За пореден път неуспешно инвитро

  • 7 468
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 041
Алмира, ти си истинско гуру в коментираната област. Наясно си как е в Украйна, в Турция, в Кипър. Известни са ти всички проценти и при 20 г. и при 40 г. жени. То, ако донорството беше панацея нямаше да има доста жени, при които се стига до неуспех и с донорски материал.
Истината е, че в медицината няма гаранция за нищо. И това трябва да го осъзнае всяка една двойка независимо от възрастта, независимо от държавата, в която прави опита и дали материала е собствен или чужд.

# 61
  • Мнения: 2 655
Наистина няма гаранция за нищо. Но поне като се прави нещо да се прави по най-добрия начин. Защото тук се залагат средства, време, здравето на човек, нерви и много сълзи. Въпросът е цената да си струва. Без да имаме въпросителни и без да съжаляваме в последствие, когато нещата не се получат. Вътрешно да сме сигурни, че сме направили възможно най-доброто лечение.

# 62
  • Мнения: 1 256
Понякога е трудно, понякога не се получава, понякога времето не стига да продължаваш,понякога нямаш финансова възможност или просто решаваш да спреш.
Въпросът е как човек да се справи, ако реши да спре.
Аз направих опити на 41 и на 42 години. (вярно за второ дете) Неуспешни, нищо ,че имах първия път 13, а втория 9 яйцеклетки. Amx  в норма. Мъжки фактор. Спрях дотук. Още ми е криво. И аз се  питам се какво не направих както трябва, ами ако..... хиляди възможности,..
Човек е така устроен да търси обяснения. Излишно е да се търси вина или пропуснати възможности.
Съжалявам за авторката, че преминава през всичко това.
Помисли си. Твърде скоро е приключил опита. Аз преди петия опит твърдо реших, че е последен. Още на втория месец след това бях готова да опитам отново, но се въздържах. И пак се питам ами ако...
Няма верни решения-животът е шарен. Може,ако решите да опитате още. Има много примери за успех. Но трябва да си готова и ако не се получи. Може да обмислите другите възможни алтернативи-осиновяване и донорски материал. Има много щастливи развръзки и по двата начина.
Ако имаш възможност потърси психолог. Може да ти помогне да си изясниш чувствата, да избереш вариант. Най важното е да си в хармония със себе си.
Не ме бива в емоционалната подкрепа, но каквото и да решиш ти пожелавам спокойствие и удовлетвореност.

# 63
  • Мнения: 892
"Най-обичам" хората да спекулират със  здравето на хората и да си правят пари.Алмира по-леко с акълите.Големи констатации ....Да даде 10000  евро някъде и чудеса.В България има страхотни специалисти!!!
Здравейте, мили момичета!
Позволявам си да пусна тази нова тема, тъй като в момента преминавам през може би най-трудния период в живота ми. Опитвам се да свикна с мисълта, че никога няма да имам дете. Накратко: четири опита инвитро, пет трансфера, вторият от които ЗЕТ и бременност, но за съжаление приключила с мисед в осма седмица. На 41 години съм, с две премахнати тръби и тежък мъжки фактор при партньора. Последният ми опит приключи преди десетина дни- трансфер на 3 четиридневни ембриончета и отново отрицателен тест. Още в началото на последната стимулация мнението на лекуващия лекар беше, че ако стане ще е Божи дар. С партньора ми решихме, че няма смисъл да пробваме повече, но просто не мога да свикна с тази мисъл. Моля, ако има други, преминали през същото изпитание, да споделят. Роднини и познати ти съчувстват, но няма как някой, който не е преминал през това да те разбере напълно. Благодаря Ви!
Ще успеете .Тъжната истина е ,че при жени над 40 процента на успех е около 10.Обаче има 3 варианта
-100 процента
-0 процентa
- x процента.
При третия вариянт ако е писано став.
Доколкото разбирам,при вас има ембриони винаги,трансфер и даже бременност.Значи има  НАДЕЖДА.Господ да е с вас!
-x

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 13:12 от AnMary

# 64
  • Мнения: 2 655
"Най-обичам" хората да спекулират със  здравето на хората и да си правят пари.Алмира по-леко с акълите.Големи констатации ....Да даде 10000  евро някъде и чудеса.В България има страхотни специалисти!!!

Никой не може да ме убеди, че здравния сектор в България е на първокласно ниво. Нито пък имам за цел да разубеждавам някой, който апелира противното. Всеки има глава на раменете си и може да прецени къде да вложи средствата, нервите и здравето си. В България също не са безплатни процедурите, освен ако не са по фонда.
Аз просто констатирам факти. На времето много се ровех и четях денонощно за да се информирам и образовам в тази област.  Тази тема стана повод да си спомня моите терзания от преди години и да се разровя отново, този път само от любопитство. Ето на какво попаднах:

https://www.cyprusivfhospital.com/images/ivf-infograph.jpg

Оказа се, че споделените от мен данни по-горе не са актуални. Явно прогреса си казва думата. Цифрите са дръпнали много нагоре. Това не са спекулации, а реални статистики.

