Косопад - 18

  • 62 482
  • 896
  •   1
Отговори
# 870
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
С какво боядисвате сивите коси? Вече имам крещяща нужда, а ме е страх с обикновена боя. Взех си безамонячна на лореал, някаква къна на арома и готова къна на дм. Чета опаковките и не смея да посегна към никоя. Споделете как се справяте с този проблем?
зависи какъв % са белите коси, основния естествен цвят, права ли е или къдрава. И аз съм в същата дилема в момента, имам бели коси на слепоочията, естествения цвят ми е средно студено кестеняво, нямам остатъци от никакви бои от преди защото не съм се боядисвала от години. Много ме е яд, че трябва да започна да я боядисвам.мисля за кичури, но много изгаря косата и не съм сигурна дали ще се прикрие бялото. Ходя с вързана коса и слепоочията са открити. Засега пръскам с спрей на лореал в корените ако много ме дразни и така.

# 871
  • Мнения: 39 051
Аз се къносвам с натурална къна.

# 872
  • Мнения: X
Аз се боядисвам с безамонячна, не хваща на 100 процента но е по-добре от небоядисана. Преди време се правих и с една билкова боя, тя хвана много добре, но пък не ми хареса цвета. И от безамонячната, и от билковата увеличение на косопада не забелязах.

# 873
  • Мнения: 368
Ако може някой да разчете какво значат тези стойности:  

Изследванията са правени на 4ти ден от цикъла, на обед, след лека закуска( казаха ми че нямало проблем в лабораторията)
Добре ли са стойностите?

# 874
  • София
  • Мнения: 542
След появата на косопада започнах да се боядисвам с къна. Не е мечтаният цвят на косата ми, но пък доста живна така.

# 875
  • Мнения: 2 714
kokix  тези хормони доктор ли ти ги назначи да ги изследваш или е по твоя инициатива? Имат ли отношение към косопада? Защото като четох за тях, отговарят за други проблеми

# 876
  • Мнения: 368
Самоназначих си ги след много четене и проучване. Доктор за косопад( дерматолог или трихолог) не можах да открия добър. От това, което съм прочела знам че могат да имат отношение заедно с други полови хормони.

# 877
  • Мнения: 399
Здравейте, наистина доста опада, искаше ми се да преувеличавам, но уви..
Записах си час за д-р Елена Ангелова във Варна за 26-ти, надявам се да ми помогне по някакъв начин.
За нервите - да, скоро не виждам как би могло да се промени нещо при мен, не спя добре, посред нощ често получавам сърцебиене и си мисля за нещата, които ме притесняват.
Но може би наистина трябва да си намеря някакво хоби Simple Smile
Ще споделя после как е минал прегледа. Благодаря Ви Simple Smile Flowers Bouquet
Как мина прегледа? Имаше ли реално преглед или само те разпитват и ти назначават изследвания и разчитане на резултат и писане на рецепта?
Есента ходих при др Зинеб Халил в клиника Нова, ми точно така протече прегледа, дори не ме погледна отблизо. Назначи изследвания и после ми предписа продукти на Дюкре.
Относно симптомите, които описваш и аз от опит ще ти препоръчам йога, дори бих те насочила към "Ишвара". Против стрес сутрин на гладно по 1 таблетка Ашваганда ( Хималая). За сърцебиенето и другите, които не ти позволяват да спиш може да ти предпишат Стрезам, най -добре ме успокоява.

# 878
  • Мнения: 5 966
"Изисването" на продукти на Дюкре е крайно несериозна работа.

# 879
  • Мнения: 60
Здравейте, да споделя за прегледа при д-р Елена Ангелова от Медикал Плюс във Варна. Според мен докторката е добра, доста неща ми каза за косопада ми. Според нея е възможно да е породен от прекарания Ковид, възможно е и от нервите, но също каза, че може да е свързано със щитовидната ми жлеза или нещо с имунитета. Показах и изследванията, които имах, но ми написа още изследвания, които трябва да направя. Също трябва да се прегледам при ендокринолог и евентуално пак ще отида при нея.
Каза, че косопадът ми наистина е силен, а не умерен, гледа ми структурата на косъма под микроскоп, скалпа - с някакъв уред също, като на монитора се виждаше празните места от косата ми.
Ревалид-а и ампулите, които използвам според нея са за временно подобряване, защото първо трябва да се излекувам отвътре, така да се каже, да се намери причината за косапада ми и след това да се пият лекарства.

# 880
  • Мнения: 2 579
Аз косопад нямам, но косата ми е тънка и изтощена от боядисвания и преси.
Чудя се продуктите за косопад подходящи ли са в моя случай и могат ли да спомогнат малко да се сгъсти самата коса и да се подсили косъма. Започнах да взимам дражета Мерц, но фризьорката ме предупреди, че каквото и да пия, ако продължавам да си горя косата, няма да помогне Laughing

# 881
  • Мнения: 39 051
Здравейте, да споделя за прегледа при д-р Елена Ангелова от Медикал Плюс във Варна.
Какво ти каза да изследваш?

# 882
  • Мнения: 4 275
"Изисването" на продукти на Дюкре е крайно несериозна работа.
И масово практикувана от всички дерматолози!

# 883
  • Мнения: 39 051
Дали се вижда моя косопад?

# 884
  • Мнения: 60
Какво ти каза да изследваш?
Освен тези, които вече бях направила (първата снимка), добави и други (втората снимка)
Скрит текст:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт