносни съдове и розовея, което грам не ми пречи да нося и златисти тонове, особено лятото. Очите ми са зеленикаво-кафеникави, та няма проблем, всичко се връзва, когато е добре балансирано.

# 538
  • Мнения: 23 200
Изчетох ви, напоследък нещо нямам време за форума.
Много интервсни неща сте коментирали.
На първо място вече искам и аз чантичка за гримове.
Второ : някой бе питал за свободната пудра на Аура(ако не бъркам).Аз я ползвам и ми харесва, не блести.
Трето: за цвета на ФДТ - най-редовно буркам няколко цвята и нансям различни нюанси на лицето.Първо слагам основен тон(дори под очите) и после почвам да наслагвам с по-тъмни или светли, защото имам да изравнявам тен.
Милата NiaV❤ ми даде един куп неща за проба и сега съм се заела да ги врътна във всякакъв вариант за моята мазна кожа.

# 539
  • Мнения: 7 593
И аз се инфлуенснах и купих куфар за грим като този на Петрова, сега го чакам да пристигне. Не че нямам 3 други, но мерак ...

Общи условия

Активация на акаунт