Сок ябълка

  • 711
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 541
Дадох  на бебето си сок от ябълка от шишето му без да обърна внимание , че леко киселее той смукна малко , но веднага го махнах от устата му , пробвах го на вкус беше много кисел и сякаш леко развален дали му е станало нещо , много се тревожа . Благодаря - звънях на педиатъра , но мога да се свържа

# 1
  • София
  • Мнения: 28 524
Не пишеш колко е голямо, но преди навършването на една година, сокове не се дават.  Даже по-добре преди 1.5 г. Агресивни са и дразнят стомаха.

# 2
  • Мнения: 541
Не пишеш колко е голямо, но преди навършването на една година, сокове не се дават.  Даже по-добре преди 1.5 г. Агресивни са и дразнят стомаха.
На 6 месеца педиатъра ми каза , да му давам по 30-40 мл ябълков сок от сладка ябълка .

# 3
  • София
  • Мнения: 28 524
Ох, тези педиатри от миналия век...
Не се дава сок на толкова малко бебе.

# 4
  • Мнения: 541
Ох, тези педиатри от миналия век...
Не се дава сок на толкова малко бебе.
бях се допитала до два трима педиатъра и те ми казаха , няма проблем да се дава , но много се притесних дали ще му стане нещо от сока , че беше леко кисел и развален ...

# 5
  • Мнения: 46 508
Съветите, които сте получили от тези педиатри са отдавна отречени, защото имат лоши резултати, но от 1 глътка няма да му стане нищо.
Разгледайте темите в раздела, например: Лекарят съветва да захраните със сок?
Може да се консултирате и с Маги Пашова.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 072
Плодови сокове се дават много по-късно, а най-добре изобщо без тях. Направо плодове след годинка +.
Ако идеята е да опита, му изстискай 1-2 супени лъжици пресен сок. Предполагам, че не си дала купешки.

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 17:15 от Fever Ray

# 7
  • Мнения: 6 887
Тези педиатри да си обновят малко знанията от преди 30г.Wink тя и моята свекърва като почне с тия сокове.... Да ме подпитва и намеква.....

# 8
  • Мнения: 3 730
Сменете си педиатъра първо.Живеем в 21 век.Малко да се ограмотят преди да дават подобни съвети отпреди 30+ години.

# 9
  • Германия
  • Мнения: 3 424
И да го сменят педиатъра надали ще намерят някой по-адекватен. Изобщо по-добре захранването да не обсъжда с педиатъра, това на повечето изобщо не им е в компетенцията

# 10
  • София
  • Мнения: 13 072
Не е задължително всички педиатрия да са коне с капаци. И четирите ми деца (с 15жг.разлика между първото и последното) са при един лекар. И още преди 20 г. тя казваше, че ранното даване на сок е остаряло схващане. Постоянно се запознава с новите тенденции. Не изписва АБ за щяло и не щяло. Изобщо, много е в час, хем е поне с 10 г. по-възрастна от мен.

Общи условия

Активация на акаунт