Косопад - 18

  • 63 134
  • 896
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 6 003
На мен много ми се заплита косата в областта на темето след измиване, особено с шампоаните на Милва. Получава се една заплетена суха топка. Има ли някакъв балсам, който да е специално за косопад, от който да сте доволни?

# 586
  • Мнения: 23 067
Аз слагам маска и после балсам

# 587
  • Мнения: 6 003
Ами сега доизразходвам един балсам на Сайъс, който е лек и не слепва косата. Слагам първо балсам, мия, после шампоан и после пак балсам, но пак трудно се разресва косата. Явно на косата й липсват някакви витамини, за да става така на топка...

# 588
  • Мнения: 4 716
В един магазин ми препоръчаха маската на Хербаджен за косопад. Тя била за мазни корени, сухо краища и косопад. Около 6 лева е, но звучи невероятно чак. Нанася се върху цялата коса, отгоре до долу, за да действа и на скалпа, но не я купих. Понеже взех един български серум с коприва, обаче много омазнява и го нанасям само 2 пъти.

# 589
  • София
  • Мнения: 6 263
На мен много ми се заплита косата в областта на темето след измиване, особено с шампоаните на Милва. Получава се една заплетена суха топка. Има ли някакъв балсам, който да е специално за косопад, от който да сте доволни?
Аз след голямо търсене открих шампоана на Екре, който е против косопад, но не изсушава така косата, по-мек е.
Иначе и аз имам подобен проблем, слагам тежки маски и пак косата ми се заплита повече (по принцип ми е по-сух косъма, естествено къдрава и се боядисвам руса).

# 590
  • Мнения: 23 067
Аз като цяло не пропускам маска и после финиши под фирмата на масла , но редувам шампоаните.Не се мия само с тези за косопад, а включвам различни според желанието на косата.Моята обича протеинови шампоани или балансирано.
Вече не купуван нищо, що е за мазни корени и сухи краища. Само за нормална коса, честа употреба и чувствителен скалп.

# 591
  • Мнения: 491
На Lakme шампоанът за косопад е мек и не премива косата, маската към него също е хубава--косата става витална. Ако някой се интересува това е той
https://www.zlatnaribka.com/shampoan-protiv-kosopad-lakme-active-300-ml
А това е маската https://www.zlatnaribka.com/lakme-protiv-kosopad/maska-za-slaba- … kme-active-250-ml
Ампулите за косопад от тази серия не съм ги ползвала, но съм чувала добри отзиви за тях.
https://www.zlatnaribka.com/lakme-protiv-kosopad/shok-kontsentra … lakme-active-6-ml

# 592
  • Мнения: 4 573
На мен много ми се заплита косата в областта на темето след измиване, особено с шампоаните на Милва. Получава се една заплетена суха топка. Има ли някакъв балсам, който да е специално за косопад, от който да сте доволни?
Все едно описваш моята коса. Отгоре на темето, косата е сякаш с променена структура и като се изкъпя, там се получава едно "гнездо". Точно както казваш - заплетена суха топка. Най ми е мъка разресването на това гнездо. С останалата част от косата нямам такъв проблем, стои си нормална. Още повече аз съм с права коса, остра и винаги съм се сресвала без проблеми. Откакто ме налази косопада, се появи и гнездото. Аз успявам да го среша единствено със солидно намазване с течни кристали. Нито балсам, нито маска, нито нищо друго не успява да го оправи.

# 593
  • Мнения: X
Много интересно - и моята коса е така. Отгоре е като кошница след къпане, особено ако съм се мила с който и да е шампоан на Милва. Слагам маска всеки път, но ефектът е нулев, едвам я сресвам. Отдавам го на това, че там отива най-много шамоан и от изсушаването се заплита. И наистина все едно е със изменена структура. Моята е къдрава, но точно там не се къдри и стърчи навсякъде.

От един месец използвам лосиона на Фитовал през един ден и косопада ми намаля наполовина. Тези дни реших да се пръскам и с отвара от корен от репей и се измих за пръв път с безсулфатен шампоан на Doori против косопад. Ами страшно много коса падна и се чудя шампоана ли да хвърям или отварата. Но ми хареса, че отварата от репей ми подейства като сух шампоан и косата ми издържа цели три дни без да се омазни. Но може и затова да ми е паднала повече - защото пропуснах едно миене, а след баня по принцип пада най-много.

# 594
  • Мнения: 548
При мен шампоаните на Милва нямат такъв ефект. Но мойта коса по-принцип е изцяло права, не много гъста и средно тънък косъм. Омазнява се на третия ден.... Може би зависи от типа коса? И наистина колкото по-малко неща слагам сякаш е по-добре, знам ли...?

# 595
  • Мнения: 23 067
И на мен Милва не ми прави така с косата.
Моята е тънък косъм, гъста, мазнинкорени, но е дълга.

# 596
  • Мнения: 39 487
Дълга коса? Какво беше това?

# 597
  • Мнения: 4 573
При мен няма значение с какъв шампоан се мия. Гнездото все си става гнездо. Този участък от коса е точно като слама, много суха. Иначе, както казах и аз 6ъм с права като праз коса, с тънък косъм и бързо омазняваща се. Ама гнездото по структура на косъм се различава от другите косми.
Ей такова нещо ми се получава

# 598
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте сина ми е на 15 и косата видимо му оредя последните месеци
Дайте съвет с какво да опитаме да спрем процеса.....много се притесняваме ,а той  се стресира да не оплешивее
Благодаря предварително

# 599
  • Мнения: 1 227
vnd Консултирайте се с лекар и изследвайте хормоните. Не е нормално на 15 да има оредяване. Има стотици шампоани и ампули против косопад, но те са за редовен сезонен косопад, а и при дете не мисля че са препоръзителни!

Общи условия

Активация на акаунт