Косопад - 18

  • 62 965
  • 896
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 340
Да попитам пак профилактично- след всички маски и витамини, които правя- защо има поникване на нови косми от двете страни на челото(значи там действат всички тези мерки, които взимам), но в средата на челото- продължава да си оредява? Сега чакам менструация и почвам с изследванията.
Възможно е да имаш андрогенен косопад.
При този вид косопад самият "път" става доста по оголен. При мен оголването не е посока път, а просто разрастване на оредяването посока назад, но не в права линия като път.
Скоро се бях замислиза за Низорала, и смятам да го пробвам, щото така и така нищо не губя. Благодаря за това напомняне, Зелено камъче.

Извинявам се, ако не разбирам правилно, но Низорал за външно или вътрешно третиране?

# 856
  • Мнения: 441
За шампоана ставаше въпрос според мен. Аз го пробвах, но много ме сърбеше скалпа и някак си се скубях докато се къпех. В смисъл, че ми падаше косата. Вие само Низорал чисто ли ползвате при къпане или го смесвате и с други шампоани?

# 857
  • Мнения: 368
А има ли смисъл да се изследва DHT нивата? Знам, че в лабораториите го правят и е доста скъпо, но с това изследване може ли да се докаже дали косопада е заради андрогенен фактор? Също ще изследвам половите хормони и съм си записала FSH, LH, естрадиол и прогестерон и пролактин- има ли нужда да са всички тези или само някои? На кой ден от цикъла трябва да се изследват,  аз знам за 3 до 5ти?

# 858
  • Мнения: 39 370
Да, шампоан Низорал.

# 859
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Според мен за определяне на косопада дали е от ДХТ няма много смисъл да се прави изследване. Ако косопада е само по темето за мен е андрогенен.

# 860
  • Мнения: 39 370
Камъче, може ли снимка от нета, за да покажеш кое според теб е теме? Искам да сравня с моето място на косопада.

# 861
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
това е косопад на темето и е андрогенен. Снимката е от нета

# 862
  • Мнения: 39 370
Благодаря! А тоя вид косопад според теб, вече появил се продължава през останалите години, или спира в опредлен период?

# 863
  • Мнения: 368
Моят е дифузен- пада от всякъде, но най голямо оредяване виждам по страните около ушите и отзад на главата около врата. Прочетох на доста места, че дори да не е на темето пак може да е андрогенен и дори много случаи, в които започва ударно( както при мен) както и че всичко продължаващо повече от 6 месеца най- вероятно е това.

# 864
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Сега виждам, че низорал таблетки, нистатин и кетоконазол вече не се продават без рецепта и са поскъпна ли страшно много. Мислех да взема блистер и да си сложа в шампоан таблетки, но няма да стане. Много е скъп низорал шампоана, по добре кетоконазол шампоан май, има същия състав.

# 865
  • Мнения: 39 370
Да взимам кетозал тогава, а?

# 866
  • Мнения: 22 867
Момичета, а тези   продукти   при косопад някой използвал ли е? Стана питам за една прЕателка, но наистина е така. Чуди им се, пък аз и казвам да си остави косата на мира, че не може да диша от маски и мазилки всякакви. Не е съвсем зле положението, но има промяна - изтънял косъм и като че ли леко разреждане на косата.

# 867
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Да взимам кетозал тогава, а?
аз мисля да си взема кетозал

# 868
  • Мнения: 39 370
Като си измия косата ще накарам щерката да снима моето оредяване и ще пусна снимка.
Лабрекс, не мога да помогна с мнение, а само с пожелания за успех.
Всъщност и аз три пъти в седмицата правя маслени маски, дали и те на правят косопада по- видим?

# 869
  • Мнения: 175
С какво боядисвате сивите коси? Вече имам крещяща нужда, а ме е страх с обикновена боя. Взех си безамонячна на лореал, някаква къна на арома и готова къна на дм. Чета опаковките и не смея да посегна към никоя. Споделете как се справяте с този проблем?

Общи условия

Активация на акаунт