присъствието на таткото

  • 1 839
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 260
Не искам да присъства.
Притеснява ме това,че след гледката там не зная дали ще иска да спи с мен повече.Има мъже които не биха издържали и не искам да пробвам моя.

# 31
  • Мнения: 902
Хм... нашия тате присъства на раждането. ПО собствено желание. Тук това е нормална практика. Аz родих секцио, него го облякоха в zелени стерилни дрехи с маска на лицето, той стоеше до главата ми и ме галеше, а след като иzмъкнаха бебка му я подадоха на него. Той сам я zанесе до масата на която я прегледаха по Апгар, и сам му дали да я иzкъпе , облече  и сам да наниже от мъниста с букви името й.Той ми я подаде, когато бях вечЕ готова, много раzвълнуван, беше плакал. И винаги като си припомняме zаедно раждането, каzва "Както и да е , аz пръв вzех малката на ръце, и тоя факт никой никога не може да ми вzеме, че бях първият който я гушна."
А иначе, това , че можело някои мъже да не искат да спят с жените си ако преживеят наживо раждането... Е малко глуповато според мен, но такъв страх и аz съм имала. Раzбирам ви,момичета. С моя мъж предварително говорихме по тоzи въпрос.Мисля , чЕ zа всеки мъж си е чисто индивидуално , че си zависи от характера . Вярно  , аz родих секцио, Но след секциото, когато не чувствах още тялото си стабилно и сигурно  той ми помагаШе да ходя до тоалетната, стоеше с мене там zа да не ми стане лошо и ми помагаше дори zа личната ми хигиена първите 2 дни , по НЕГОВО желание. ПОсле можех и сама. ТОя факт не попречи ни най малко на сексуалните ни контакти. Но , все пак, вси,ко си е до характерк, Макар чЕ , като си помисля, ме хваща ужасно яд на мъжете. Могли да направят бебето, не могли да стоят до жената по време на раждането, чЕ видите ли , те горките с крехката психика, не могат да иzдържат ... чЕ и сексуални проблеми щели да получат...Айде , бе.. 
Така го виждам аz. Но може и да съм малко несправедлива  Thinking

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 20:06 от Mam4e Bandit

# 32
  • Мнения: 3 478
Нашият татко беше с нас и другия път ще го вземем пак Mr. Green. Моето мнение е, че щом заедно сме направили бебока, заедно ще го посрещнем Hug.

# 33
  • Мнения: 327
Раждането беше  предизвикано и се проточи ужасно дълго. Процедурата започна в 8ч  сутринта, а съпругът ми успя да дойде чак към 20ч. Съжалявам, че не беше дошъл по-рано. Но след това остана докрая и отряза пъпната връв на бебка. През цялото време се вълнуваше и се опитваше да помага с каквото може. Никога няма да забравя неговата подкрепа и съпричастност.

# 34
Аз ли4но сам за присьствието на таткото ще се 4уствам много по спокойна ако той е при мен.Има ли мами раждали в Св. София на които сапрузите им са присьтвали и каква е цената за татковото присьствие в родилна зала

# 35
  • София
  • Мнения: 6 263
Аз ли4но сам за присьствието на таткото ще се 4уствам много по спокойна ако той е при мен.Има ли мами раждали в Св. София на които сапрузите им са присьтвали и каква е цената за татковото присьствие в родилна зала

Моят щеше да присъства, но лекарката ни разубеди, защото според нея щеше да се наложи секцио (както и стана) и нямало смисъл да си даваме парите. Цената иначе беше 100 лв. Толкова беше и самостоятелна ВИП-зала за раждане - в случая е задължителна и се плаща допълнително. Ако си платиш за лекар 500 лв., залата ти влиза в цената. Аз обаче не можах да се възползвам, защото раждането се очертаваше като по-тежко и беше желателно около мен да има колкото се може повече доктори.

