Косопад - 18

  • 62 465
  • 896
  •   1
Отговори
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА №18!



Линкове към старите теми:

Нека да си пожелаем повече потребители да се похвалят, че са победили косопада! Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 22:27 от Blah Blah Blah

# 1
  • Мнения: 22 520
Чела съм за Алфа парф ампулите , освен в Елитис къде деугаде се намират по магазините?
Благодаря за темата!

# 2
  • Мнения: 558
Чела съм за Алфа парф ампулите , освен в Елитис къде деугаде се намират по магазините?
Благодаря за темата!
Златна рибка, Арлен, Нотино, Коса БГ, почти навсякъде Simple Smile

# 3
  • Мнения: 134
Аз използвах тези след раждането,някъде към 4-5 месеца,и видимо даваха резултат. Като започна да ми расте косичка на местата,които оплешивяваха ги спрях,но съм определено доволна.

# 4
  • Мнения: 39 041
Последните ампули от къде са поръчани?

# 5
  • Мнения: 21 206
Има ги по аптеките.

# 6
  • Мнения: 1 583
Калиста,и аз чух добри отзиви от тях.Как ги използва-всеки ден,след миене ,на мокра или суха коса,колко време стоиш.....?

# 7
  • Мнения: 130
3 месеца след раждането - доста коса пада от моята тиква :/ не на кичури, от ралзични области, но има осезаемо и това малко ме притеснява. Преди бременноста ползвах спрейовете на FloryVital, даваха добри резултати, сега ползвам този срещу косопад, но още чакам. Де да знам как точно с ампула ще измениш хода на хормоните  приичинители, ама да видим..

# 8
  • Мнения: 1 227
Здравейте, от скоро следя темата и за жалост вече се записвам да участвам активно.
От Декември боря косопад, минах през много козметика без ефект. Бях при АГ, изследвахме хормони - всичко е наред, освен пролактина, за който пих медикамент; щитовидната жлеза е добре; дерматолог ми изписа Алпикорт Ф и ме прати при УНГ и зъболекар, за да търсим вътрешен причинител, тъй като нямам стрес, храня се добре, просто няма външни фактори, които да го предизвикват толкова време това нещо. През почти цялото време съм пила добавки от типа на Мерц, допълнително цинк и биотин и витамини - няма разлика след като ги спрях.
УНГ установи стафилококи в носа, четох че може да предизвиква косопад, но той каза че е доста слабо вероятно те да са причината, тъй като са малко количество. Предстои зъболекар, но там мисля всичко е наред, след това ще ходя пак при дерматолога и ще го мислим.
Имам нови косички, но от падащите косми редовно намирам и млади косъмчета, не само стари.

# 9
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Препоръчвам една домашна рецепта, която използвам веднъж на няколко години, когато имам проблем с косопад. Половин кубче мая се разтваря в 6-7 супени лъжици хладка вода. Може да разтворите и цяло кубче и да си направите сместа по-гъста, за да не се разтича. Нанася се в корените и се престоява с шапка около 30 минути, може и повече. Косата ми не е боядисана, не знам дали може да падне боята от тази процедура, затова предупреждавам за всеки случай. Препоръчвам да нанасяте в банята, има вероятност да се изцапате и ако оставите много течна сместа ще ви се стича по лицето и врата. Правя я максимум 2 пъти в седмицата, преди да си мия косата, понякога и по веднъж, но е важно да сте стриктни в началото. При мен резултатите започват да се виждат на втората седмица. Това е добра алтернатива за косопад, който не се дължи на хормонален проблем или на стрес. Резултатите са дълготрайни при мен.

# 10
  • Мнения: 134
Калиста,и аз чух добри отзиви от тях.Как ги използва-всеки ден,след миене ,на мокра или суха коса,колко време стоиш.....?

След измиване на косата(аз я мия на 3 дни) разпределя се поравно на цялата глава и се втрива с масажни движение,след което си я суша. Не се отмива

# 11
  • Мнения: 22 520
Чела съм за Алфа парф ампулите , освен в Елитис къде деугаде се намират по магазините?
Благодаря за темата!
Златна рибка, Арлен, Нотино, Коса БГ, почти навсякъде Simple Smile
Не съм се изразила точно- в кои физически магазини, освен Елитис?Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 267
Поръчах си това шампоанено блокче, по препоръка от предната тема.
Скрит текст:
Ползвах го веднъж, обаче не ми изми хубаво косата. Стана така, както все едно съм я измила с обикновен сапун. Предполагам знаете как става косата след миене със сапун. После там, където сложих на връхчетата малко кристали, направо си стоеше мазно и като мокро. Следващия път първо ще я измия с шампоан, а после с това блокче, за да видя какво ще стане.

# 13
  • Мнения: 5 963
Новостите, които аз добавих срещу косопада са впръскване на отвара от репей в корените на косата и изплакване с ябълков оцет след миене на косата. Също изследвах B12, уж съм в границите, но повече клоня към долната граница и започнах да приемам и B12. Научих, че дори да сме в референтните граници при B12, това не означавало, че сме съвсем ок. Трябва да се гонят горни граници. 
Купих си един обикновен шампоан на Балеа с масла  и забелязвам, че не ми се омазнява толкова бързо, както от шампоаните против косопад косата. След като си сложа репей в корените, много приятно се начупва косата, само където се и слепват краищата, но не е голям проблем. Може да се излиза пред хора след втриването на репея.

# 14
  • Мнения: 6 089
Предложете ми шампоан за суха коса,който да и предаде живина и блясък .Hushed

Общи условия

Активация на акаунт