Последна редакция: ср, 24 юни 2020, 20:24 от ALMIRRA

# 65
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Това не са спекулации, а реални статистики.
Реална статистика бих го нарекла, ако числата са предоставени от контролиращия орган, и разбити съгласно променливите фактори. Така представено, е просто красива картинка.

# 66
  • Мнения: 2 655
Като не сте сигурни не пишете глупости, защото има много жени, които четат и биват подведени. От къде си сигурна, че не се следи от контролиращи органи, следи се разбира се. А и каква би била ползата за клиниката, да публикува лъжливи статистики? Аз не обичам да бъда голословна и да бълвам приказки без покритие:



https://www.myivfanswers.com/video/money-back-programs/

Ето, в сайта може да се прочете и за болниците , които връщат парите при неуспех, или поне голяма част от тях. Болниците с такава практика стават все повече и повече в Европа. Няма причина успеваемостта да е по-малка от посоченото. Разликата с България е, че там не започват процедура ако матката не е във форма. А когато е във форма шансът за неуспех е нищожен.
На моя близка приятелка и бяха направили 8 инсеминации за 3 години в Пловдив, в най-добрата АГ клиника в Южна България. После се установи, че има запушени тръби по рождение. В същата клиника ми направиха ненужната операция.
Ами предпочитам да дам 3000 евро за един успешен опит, вместо същите пари за 3 неуспешни. Или недай  Боже, 8! Но докато има такива, които им пълнят кесиите, те ще съществуват. Какво и теми като тази, за мое огромно съжаление...

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 13:48 от ALMIRRA

# 67
  • Мнения: 404
Съгласна съм с горепосочения коментар. И в същото време, зависи на какъв док. ще попаднеш. Аз преди да започна с опитите ми направиха теста за запушване на тръбите и се видя че едната е леко нагъната заради операция от апендикс. Следяха матката дали е достатъчно удебеленани т.н. Не пе не могат и да излъжат, за повече пари де. Донякъде всичко е и въпрос на късмет.

# 68
  • Мнения: 594
Мили момичета,
Искам да благодаря на всички за оказаната подкрепа; наистина имам нужда от нея. Вас Ви чувствам по-близки, отколкото всички роднини и приятелки, които отдавна се радват на своите деца. Бих искала само да Ви попитам при Вас при кой неуспешен опит са пускали генетични и имунологични изследвания? При мен досега само тромбофилии. Дори при абразиото не ми предложиха да направят генетично изследване на ембриончето; разбрах по-късно, че има такава опция. Мислите ли, че ако тогава още беше намерен някакъв генетичен/ хромозомен дефект, можеше да има друго развитие. Още веднъж Ви благодаря и Ви пожелавам късмет!
Добре де, как е възможно да не ви предложат ПИД при толкова неуспехи? Вие преди и по време на процедурите не се ли интересувахте за генетично изследване на ембрионите преди трансфер (ПИД). Така също е можело да избегнете безмислени трансфери. Не, че ПИД дава 100 процента сигурно имплантиране, но все пак... Ще ви дам пример с мен - на 29 години, от 5 изследвани ембриона ПИД, само 1 беше подходящ за трансфер, всички останали бяха анеуплодни. Сама си направете сметката...А и да отбележа, че по външни показатели бяха всички добри - 5АА, 5БА, 6АА. Ако не бях направила това изследване щях да имам 5 трансфера и всички неуспешни. Не, че със здравия беше успешен, но няма 100 процента сигурно никъде. Както каза доктора лош късмет.

# 69
  • София
  • Мнения: 10 642
Ха ха, аз пък такава жена да се е върнала недоволна не познавам. Може би от финансови съображения да има и такива случаи. Даже за първи път чувам. А следя темите от 2012 г. Стотици отиват за лечение и се връщат бременни.

ИМСИ имах предвид, даже имаше още една новост в допълнение
Това, че ти не познаваш, значи не съществуват? И не, не идват тук по финансови причини.

# 70
  • Мнения: 2 655
Мили момичета,
Искам да благодаря на всички за оказаната подкрепа; наистина имам нужда от нея. Вас Ви чувствам по-близки, отколкото всички роднини и приятелки, които отдавна се радват на своите деца. Бих искала само да Ви попитам при Вас при кой неуспешен опит са пускали генетични и имунологични изследвания? При мен досега само тромбофилии. Дори при абразиото не ми предложиха да направят генетично изследване на ембриончето; разбрах по-късно, че има такава опция. Мислите ли, че ако тогава още беше намерен някакъв генетичен/ хромозомен дефект, можеше да има друго развитие. Още веднъж Ви благодаря и Ви пожелавам късмет!
Добре де, как е възможно да не ви предложат ПИД при толкова неуспехи? Вие преди и по време на процедурите не се ли интересувахте за генетично изследване на ембрионите преди трансфер (ПИД). Така също е можело да избегнете безмислени трансфери. Не, че ПИД дава 100 процента сигурно имплантиране, но все пак... Ще ви дам пример с мен - на 29 години, от 5 изследвани ембриона ПИД, само 1 беше подходящ за трансфер, всички останали бяха анеуплодни. Сама си направете сметката...А и да отбележа, че по външни показатели бяха всички добри - 5АА, 5БА, 6АА. Ако не бях направила това изследване щях да имам 5 трансфера и всички неуспешни. Не, че със здравия беше успешен, но няма 100 процента сигурно никъде. Както каза доктора лош късмет.