# 36
  • София
  • Мнения: 100
И аз си мислих по този толкова важен въпрос и желанието ми беше да присъства. Когато поговорихме с таткото, стана ясно, че той не е много наясно  Joy После поговорих с една моя много добра позната, която изтъкна почти същите аргументи като Azzy. След дълъг размисъл и разговори с таткото стигнахме единодушно до извода, че няма да раждаме заедно. Достатъчно е, че ще ни види 10 мин. след това
 

# 37
  • Мнения: 600
И аз исках нашия тати да присъства на раждането на бебка, но не го допуснаха. А сигурна съм че щях да се чувствам много по-спокойна ако беше там. Според мен татковците трябва да присъстват - те са родители на малкото чудо, което се появява.

# 38
  • Мнения: 476
Смях се със сълзи като четох колко много се страхувате от промяна в сексуалният ви живот със съпрузите ви. Ама кой ви ги разправя тези небивалици...  Thinking

За справка: Съпругът ми беше с мен през всичките 25 часа, докато раждах. Без да изпадам в подробности ще кажа, че видя всичко, целият процес на раждането за разлика от мен. Плака като малко дете, когато сложиха синът ни в ръцете му. Той ми го донесе, за да го целуна. Трите дни, през които и двамата бяхме в болницата определяме като на красивият период от нашият живот. Съпругът ми ме обича може би повече сега, а сексуалният ни живот е по-добър от всякога.

# 39
  • Мнения: 72
Мисля че е добре присъствието/неприсъствието да е съобразено с психиката на таткото. Не на всички татковци би им се отразило добре присъствие, а ние ги обичаме нали Simple Smile Таа, моето мнение е че всеки си познава таткото и трябва да си прецени преди да обсъдят  присъствие Simple Smile

# 40
Благодария Сия .Определено ще си спестим тези 100 лева.Таткото ще 4ака от вьн

# 41
  • Мнения: 5 391
Смях се със сълзи като четох колко много се страхувате от промяна в сексуалният ви живот със съпрузите ви. Ама кой ви ги разправя тези небивалици...  Thinking

За справка: Съпругът ми беше с мен през всичките 25 часа, докато раждах. Без да изпадам в подробности ще кажа, че видя всичко, целият процес на раждането за разлика от мен. Плака като малко дете, когато сложиха синът ни в ръцете му. Той ми го донесе, за да го целуна. Трите дни, през които и двамата бяхме в болницата определяме като на красивият период от нашият живот. Съпругът ми ме обича може би повече сега, а сексуалният ни живот е по-добър от всякога.
Ами какво да ти кажа...просълзи ме Hug
Аз съм ЗА присъствието на бащата, той също имаше голямо желание, но нещата не се получиха така, както ги бяхме планирали и мечтали.Надявам се следващият път Peace

# 42
  • Мнения: 1 425
Смях се със сълзи като четох колко много се страхувате от промяна в сексуалният ви живот със съпрузите ви. Ама кой ви ги разправя тези небивалици...  Thinking

За справка: Съпругът ми беше с мен през всичките 25 часа, докато раждах. Без да изпадам в подробности ще кажа, че видя всичко, целият процес на раждането за разлика от мен. Плака като малко дете, когато сложиха синът ни в ръцете му. Той ми го донесе, за да го целуна. Трите дни, през които и двамата бяхме в болницата определяме като на красивият период от нашият живот. Съпругът ми ме обича може би повече сега, а сексуалният ни живот е по-добър от всякога.


Абсолютно същото беше и при нас  Peace, с разликата, че аз родих по-бързо. Таткото все разправя, че по-щастлив момент от този не е имал Heart Eyes.

# 43
  • Мнения: 2 952
Бяхме заедно както винаги!Този интимен момент много по-силно ни свърза.Мина добре,всичко бешекато по книга , дано е така и с вас , бъдещи мами Peace

# 44
  • Мнения: 2 159
аз много държа да присъства и да е до мен през цялото време Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт