Косопад - 18

  • 62 965
  • 896
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 1 227
Косопада сам по себе си говори за дефицит/дисбаланс? Изключваме т.нар. Сезонен косопад. И аз си мислех че всичко ми е наред с хормоните докато случайно при рутинни изследвания не открихме дисбаланс. Тъй че понякога има скрити неща без симптоми (освен косопада), които се откриват само след обстойно изследване.

# 826
  • Мнения: 4 675
При теб кое беше проблемът?

# 827
  • Мнения: 60
Здравейте, аз от около месец имам силен косопад, почти косица не ми остана.
Предполагам, че е от нерви...Бихте ли казали препоръки за добър трихолог около Варна..
Извинявам се, ако вече сте го коментирали, но положението наистина не е добро.
Направих си някакви изследвания и всичко изглежда наред;  пия Ревалид и ампули за коса слагам от 10 -на дена, но..почти няма ефект.
Благодаря

# 828
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте! С какво бих могла да направя очаквания косопад след пълна упойка по-поносим? Хашимото и прочие проблеми достатъчно съсипват косата ми, поне това да поспра. Пих наскоро цинк, б12, вит Д, желязо. На маски и прочие не разчитам особено, при мен трябва отвътре да се действа. Благодаря!

# 829
  • Мнения: 39 370
За първи път научавам, че упойката влияе на косата. Имам 5 броя, без такива екстри.

# 830
  • Мнения: 1 227
При теб кое беше проблемът?
Имах повишен пролактин, след като го нормализирахме и косопада спря.

megan4o как за месец косопад си почти без коса?! Чак толкова много ли пада или преувеличаваш?
Аз имах обилен хормонален косопад в продължение на 10 месеца и ми остана прилично количество коса, а преди това не е била особено гъста. Трихолог и аз търсих, оказа се че няма такава специалност, има дерматолог със специализация в тази сфера, така че се насочи към добър дерматолог, който се занимава и с трихология. Не мога да помогна с име, но повечето здравни заведения имат сайтове със списъци на практикуващите лекари и би трябвало да има и описание на специализацията им, така би могла да се ориентираш, аз така си намерих доктора за София. Ако не, то поне като звъниш да си записваш час обясни какъв точно лекар търсиш, за да те насочат.
А какви изследвания си си пускала? За такъв косопад трябва да има някаква причина.

# 831
  • Мнения: 559
Здравейте, аз от около месец имам силен косопад, почти косица не ми остана.
Предполагам, че е от нерви...Бихте ли казали препоръки за добър трихолог около Варна..
Извинявам се, ако вече сте го коментирали, но положението наистина не е добро.
Направих си някакви изследвания и всичко изглежда наред;  пия Ревалид и ампули за коса слагам от 10 -на дена, но..почти няма ефект.
Благодаря
Ако причината са нервите или стрес, никой трихолог няма да ти помогне, нито добавки. Колкото и да е трудно, опитай се да се успокоиш - има всякакви техники за релаксация, йога. Наспивай се, храни се пълноценно, движи се. На такъв вид косопад, хубавото му е, че като се отстрани причината, косата се възстановява. ПС: Стресът и нервите влияят на здравето ти цялостно и нанасят доста щети, косата е само върхът на айсберга, та мисли и за себе си и се успокой. Вярно, че е лесно да се каже и трудно да се направи, но, ако човек държи на себе си, може да си го наложи.

# 832
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Вчера фризьорката ми показа няколко места с гнездови косопад и то точно отпред. Косата ми е много гъста, но няколко месеца падаше ударно и се е поучило това. Стрес имам много, предстои ми тежка операция и сега съм в шок да не остана съвсем без коса. Препоръчайте с какво да мажа местата без коса, какво да пия. Сега сякаш го няма този косопад, но се притеснявам много.

# 833
  • Мнения: 60
Здравейте, наистина доста опада, искаше ми се да преувеличавам, но уви..
Записах си час за д-р Елена Ангелова във Варна за 26-ти, надявам се да ми помогне по някакъв начин.
За нервите - да, скоро не виждам как би могло да се промени нещо при мен, не спя добре, посред нощ често получавам сърцебиене и си мисля за нещата, които ме притесняват.
Но може би наистина трябва да си намеря някакво хоби Simple Smile
Ще споделя после как е минал прегледа. Благодаря Ви Simple Smile Flowers Bouquet

# 834
  • Мнения: 2 730
Здравейте, какво ви е мнението за витамините Мерц? Пуснах си кръвни изследвания от които доктора не видя нищо нередно. Препоръча ми тези витамини.

# 835
  • Мнения: 1 052
Вчера фризьорката ми показа няколко места с гнездови косопад и то точно отпред. Косата ми е много гъста, но няколко месеца падаше ударно и се е поучило това. Стрес имам много, предстои ми тежка операция и сега съм в шок да не остана съвсем без коса. Препоръчайте с какво да мажа местата без коса, какво да пия. Сега сякаш го няма този косопад, но се притеснявам много.
Аз имах такъв преди 2 години. Едно голямо петно, впоследствие открих още едно по-малко.
Дерматолог ми беше изписал Алпикорт Ф, което се нанася само на петната.
Мазах и с един бъркоч, който забъркват в аптеките, но мисля, че нищо от двете не даде резултат. С времето се запълниха дупките. Не разбрах от какво са се получили.

# 836
  • Мнения: 2
Здравейте, какво ви е мнението за витамините Мерц? Пуснах си кръвни изследвания от които доктора не видя нищо нередно. Препоръча ми тези витамини.
Извинявай, няма да отговоря на въпроса ти, но ще ти кажа, че е малко глупаво , че не се изследваш. Ранна диагностика за каквото и да било е важна за справяне с проблема. Не е задължително косопадът да спре, ако разбереш първопричината, но поне може да се намали и да работиш над проблема концентрирано, а не да си пиеш какавото дойде. Трябва да се види дали пък нямаш дефицити и тн. Не става с шампоани и повечето момичета тук го потвърждават.

# 837
  • Мнения: 3 250
Мисля, че направих голяма простотия или?
Горчица на прах, мед, захар и масла за коса. Това за около 10 минути само с корените.
И после о ужас при миенето на косата.  Възможно ли е?

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 19:54 от Марияна5

# 838
  • Мнения: 175
Здравейте! И аз се записвам да ви следя. След НГ нищо стана с иначе гъстата ми и здрава коса, пада адски много. Имам чувство, че вече е на половина. Взех си хапчета ревалид и шампоан и ампули на сери, това по препоръки на приятелки. Искам да си пусна изследвания, но споделете какви. Иначе тсх ми е ок, имам увеличено црп, най-вероятно заради прекарана корона, още не можем да намерим източника.
Излязоха ми белите коси и се чудя с каква боя да се боядисам-става ли с безамонячна или вече да забравя за боите и да мина на къна?
Успех на всички, много е гадно да имаш косопад!

# 839
  • Мнения: 5 995
Мисля, че направих голяма простотия или?
Горчица на прах, мед, захар и масла за коса. Това за около 10 минути само с корените.
И после о ужас при миенето на косата.  Възможно ли е?

Какво се е случило? Ако е паднала много коса, то това е заради маслата и е коса, която така или иначе ще падне. Спокойно.
Горчицата на прах ще раздразни скалпа, ако чувстваш парене, скалпът е раздразнен. Но като е разредено с масла и мед, не е толкова силно...

Общи условия

Активация на акаунт