Veronika, авторката няма нужда от ПИД, защото е имала по един, два преживели ембриона, и е било по-удачно да се върнат в естествената им среда на развитие в матката и да се чака да се развият, вместо да и вземат 300$ за ПИД и да нарушат цялостта на ембриона, защото ПИД все пак си е вид механично вмешателство с изваждане на клетка за биопсия и има много малък риск за нарушаване цялостта и развитието на единствения и емрион. При теб обаче е имало доста ембриони и избора е голям, така, че взетия риск и пари си струват. Сега поне знаеш къде е плоблема и къде да търсиш решение. Адмирации за доктора, който ти е предложил да направиш ПИД на тази възраст. Вероятно се е усъмнил, и с право.

Нандин, явно става въпрос за изключение, колкото и да не ти се иска да вярваш. Blush

# 71
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Almirra, каченото от теб, подчертано или не, казва същото - няма ли контрол клиниките си обявяват каквито искат резултати. Естествено че няма да проверявам всяка клиника дето споменеш къде с кого е регистрирана и какви регулации спазва. Но рекламата на 100% успех от първи път наистина повдига вежди (най-малко).
Любопитно ми е дали съфорумка е била на план с връщане на пари, и какви са били условията по договора й...

# 72
  • Мнения: 2 655
Аз предположих, че може да е в чужбина опита ви и дори щях да попитам Grinning но се въздрържах. Твърде невероятно ми се стори да са ти предложили този протокол в България Grinning Сигурна съм, че скоро ще се венчаете с успех!


Онези 100 % успеваемост са само за сурогатна майка с донорски мъжки и женски материал. Успеваемостта е сигурна, защото никъде по света не взимат парите предварително, а поетапно. Последната вноска е след раждането на детето. Другите опити са с около 80% успеваемост и това не е нещо супер нереално, защото медицината е толкова напреднала ,че тези цифри са си вече стандарт за всяка развита държава.
Условията по връщане на парите са публикувани в сайтовете на болниците. Вчера ги четох в една произволно сърчната болница от гугъл Blush

И ми направи впечатление, че не започваха без кариотип. Пише го изрично. Понеже се обсъждаше нагоре в темата, реших да с споделя Hug

# 73
  • Мнения: 1 124
Алмира, моето инвитро е правено в така наречените развити държави. Тук никой лекар не може да ти гарантира 80% успех от първи опит със свои яйцеклетки.
Дава се успеваемост от 35%, това средно като варират по надолу или по нагоре според възрастта и обстоятелствата. Това за първи опит, повтарям се вече но 75 до 80% успеваемост има при 6 опита. При 100% от двойките правещи процедури с 80% успяват в рамките на тези 6 опита. Тук говоря само за собствени яйцеклетки.
За донорски не съм търсила информация.
Много е неприятно това постоянно величаене как е по развитите страни. От това което съм чела от момичетата тук съм останала с впечатлението, че процедурите протичат по еднакъв начин.
Аз тук в Германия не получих по време на инвитрото нищо повече от това което получиха момичетата във България.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 18:46 от Cinnamon Cookie

# 74
  • Мнения: 2 655
Общата успеваемост на клиниките е повече. Статистиките се публикуват за жени до 35 г обикновено. Над 35 г картинката коренно се променя.  Аз се интересувам и проучвам с години. Тези 35% навярно са ти дадени конкретно за теб на фона на вашите фактори. Сигурно си и над 35. Би ли споделила диагноза и възраст? Аз също живея в чужбина и последните 8 години смених 2 държави, така, че имам поглед не само върху инвитрото. Аз избрах да направя опитите в Турция, защото е по-евтино. Гарантират 90% успеваемост при 3 опита (преди 6г. сега незнам). Не мога да се съглася с теб, че процедурите се правят по един и същи начин. Една елементарна цветна снимка в чужбина например я правят в 9 кадъра, за да могат да заснемат цялостно матката с видимост под различен ъгъл от всички страни. Това се прави със специална апаратура предназначена само за ХСГ, безболезнено е и трае 2 минути. Само в България я правят в 1 кадър, или 2, което е недостатъчно за пълна визуализация. Тази ЦС не я признават в чужбина. Не ми се вярва в Германия да се прилага уникалния първобитен Българския тертип. Ще се радвам да споделиш, ако е така. На мен даже и кадър не ми дадоха в България, че записващото устройство не работело, ха ха.  Тогава не ми беше смешно, разбира се. Получих си резултата устно Expressionless

Общи условия

Активация на акаунт